Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Moderátor: SandrikGVI

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od stepin »

Čus všem,

Mám takový dotaz na všechny Golfisty, kteří mají ve svém mazlovi origoš rádio RCD310 2DIN, MP3/WMA, AUX-IN, 4x20W. Mám totiž toto rádio objednané do svýho mazla a zajímá mě, kde se fyzicky nachazí AUX-IN zdířka. Na žádné fotce v přední části rádia totiž 3,5lka zdířka není vidět. Nebo se musí ještě něco přikoupit? Shodou okolností mám i iPod, ale do spešl adapteru, za něco málo pře 5 tis, se mi moc nechce.

Moc dík za odpověď komukoliv :wink: .

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od Thorwards »

Rádio mam sice jiné, ale myslím, že to bude u všech stejné a zdířku mam tuším v loketní opěrce.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od platal »

já sehnal za 350 adapter pro Ipod na AUX ze zadu radia co jsem měl v octávce a fachalo to suprově !!! Taky jsem řešil kabel za 5tisíc a ono to šlo suprově udělat kabelem za 350 :-D...

ale aux je v loketce, ale hodnotím tak 4/10 je to nekvalitní podle mě
Petr Látal (Gvines)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od Pantani »

Ano, přípojka 3.5 jack je v loketní opěrce i u mýho Golfíka.
Pokud připojím svůj iPhone 2G kabelem do téhle přípojky, nemůžu listovat písničkama či playlistama na rádiu, což mi vadí, protože je pak prakticky nemožný za jízdy změnit hudbu. Netuším ovšem, jestli specializovaná iPod přípojka tohle vůbec řeší a pokud ano, pak mě by to určitě potěšilo. V době, kdy jsem svoje auto objednával, nebyla iPod přípojka v nabídce a prodejce nebyl schopen se mi k tomu rozumně vyjádřit, býval bych ji asi vzal...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od stepin »

platal píše:já sehnal za 350 adapter pro Ipod na AUX ze zadu radia co jsem měl v octávce a fachalo to suprově !!! Taky jsem řešil kabel za 5tisíc a ono to šlo suprově udělat kabelem za 350 :-D...

ale aux je v loketce, ale hodnotím tak 4/10 je to nekvalitní podle mě

Mno tak to je paráda za 350.. 8O Kde jsi ho sehnal takhle levně? To bych do toho šel hned. Předpokládám, že je nutná demontáž rádia z palubky. Je to hodně složitý?

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od platal »

stepin píše:
platal píše:já sehnal za 350 adapter pro Ipod na AUX ze zadu radia co jsem měl v octávce a fachalo to suprově !!! Taky jsem řešil kabel za 5tisíc a ono to šlo suprově udělat kabelem za 350 :-D...

ale aux je v loketce, ale hodnotím tak 4/10 je to nekvalitní podle mě

Mno tak to je paráda za 350.. 8O Kde jsi ho sehnal takhle levně? To bych do toho šel hned. Předpokládám, že je nutná demontáž rádia z palubky. Je to hodně složitý?
Jak říkám já to měl u Octávky, kde byla demontáž jednoduchá, tady s origo nářadím to půjde taky jedna báseň, a určitě to udělám jakmile bude chvilka na to ;-) Koupil jsem to v Litoměřicích v jednom shopu s elektronikou. Zkusím to v týdnu najít a pošlu odkaz, je to už 2 roky. P
Petr Látal (Gvines)

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od stepin »

platal píše:
stepin píše:
Mno tak to je paráda za 350.. 8O Kde jsi ho sehnal takhle levně? To bych do toho šel hned. Předpokládám, že je nutná demontáž rádia z palubky. Je to hodně složitý?
Jak říkám já to měl u Octávky, kde byla demontáž jednoduchá, tady s origo nářadím to půjde taky jedna báseň, a určitě to udělám jakmile bude chvilka na to ;-) Koupil jsem to v Litoměřicích v jednom shopu s elektronikou. Zkusím to v týdnu najít a pošlu odkaz, je to už 2 roky. P
Super, jestli to najdeš, budu Ti vděčnej..a myslim že ne jenom já, ale každej vlastník iPoda.. :wink: :)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od platal »

Ahoj všem ;-) Pro IPOD je nejlepší tenhle krám !!!

Našel jsem ho :-D po 3 letech funguje stále. Ceny jsou pakatelové oproti jiným obchodům a mají vše !!!

http://www.vpcentrum.prodejce.cz/p-274/ ... d-adapter/" onclick="window.open(this.href);return false;

stačí zadat do vyhledavače "Ipod" a najdeš vše co maj k ipodu.

Podotýkám, že nevím jakou zadní zdířku má radio v golfu, já to měl v blaunpunktu (určitě se to píše jinak, ale víme, co myslím ;-))

Jinak je to desetinová cena, než jsem po X měsících sehnal nejlevnější řešení !!!
Petr Látal (Gvines)

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od stepin »

platal píše:Ahoj všem ;-) Pro IPOD je nejlepší tenhle krám !!!

