Zapojení parkovacího asistenta

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Šátek »

ahoj,
využil jsem výhodné nabídky parkovacího asistenta s umístěním do SPZ (respektive pod SPZ), ovšem neuvědomil jsem si, že couvačky máme ve dveřích, tím pádem trošku problém s natahováním kabelu tapecem do zadních dveří ještě kolem okna apod.
A protože je auto zatím přes operativní leasing, tak si nemůžu dovolit do toho nějak moc zasahovat.

Má někdo nějaké tipy případně jak nejefektivněji zapojit klasicky přes ten tapec? Protože tam je i airbag a toho se začínám bát, už tak dost, že jsem musel navrtat nárazník :D

díky moc
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Šátek »

No koukám, že tady se dozvím informací jak nikdy. Nejde alespoň někde stáhnout schéma elektroinstalace zadní části vozu tak, abych mohl určit, které dráty vedou do couvacího světla a nemusel natahovat kabely až do pátých dveří? Respektive potřebuju najít ten + a - už někde v kufru, abych je napojil tam a netahal dráty po celým autě.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od andre.11 »

No tak koukej zkusit google když tady máš informací jako nikdy :roll: :roll:
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Šátek »

:D acho jo :D

kdybych nezkoušel google, tak sem ani nepíšu :)
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od TSIman »

Až to vyřešíš, dej tady prosím návod. Taky si to koupím. :P

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

mnohem lepší je namontovat origo parkováky včetně připojení na can-bus.. ukazuje i na origo radiu... montuju vše včetně nakodování..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Šátek »

Já chápu, že to origo je mnohokrát lepší, ale tohle je velice jednoduché a praktické řešení. Vše už mám hotové, pouze potřebuji zjistit, které kabely v kufru nebo u kufru jsou ty, které jdou do couvaček do dveří.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

taky záleší jestli ti to pustí jednotka.... pokud zjistí velký odběr, může vypnout proud co zpětných světel..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1445
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od dream7000 »

presne tak ako piše tornado....v tychto autách nie je možné len tak ku kablom pripojit hocico, moze sa stat že ti vyhodí chybu v RJ a nepojdu ti cuvačky.....tym padom ani ten parkovak.....ale poviem pravdu sa ti trosku cudujem do takeho fajneho auta ako je novy golf 6 pchať neorigo asistent, ked za necelých 5 tis czk, kupiš komplet predok zadok z octavie face a ten ti bude zobrazovať aj na radiu, a inak diery do naraznikov vyvrtať podľa origo asistenta nie je žiadna veda, mám dojem že dokonca su tam také vylisky kde tie otvory vidno....

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Šátek »

Díky za informace. Ale zase když vám napíšu, že jsem to jen tak na nečisto zkoušel a to tak, že jsem je píchal naprosto nadrzo do otevřených spojů do couvaček, tzn. dráty mi lezly v kufru všude, ale normálně to fungovalo a já jsem při couvání krásně poslouchal, jak se přibližuju k překážce, tak to by fungovat mohlo ne? Nebo se to může projevit až časem?
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1445
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od dream7000 »

k tomu sa ťažko vyjadriť, ked namontuješ HID xenony tiež to krásne svieti.....a potom z ničoho nič nejdu stierače.....po vymene motorceka a demontaži HID zase vsetko OK :idea:

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Thorwards »

H.I.D. sadu jsem řešil u Peugeota, stačí nedávat ballasty k BSI a je vše O.K. Toho parkovacího asistentu bych se nebál, myslim si, že to nemůže mít takový odběr a když možnost dodělání nabízí i VW tak to na to musí být připravené. Koukal jsem na to jak tam dotáhnout ten kabel a fakt to zajíždí pod ten tapec s airbagem. Rozebrání bych se asi trochu bál.

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od Šátek »

Takže jsem byl včera u prodejce VW a kabeláž z pátých dveří od couvaček by měla vézt střechou, tzn. ke kufru by vůbec neměly jít, což je trošku průser. Navíc prý když zapojují tyhle asistenty, tak to napojují někam jinam a pak nějak přes nějaký udělátko na zpátečku, ale protože chci mít jistotu, tak jsem na hulváta připnul kabely do couvaček, jsou trošku vidět u zadního okna kabely, ale asistent funguje výborně, pípá jak má a couvačky svítí a vše je v pořádku, takže takhle budu chvíli jezdit a uvidíme, zda se něco změní nebo ne.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od bohumil »

tornado1 píše:mnohem lepší je namontovat origo parkováky včetně připojení na can-bus.. ukazuje i na origo radiu... montuju vše včetně nakodování..
Také hledám něco na parkování. Nejjednoduší se mně ukazoval bezdrátový Wireless PWE-45. Mám ale v kufru kovovou přepážku, tak přemýšlím o spolehlivosti. Teď zjišťuji, že něco origo VW. Jenže nevím zda by to zvládlo moje auto a také kapsa.
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení parkovacího asistenta

Příspěvek od tornado1 »

pokud máš zájem o origo parkováky včetně zobrazení na radiu, nastavení hlasitosti parkováků přes maxidot atd tak můžu udělat.. více přes SZ
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“