Zapojení parkovacího asistenta

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Black Dragon »

Montoval (vrtal) ste už někdo čidla na parkovací asitent do zad. nárazníku? Dneska jsem ho objednal, tak doufám že příští týden přijde (není to origo). Jde mě o to jestli v místě, kde budu vrtat otvory pro čidla, jestli tam zrovna ní nějaká kovová výztuha nebo něco takovýho, jestli ty dráty do kufru se tahají dobře, jak dlouho to asi trvá a tak. Nějaký zlepšováky a fígle, ať jsem připravenej. A co ten airbag za tím plastem, doufám, že se to tam strčit nějak dá. Díky za rady.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

můžu se zeptat proč jsi nedal origo? nebude možné systém diagnostikovat, nebude ukazovat na origo radiu nebo navigaci.. dle mého je to nesmysl...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Black Dragon »

tornado1 píše:můžu se zeptat proč jsi nedal origo? nebude možné systém diagnostikovat, nebude ukazovat na origo radiu nebo navigaci.. dle mého je to nesmysl...
Jde mě jenom o to, aby to pípalo - to mě stačí ke štěstí :lol: nic jinýho tam nepotřebuju. Rozdíl je hlavně v ceně. Potřebuju spíš ale nějaký rady, než takovýhle otázky. :roll:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

rozdíl v ceně? tak schválně za kolik jsi to koupil? a další věc... jsem zvědavý jak to připojíš... kde vemeš spínané plus pro zpátečku? je víc než pravoděpodobné když to připojíš na zpátečkové světla že to BCM vypne z důvodu změny odběru proudu!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Black Dragon »

tornado1 píše:rozdíl v ceně? tak schválně za kolik jsi to koupil? a další věc... jsem zvědavý jak to připojíš... kde vemeš spínané plus pro zpátečku? je víc než pravoděpodobné když to připojíš na zpátečkové světla že to BCM vypne z důvodu změny odběru proudu!
No bral jsem 3 ks (ještě pro známý) tak jsem dostal slevu za 399,- na aukru. Natáhnout dráty do víka kufru pro mě nebude zas až takovej problém - už jsem pár aut rozebranejch měl. A že mě to odpojí to je spíš nepravděpodobné (i když uznávám, že ta možnost tady je). ALE NA TO VŠECHNO SE TADY PTÁM A CHCI RADY, TAK NECHÁPU, PROČ RADŠI NEPORADÍŠ NĚJAKÝ FÍGLE, když to tak všechno víš.

Pro Šátek: Máš už to zapojený, tak prosím napiš, jestli to pořád funuje, jestli si to zapojení nechal, tak jak jsi to zapojil atd. Dík

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

já to všechno vím? a to jsi zjistil jak? já dělám pouze origo zapojení a origo jednotky... neorigo nemontuju ani když si někdo přinese!! jsou s tím jenom problémy!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Šátek »

Musím říct, že jsem maximálně spokojenej, krásně to pípá, parkuje se s tím výborně a rozhodně mi to žádné chyby odběru proudu nevyhazuje. Jde taky možná o to, že je to nenáročnej odběratel, tzn. že ho řídící jednotka nepozná. Mám to natažený pořád stejně, protože pokud budu někdy auto vracet leasingovce a neodkoupím ho, tak si ten senzor nechám. Trošku mě ale štve, že se mi pomalu odlepuje z levé strany od rámečku SPZky, protože jak je jakoby lehce prohnutá do tvaru zakulaceného nárazníku, tak vlivem mrazů, prachu a všemožný ostatní špíny vidím, jak tam vzniká nepatrná mezera, ale zatím jako v pohodě. Kdyžtak to nějak dolepím.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Black Dragon »

Šátek píše:Musím říct, že jsem maximálně spokojenej, krásně to pípá, parkuje se s tím výborně a rozhodně mi to žádné chyby odběru proudu nevyhazuje. Jde taky možná o to, že je to nenáročnej odběratel, tzn. že ho řídící jednotka nepozná. Mám to natažený pořád stejně, protože pokud budu někdy auto vracet leasingovce a neodkoupím ho, tak si ten senzor nechám. Trošku mě ale štve, že se mi pomalu odlepuje z levé strany od rámečku SPZky, protože jak je jakoby lehce prohnutá do tvaru zakulaceného nárazníku, tak vlivem mrazů, prachu a všemožný ostatní špíny vidím, jak tam vzniká nepatrná mezera, ale zatím jako v pohodě. Kdyžtak to nějak dolepím.
Díky, to jsem chtěl slyšet. Super :lol:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

a proto říkám origo je origo...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Black Dragon »

Tak jsem včera statečně namontoval parkovacího asistenta. No v návodu bylo, že doba montáže je cca 1,5-2 hod. pro nezkušenýho. Já jsem to montoval celý odpoledne a to už jsem pár aut rozebranejch měl. Musel jsem povolit krycí plech nad výfukem, jinak bych neprotáhl dráty,vyvrtat díry do nárazníku na čidla, komplet rozdělat 5tý dveře, napájet dráty, rozebrat půlku kufru, abych měl kam schovat jednotku a dráty. Je ale fakt, že jsem všechno dělal pečlivě a pořádně, aby to k něčemu vypadalo.Asistent funguje naprosto perfektně, bez sebemenší vady. Takže jak se tady píše, že mě odpojí ŘJ světla a že to auto pozná není pravda. Není čeho se bát. :lol:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

prostě na h***o!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“