Sklápění zrcátek

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od jar_da »

díkes
CAXA

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od michpo »

tomino55555 píše:vsetko origo
ale bolo potrebne zmenit kodovanie rj oboch prednych dveri ako keby to bola OII ten isty rok
...
Mám GVI rv 2/2012 a pokud podržím tlačítko zamykání, tak se zrcátka nesklopí. Musím je vždy sklopit otočením ovládacího kolečka vevnitř. Tvoje řešení změnou kódování mě zaujalo a rád bych se zeptal na pár drobností. Má tato změna vliv i na něco jiného, čili jestli to nemá nějaké "vedlejší účinky", např. chybové zprávy, položky a nastavení palubního pc (mám barevný pc premium, který OII nemají) apod? Má to vliv na záruku? Kde je možné si to nechat nakódovat? Předpokládám, že v originálním servise mi to asi neudělají. Pokud bych si to někde nechal udělat, nestane se mi pak v oficiálním servise, že na servisní prohlídce když mi budou něco upravovat, že o tuto úpravu přijdu? Do nějakých úprav jsem se u aut nikdy nepouštěl, jsem spíše uživatel a tak mám, navíc u nového auta, trochu obavy ;)
Díky.

Jinak ještě jedna věc, při předávání auta mě upozornili na fakt, že el. zrcátka se nesmí sklápět ručně, že se vevnitř zlomí nějaký plast, chránící el. motorek a pak že je nutné zajet do servisu, kde mi ten ochranný plast vymění. Je to opravdu tak náchylné na poškození? Protože když je zapomenu sklopit, tak třeba na parkovišti u obchoďáku se stává běžně, že lidi jak se prodírají mezi auty, tak zrcátko sklopí :(
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Buchly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.05.2011 18:43
Bydliště: Slovakia

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od Buchly »

Ano,rucne by sa nemali sklapat,je to opisane aj v navode.Ale zasa to nieje vyrobene z "masla" .Uz sa mi par krat stalo ze som nasiel ten spatak zohnuty,a nic zvlastne sa nestalo teda nic sa neposkodilo.Ale samozrejme treba davat pozor.....len tolko z mojej praxe....

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od rasto4444 »

Cize rucne by sa nemali sklapat pre tych co ich maju v elektrike.? Obycajne bez el.sklapania sa mozu rucne sklapat ci?
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od tomino55555 »

michpo píše:
tomino55555 píše:vsetko origo
ale bolo potrebne zmenit kodovanie rj oboch prednych dveri ako keby to bola OII ten isty rok
...
Mám GVI rv 2/2012 a pokud podržím tlačítko zamykání, tak se zrcátka nesklopí. Musím je vždy sklopit otočením ovládacího kolečka vevnitř. Tvoje řešení změnou kódování mě zaujalo a rád bych se zeptal na pár drobností. Má tato změna vliv i na něco jiného, čili jestli to nemá nějaké "vedlejší účinky", např. chybové zprávy, položky a nastavení palubního pc (mám barevný pc premium, který OII nemají) apod? Má to vliv na záruku? Kde je možné si to nechat nakódovat? Předpokládám, že v originálním servise mi to asi neudělají. Pokud bych si to někde nechal udělat, nestane se mi pak v oficiálním servise, že na servisní prohlídce když mi budou něco upravovat, že o tuto úpravu přijdu? Do nějakých úprav jsem se u aut nikdy nepouštěl, jsem spíše uživatel a tak mám, navíc u nového auta, trochu obavy ;)
Díky.

Jinak ještě jedna věc, při předávání auta mě upozornili na fakt, že el. zrcátka se nesmí sklápět ručně, že se vevnitř zlomí nějaký plast, chránící el. motorek a pak že je nutné zajet do servisu, kde mi ten ochranný plast vymění. Je to opravdu tak náchylné na poškození? Protože když je zapomenu sklopit, tak třeba na parkovišti u obchoďáku se stává běžně, že lidi jak se prodírají mezi auty, tak zrcátko sklopí :(
ziadne chybove hlasenia tam nemam
polozka v nastaveni na display tiez nieje ziadna ako je tu u farebneho neviem kedze ho zatial nemam
na zaruku si myslim ze to vplyv nema
a ak by ti nieco robili na tom v servise (myslim na dverovych jednotkach) tak sa to strati pretoze tam daju taky kod aky tam ma byt podla VIN teda bez tej funkcie
idem teda pozriet to kodovanie a mozete skusit ci to bude dobre fungovat aj Vam ostatnym...

