Čištění

Moderátor: SandrikGVI

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Čištění

Příspěvek od Koprolit »

Čauves! Název tématu jsem dal takovej všeobecnější, aby kvůli mýmu jedinýmu dotazu tady neviselo samostatný téma, tak když budete třeba příště chtít něco k čištění auta, tak to třeba využijete.

Takže - můj dotaz: Kaplička - budíky. Čím to čistíte? Já jsem u minulých aut zkoušel různý voloviny, ale nikdy jsem nebyl úspěšnej, to plexisklo samozřejmě není problém umýt čímkoliv, ale jde mi o to, že za nějakej čas jsou na tom takový ty mikroškrábance a je to na sluníčku vidět. Je to tím, že to je z plastu. Nemáte někdo tip, jak to dělat, aby to bylopořád jako nový?

No a aby ten můj dotaz nebyl jen tak, tak pro zajímavost připojuju odkaz na zajímavej článek... Schválně, kdo "jezdíte na červenou?" Já vždy zastavuju: http://www.autoskoly.cz/aktuality/krizovatky.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

ondro1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 07.05.2009 00:40

Re: Čištění

Příspěvek od ondro1984 »

Koprolit píše:Čauves! Název tématu jsem dal takovej všeobecnější, aby kvůli mýmu jedinýmu dotazu tady neviselo samostatný téma, tak když budete třeba příště chtít něco k čištění auta, tak to třeba využijete.

Takže - můj dotaz: Kaplička - budíky. Čím to čistíte? Já jsem u minulých aut zkoušel různý voloviny, ale nikdy jsem nebyl úspěšnej, to plexisklo samozřejmě není problém umýt čímkoliv, ale jde mi o to, že za nějakej čas jsou na tom takový ty mikroškrábance a je to na sluníčku vidět. Je to tím, že to je z plastu. Nemáte někdo tip, jak to dělat, aby to bylopořád jako nový?

No a aby ten můj dotaz nebyl jen tak, tak pro zajímavost připojuju odkaz na zajímavej článek... Schválně, kdo "jezdíte na červenou?" Já vždy zastavuju: http://www.autoskoly.cz/aktuality/krizovatky.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
cavko najdi si na nete xerapol taka tuba tusim okolo 8 eur stoji.Ja som stym lestil od skrabancekov a bordelu predne svetla na aute a ide plasttove veci to ti zaberie ,dufam ze som pomohol cav.
este odkaz http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění

Příspěvek od Šátek »

hoši žádný tuby, jednoznačně vlhčené kapesníčky na dětský pr**le a pak do vysušit lehce papírovým kapesníčkem, ale žádný tesco či kaufland kapesníky, ale ZEVA apod.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Čištění

Příspěvek od Thorwards »

Vadí novýmu laku když se vezme silnym wapem nebo je to uplně jedno?

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Čištění

Příspěvek od Koprolit »

Pokud tam ten lak není týden, ale alespň měsíc - měsíc a půl, tak naopak, wap je mnohem šetrnější než kartáč a často i šetrnější než houba. :-)

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Čištění

Příspěvek od Koprolit »

Jinak jak se to plastový "sklíčo" u budíků udělá kapesníčkem, tak je to poškrtaný. To nejsou rejhy, ale takový ty kruhy, co jsou vidět pod určitým úlesm svitu světla.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění

Příspěvek od skuci »

hele já se přidám k jedný odpovědi ... vlhčený kapesníčky na pr**l ... fakt mazec, umejte s tim skoro všechno a je to potom krásně čistý, dočistit kapesníčkama a je to hotovo ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Čištění

Příspěvek od Thorwards »

Je fakt, že to plexi jsem měl taky u každýho auta poškrábaný... Jedině to snad brát jemně prachovkou. Nechápu proč to nedělaj z lepšího matroše, koukat na ty rejhy každej den je děs.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění

Příspěvek od skuci »

a od čeho si to poškrábal ... já sem to teda už několikrát myl a leštil leštěnkou a v poho, žádný rejhy tam nemám, teda aspoň sem je ještě nespozoroval :D
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Čištění

Příspěvek od Koprolit »

Thorwards: No nakonec budeš mít pravdu a já to jen tak vždycky "sfouknu" prachovkou, aby tam na tom neseděl prach. Protože ač jsem to dělal čímkoliv kdykoliv, vždycky to pak bylo poškrábaný.

skuci: To nejsou kdovíjaký rejhy. To je takovej ten typ poškrábání,kterej je vidět jen za světla, když na to dopadá slunce pod určitým úhlem. Ale zato to člověka pěkně sere. Zkoušel jsem i ty nejjemnější hadříky z nemocnice, nic. Zatím je prachovka nejlepší tip. :-)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Čištění

Příspěvek od Thorwards »

skuci píše:a od čeho si to poškrábal ... já sem to teda už několikrát myl a leštil leštěnkou a v poho, žádný rejhy tam nemám, teda aspoň sem je ještě nespozoroval :D

Udělalo se to po čemkoliv a zatim opravdu v každym autě včetně aut rodičů, takže to všechny automobilky dělaj stejně naprd. Většinou jsem to bral takovou tou utěrkou z mikrovlákna a opravdu lehce, ani jsem na to netlačil, jenom jsem to tak šmrdlal a stejně se to tam prostě udělá. Už to čistit nebudu, radši si to nechám zaprášený než to mít odřený, to mě bude štvát míň, když tam bude velká vrstva prachu tak to sfouknu a je to. Takhle měkej plast jsem ještě neviděl. Jedině si snad koupit nějakou brusnou pastu a vyleštit to. Koukal jsem, že to tak dělaj třeba s displejema mobilů v bazarech.

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění

Příspěvek od VWendys »

taky je možný nekoukat na budíky ale ven z auta,tady se vážně řešej kokotiny...

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění

Příspěvek od andre.11 »

VWendys píše:taky je možný nekoukat na budíky ale ven z auta,tady se vážně řešej kokotiny...
Já se docela bavil když sem to četl....už jsem jen čekal kdy začnou řešit, že by bylo lepší vůbec nevyjíždět ven...vždyť venku je tolik nástrah v podobě kamínků atd :D :D
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění

Příspěvek od Šátek »

hele vy dva hňupi, tohle je forum, takže se tu opravdu řeší úplně všechno. Navíc si myslím, že je to furt lepší, než řešit problémy s motorem, výpadky turba, fouklý těsnění, špatný brzdy nebo rozhozenou geometrii jako je to u for se staršíma autama. Rád sem chodím a rád se účastním všelijakých debat, ať už je to čištění sklíček u budíků nebo chlazení turba. Klidně tady založím téma "Špiněný pedálů od podrážek", aby bylo, kde se zasmát, hlavně že bude co číst :)))))
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Čištění

Příspěvek od -Jouda- »

Asi tak pred trema tydny(hned co polevily mrazy) jsem delal komplet ocistu. No a posledni vec v aute koukam na ty dva trosku zapraseny budiky. Ofouk jsem to a v poho, ale koukam z jedny strany, z druhy, no a u kraju ten prach zustal. No samozrejme mi to nedalo :D Tak jsem vzal spešl mikro nano piko predrazenou uterku od jednoho prestizniho vyrobce autokosmetiky. A litoval jsem - ty skrabance tam jsou sice strasne jemny, ale kdyz o nich vim, tak je tam za dne vidim furt!! :lol: Uz jenom ofukuju

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“