Drncivy zvuk v interieru

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Drncivy zvuk v interieru

Příspěvek od -Jouda- »

Cau,

chci se zeptat, jestli nemate nekdo obdobny problem jako ja. Pri jizde po meste mi neprijeme hlasite vibruje nejaka cast interieru nekde v pravo ve predu, jakoby palubka pod prednim sklem. Uz jsem z auta vyndal vsechno co slo - drzak na navigaci, nbaijecku, veci z prihradky, palubni knihu, cedecka, ale dela to furt. Cim horsi silnice tim to dela vic. Prolem je, ze ten drncivy zvuk je slyset i na silnicich dobrych, sice tiseji, ale kdyz se vypne radio, tak slyset je. Nevite prosim co by to mohlo delat? Rad bych to vyresil sam, aniz bych to musel reklamovat u prodejce - urcite by si tam auto minimalne par dnu nechali.

Diky moc

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Drncivy zvuk v interieru

Příspěvek od pino.t »

Tak vem nějakého spolujezdce a jeďte někde po tankodromu a až to bude drnčet, ať zkouší přitlačit různy části interiéru, třeba to najdete.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Drncivy zvuk v interieru

Příspěvek od Shiba »

-Jouda- píše:Cau,

chci se zeptat, jestli nemate nekdo obdobny problem jako ja. Pri jizde po meste mi neprijeme hlasite vibruje nejaka cast interieru nekde v pravo ve predu, jakoby palubka pod prednim sklem. Uz jsem z auta vyndal vsechno co slo - drzak na navigaci, nbaijecku, veci z prihradky, palubni knihu, cedecka, ale dela to furt. Cim horsi silnice tim to dela vic. Prolem je, ze ten drncivy zvuk je slyset i na silnicich dobrych, sice tiseji, ale kdyz se vypne radio, tak slyset je. Nevite prosim co by to mohlo delat? Rad bych to vyresil sam, aniz bych to musel reklamovat u prodejce - urcite by si tam auto minimalne par dnu nechali.

Diky moc
Drnčení odhalí testovací CD s nahranými frekvencemi 20-20000Hz. Prostě to pustíš v CD přehrávači (volume do 50%!) a jak to chytne rezonanční frekvenci, tak se volný plast, či cokoli (u mě to byl zámek dveří řidiče) rozvibruje. Takto to dokážeš i v servise.
Naposledy upravil(a) Shiba dne 12.10.2009 10:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michalyx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 753
Registrován: 30.06.2008 21:29
Bydliště: Calexcity

Re: Drncivy zvuk v interieru

Příspěvek od Michalyx »

http://www.realtraps.com/test-cd.htm" onclick="window.open(this.href);return false; nieco taketo?

Uživatelský avatar
Shiba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 28.11.2007 17:22
Bydliště: Moravský Kras

Re: Drncivy zvuk v interieru

Příspěvek od Shiba »

Michalyx píše:http://www.realtraps.com/test-cd.htm nieco taketo?

Ano, to by šlo jistě použít. Mají to hodně jemný (po 1Hz). Stačí si nahrát frekvence od 30Hz do cca 300Hz.
Já měl testovací CD z časopisu Stereo-video a tam byly nahrané frekvence po 10Hz. Signál pod 25Hz bych ani nezkoušel do reproduktorů v autě posílat. Ty moje seriově montovaný repra hrají až asi od 50Hz. Do té doby jen kmitají a mají chuť vyskočit ze dveří. Opatrně s hlasitostí. Volume max na 50%.
U mě se kolem 80 Hz rozdrnčelo v interiéru několik plastů (např obložení B sloupku u spolujezdce) a zámek ve dveřích řidiče.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Drncivy zvuk v interieru

Příspěvek od -Jouda- »

Takze az dnes se konecne podarilo problem odstranit - vsem diky za pomoc. No a jak to cele probihalo:

1) Spojil jsem dobre s uzitecnym a zacal jsem nenapadne autem brat kolegu z prace(benzin nemam zadarmo, takze samozrejme musel prispival :D ). Podarilo se mu pri jizde urcit alespon priblizne misto drnceni(nekde pod prihradkou). Zkouseli jsme rukama pomackat vsechny plasty kam ruce dosahly, ale nic...

2) Z odkazu vyse jsem si sosnul ty vibrace. Pri nizsich frekvencich nebylo z radia, respektive z repraku skoro nic slyset a pri vyssich se zase rozvibrovalo skoro vsechno vcetne me...takze taky nic

3) Pri delsi ceste na vysocinu si to asi tak na 70km sedlo, ale pak to zacalo zase a intenzivneji. Az potom jsem si zacal vsimat, ze ten zvuk zacal byt zavislej na plynu a vytaceni motoru, misto stavu vozovky. Delalo to napr. pokud se motor vytocil nad 3000ot. a pustil se plyn, proste kdyz motor vibroval. A prislo mi, ze se zvuk presunul do pravejch dveri...

4) Vcera jsem uz zajel do servisu, kde me mimochodem hned ochotne prijali a typek se se mnou byl projet a rikal, ze si mysli, ze to bude nakej plast v motorovym prostoru. Dneska mi volali, ze je zavada v ramci zaruky odstranena, ze si mam auto vyzvednout. Prej to delal plech mezi vejfukem a podlahou, kterej se dotykal kouskem vejfuku a tim vznikaly vibrace. Hlavne me dostalo, jak to dokazalo kazdyho zmast - vsichni jsme odhadli drnceni z jinyho mista!!! Fakt strasne to vevnitr zkresluje...

Jeste jednou stejne diky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“