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od tomino55555 »

tak tu to je
skuste to zmenit a dajte vediet ci to funguje lebo zatial som to robil iba na svojom aute
je mozne ze budete potrebovat ine cisla pretoze tam mam dorobene aj tie lampicky na osvetlenie priestoru po otvoreni dveri
pred zmenou treba poznacit povodnekodovanie a ked tak to potom vratit pretoze ked date taketo iste kodovanie tak bude pisat chybu ze tam nema tu lampicku
Přílohy
sofer.jpg
spolujazdec.jpg

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od michpo »

Děkuji za informace a kódování. Vyzkoušet to nemám jak. Koncem měsíce se ale zastavím za kamošem v servise na přehození kol, tak se na to mrknem. Jinak když mám paket světla 2 kde je i osvětlení prostoru pro nohy, tak to znamená, že mohu použít ty tvoje kódy?
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od tomino55555 »

ano kod mozes pouzit ale vyskoci ti tam chyba ze nemas osvetlenie ked sa otvoria dvere - original to nama myslim ze ziadny golf VI asi tam mas iba take cervene odrazky ale ja som ichy vymenil za svetielka z passatu 3C a napojil ich na rj dveri to bolo potrebne taktiez nakodovat a pritom som prisiel aj na tie spetaky
takze ak pouzijes moje kodovania tak ti tam ostanu chyby ale ked ti to bude kodovat ten kamos tak by mu malo vyskocit vo vagu take okienko kde su cisla ktore sa pripocitavaju ku kodovaniu a podla toho z toho mojho odpocitas to osvetlenie priestoru pri otvorenych dverach
je to mozno trosku komplikovano napisane ale najlepsie je to vyskusat
myslim ze nams co pokazit a vzdy sa to da vratit spat (v tomto pripade)

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od michpo »

OK díky za vysvětlení ;)
Jak se k tomu koncem měsíce dostanu, tak se pak podělím o výsledek.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od jar_da »

tak já mám jednotky s indexem "J" na konci ......
CAXA

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od michpo »

Tak jsem byl u kamoše, ale bohužel s tou diagnostikou co tam mají to nejde udělat. Budu asi muset zkusit přemluvit někoho v ofiko servise o úpravu. Jakmile bude trochu víc času, tak se zkusím zeptat jestli budou ochotní a co za to budou chtít.
Fakt ale nechápu, co vede VW k tomu, že od určitého týdne a roku výroby tam tuto funkci již nedávají. Proč tam prostě nemohou dát nejen sklápění klíčkem, ale i možnost automatického sklápění a vyklápění při zamčení a odemčení auta s možností konfigurace v palubním počítači? :(
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od jar_da »

obzvlášť, když Octávia to tak má ....,
když jsem si elektrické sklopná zrcátka připlácel, tak jsem myslel, že to tak bude fungovat, za tý prachy :D
CAXA

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od michpo »

Přesně tak, taky jsem si myslel že to takto bude fungovat... a s tou Octavií máš pravdu, na druhém autě to takto funguje, no prostě VW mě trochu zklamal, že se nesnaží svoje auta udělat o něco lepšími.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od jar_da »

Bejvávalo, dnes je Golf běžná tuctovka jako kterýkoliv jiný auto a o nějaké vyjímečnosti nemůže být ani řeč, pokud někdo čeká od VW víc ....
CAXA

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Sklápění zrcátek

Příspěvek od michpo »

Tak jsem se k tomu konečně dostal :)

Zjišťoval jsem to v autorizovaném servise a bylo mi řečeno, že kódy co zde postoval tomino jsou pro ně nepoužitelné, protože oni prý nemají VAG, ale VAS, kde se kódy zadávají binárně. Nevím nevyznám se v tom. Pokud by ale někdo věděl více, případně věděl kde ve VAS se mají kódy zadat a hlavně jaký kód je pro sklápění zrcátek pomocí klíčku, nebo automaticky při zamknutí, tak se může podělit. Budu jedině rád. Oni v tom servise bohužel neví, jaký kód tam zadat. Nicméně mi nabídli, že bych tam auto mohl dovést a nechat ho tam a že to budou zkoušet jestli se jim to podaří. Jako možnost to není špatné, ale výsledek je nejistý a platit za nejistý výsledek se mi také moc nechce :(
Ještě zkusím zavolat do dalších servisů jestli by to náhodou nevěděli a uvidíme. Třeba budu mít štěstí. Pokud bych něco zjistil, tak se opět podělím o informace.

Předem děkuji za případné info pokud někdo něco ví nebo zjistil. Od posledního příspěvku uplynula delší doba, tak třeba někdo na něco mezitím přišel ;)
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“