Topení

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Kuba.CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.11.2009 19:14

Topení

Příspěvek od Kuba.CZ »

Je normální, že na automatický režím (Climatronic) vůbec nejsou používány prostřední výdechy? Auto topí, fouká na sklo, fouká na krajích, ale nikdy nefoukalo z prostředních výdechů, pouze když jsem je zapnul manuálně...
VW Golf VI 1.2 TSI 63 kW Comfort Edition

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Topení

Příspěvek od concorde »

ahoj, neboj, je to normální, to samé dělá klima i u mé S3 i u Golfíka. Střední výdechy fungují když je potřeba v autě chladit, topí většinou jen ty boční-protože ze stran jde spíš zima od dveří a oken.... takže je to asi ok :-)
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Příspěvek od caravelle »

ja som si toto tiež všimol... a moj nazor po troške uvažovania... :wink: je, že kedže teplý vzduch stúpa... logicky ho auto tlačí zospodu... pod nohy... tým sa interiér skôr rovnomerne ohreje... a presne v lete, keď zapneš klímu, tak najviac fúka studený vzduch hornými (strednými) výduchmi... lebo studený vzduch je ťažší a klesá dole... čiže môj názor je, že je to uplne logicky vymyslené... a tak to má byť... ;)

ale tiež som najprv trošku ostal zarazený... keď som si auto chcel vykúriť... že prečo nejde vzduch cez stredné fukáre...
Audi S4 Dolphin grey

Kuba.CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.11.2009 19:14

Re: Topení

Příspěvek od Kuba.CZ »

Taky mě štve, že se furt chce zapínat kompresor... Je mi jasné, proč, ale nelíbí se mi to. Zmáčknu "auto" - zapne se... Zmáčknu recilkulaci - zapne se...
VW Golf VI 1.2 TSI 63 kW Comfort Edition

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení

Příspěvek od Šátek »

Tak to se taky zeptám. Mám nastaveno cirkulaci na přední okno. Pokud pootočím např. na nohy a pak vrátím zpět, automaticky se mi zapne AC klima, když jsem auto odvážel nové, nedělalo to. pak jsem jednu zapnul klimu a od té doby tohle. Je to normál?
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“