Našel jsem ho :-D po 3 letech funguje stále. Ceny jsou pakatelové oproti jiným obchodům a mají vše !!!

http://www.vpcentrum.prodejce.cz/p-274/ ... d-adapter/" onclick="window.open(this.href);return false;

stačí zadat do vyhledavače "Ipod" a najdeš vše co maj k ipodu.

Podotýkám, že nevím jakou zadní zdířku má radio v golfu, já to měl v blaunpunktu (určitě se to píše jinak, ale víme, co myslím ;-))

Jinak je to desetinová cena, než jsem po X měsících sehnal nejlevnější řešení !!!
Wau..tak to je bomba cena. A podle obrázku to vypadá, že je to konektor do CD changeru.. Napíšu jim dotaz, jestli je to kompaitbilní s VW origo radiem a pak dám vědět. Každopádně moc dík za link. Cena je bezkonkurenční..unbelievably.. :158:

cheers

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od stepin »

Dělali jste někdo demontáž tohoto rádia? Našel jsem na YouTube demontáž staršího modelu a tam byly použity dohromady čtyři speciální klíče.V shopech se prodávají v sadě pouze po dvou. Nemáte s tím už někdo zkušenost, abych nekupoval zbytečně moc klíčů? Sice stojí sada kol 70 Kč, ale tak poč zbytečně utrácet. Pokud bych si montoval kabel sám doma,což mám určitě v plánu, protože na tom fakt nic nejni, určitě si ty klíče budu muset koupit. Pokud tedy nejsou už součástí novýho auta. Toť taky otázka.. :wink:

Jinak jsem taky vygooglil, že toto rádia pro VW vyrábí Blaupunkt..

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od honzanun »

Taky bych do toho, vzhledem k tomu, že mám iPhone, rád šel. Bohužel bych to vůbec neuměl zapojit :-(

Nevíte o někom z okolí HK, kdo by to uměl zamontovat? Jak to pak funguje? Přepnu normálně na aux a můžu listovat v albech, co mám v iPhonu?
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od Koprolit »

Honzanun: Proč si normálně nesojíš telefon s radiem přes ten aux konektor v loketní opěrce? to je tak důležitý posouvání písniček na rádiu? Mně nikdy nedělá problém si písničku posunout na telefonu, kterej mám na palubní desce na nanopodložce. :-)

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od stepin »

honzanun píše:Taky bych do toho, vzhledem k tomu, že mám iPhone, rád šel. Bohužel bych to vůbec neuměl zapojit :-(

Nevíte o někom z okolí HK, kdo by to uměl zamontovat? Jak to pak funguje? Přepnu normálně na aux a můžu listovat v albech, co mám v iPhonu?

mno já to ještě nemám, páč pořád na auto čekám, ale montáž je nejvíc jednoduchá. Po demontáži rádia z palubky, jenom zapojíš kabel do vstupu na CD changer. Druhou stranu kabelu musíš protáhnout někudy do kastlíku. To bude asi největchí chalange :? Pak se to mělo chovat jako klasickej CD changer.Tzn. že z aipodu přes rádio přehraješ pouze předuložené seznamy ( kdo má iPod chápe) a myslim že jich může bejt max 5. Pak už na rádiu přepínáš seznamy tlačítkem CD1 CD2 CD3 CD4 CD5 stejně jako na CD changeru akorát tam máš ty seznamy z iPodu. Na YouTube to najdeš : http://www.youtube.com/results?search_query=vw+ipod" onclick="window.open(this.href);return false;

Somozřejmě že to umožňuje přehrávání přímo z iPodu po albech..Stejně jako při propojení přes AUX-IN..

stepin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.04.2010 21:13
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od stepin »

Koprolit píše:Honzanun: Proč si normálně nesojíš telefon s radiem přes ten aux konektor v loketní opěrce? to je tak důležitý posouvání písniček na rádiu? Mně nikdy nedělá problém si písničku posunout na telefonu, kterej mám na palubní desce na nanopodložce. :-)
O posouvání písniček vůbec nejde. Jde hlavně o kvalitu zvuku! Kdo trochu slyší, rozdíl pozná. Není to zas tak veliký rozdíl, ale víš jak. Když to jde, proč ne.. 8) Navíc když je to investice max do 300 peněz i s poštovnym..

priit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.04.2012 12:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Original MP3-Radio ''RCD 310' - AUX-IN

Příspěvek od priit »

Potřebuji maličko poradit, mám Golf 6 a v loketní opěrce AUX-IN ale nevlastním Ipod. Dá se připojit i jiné zařízení?? npř: MP3 přehrávač, telefon z androidem nebo USB flash disk?? Pokud ano kde seženu patřičný kabel nebo redukci?
Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“