Výměna Bluetooth jednotky

Moderátor: SandrikGVI

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od Pantani »

Měl jsem v Golfu z výroby jednotku 5N0 035 730 B. Napsal jsem zde na vw-clubu uživateli "kemar", kterýho jsem tu náhodou našel, jestli by měl nejnovější jednotku BT, která se dává do nejnovějších Golfů, Tuaregů apod. a která umí jak rSAP profil, tak i HF profil označovanou jako 3C8 035 730 A.
S tím člověkem jsem se sešel, jednotku jsme rozchodili po počátečních peripetiích s PIN kódem (nevím proč jsem zadával pořád špatný :-)) ) a jsem velmi spokojen, konečně věci fungujou tak, jak mají. Jak jsem se později dozvěděl, on už jich pár v autech povyměňoval. Jelikož už jsem měl v autě jednu jednotku funkční, samotná výměna byla na 5 minut v nejhorším případě (vytrhnutí z podsedačky - je tam na suchý zip a přepíchnutí kabelu s následným vrácením zpátky - toť opravdu vše). Kdybyste to někdo dělal, věřte, že se jako bluetooth PIN pro spárování musí zadat předlouhých 16 čísel, který se vám objeví na maxi dot displeji - tomu jsem se divil, všechno co jsem kdy viděl, mělo pin na max 4 čísla.
Funguje mi zobrazení na maxidot, natažení telef. seznamu, seznamu hovorů, MF volant a kontakty v rádiu RCD 510. Funguje s iPhone 4. Mám radost.

V momentě kdy připojím iPhone 4 k BT sadě a pustím navigaci Navigon, nefunguje zvuk do repráčku. V navi se musí nastavit, kam půjde výstup - že půjde do repráčku telefonu. V momentě, kdy se mi ale někdo dovolá, přepne se navi opět na výstup někam kam nemá a je nutno ji opět přepnout výstup do repráčku iPhonu ručně. Je to jediný problém, který jsem našel. Ale to zřejmě není problém VW, myslím, že by si to měl nějak zařídit Navigon.

Jo a ještě jedna věc: někdo tady říkal, že šťouráním se v jedný součásti v autě, přijdete o záruku na celý auto. Co se týče mnou zmíněné úpravy můžu prohlásit, že na případnou ztrátu záruky jsem se ptal ve dvou autorizovaných servisech a nezávisle na sobě mi potvrdili, že přicházím o záruku pouze na ten díl nebo věci s ním těsně spojené, které jsem svým zásahem ovlivnil. Rozhodně popřeli ztrátu záruky na auto jako celek.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od tornado1 »

jo tak to jsi ty, proč mi kemar volal kvůli pinu... :)))
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od Pantani »

Jo tak to jsi ty komu kemar volal kvuli pinu! :D :D
Diky za pomoc!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od mefix »

Dobrý den, uměl by někdo poradit, co je vše třeba udělat, aby u rádia "310" šlo BT přímo? Rádio funkci má, ale to je vše, co "funguje". Výbavu mám HighLine. Zřejmě schází jednotka - nebo co dalšího je třeba dodělat (dokoupit)?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od tornado1 »

jednotka, kabeláž, mikrofon, držák jednotky, kryt jednotky.. namontovat, nakodovat... a hlavně mít v rns310 firmware který umí ovládán telefonu... není problém přehrát..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od jar_da »

a pokud chceš tu poslední jednotku s rSAP i HF protokolem, uvedenou v prvním příspěvku, tak ještě MF volant, podvolantovku a nějakou externí gsm anténu
CAXA

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od tornado1 »

a jak víš že mf volant nemá?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od Pantani »

Ano, má ho ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od mefix »

Microfon - ten je běžné namontovaný z továrny u rádia 310 (je-li montáž včetně BT) kde?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od tornado1 »

mikrofon není namontovaný běžně, jinak je ve stropním světle..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od jar_da »

tornado1 píše:a jak víš že mf volant nemá?
jen jsem doplnil tvoje info, tak se nečerti, to info třeba bude důležité pro ty co ho nemají, že?
CAXA

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od tornado1 »

já se nečertim, já jsem se jenom slušně zeptal jak víš že ho má... ted zas nechápu já tebe..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od Pantani »

Má ho, protože píše, že má Highline a u toho je MF volant standardem...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od jar_da »

o.k. nechme toho,
myslel jsem to tak, že až to bude někdo číst, kdo má zájem o rSAP i HF protokolo, tak aby měl komplet info, nic víc, on si někdo nemusí uvědomit, že High ho má,
tak aby člověk s Trend měl všechno pohromadě napsané a pak se nedivil, že mu nejde jednotka HF nakódovat, o.k.?
CAXA

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Bluetooth jednotky

Příspěvek od tornado1 »

nakodovat mu půjde, ale nepůjde mu ovládat přes páčky
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“