Žárovky s bílým světlem

Moderátor: SandrikGVI

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Pantani »

Koukal jsem na autosalon na Primě a mluvili tam o takových těch žárovkách s bílým světlem. Nezkoušel jste někdo? Co jste koupili?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od platal »

Pantani píše:Koukal jsem na autosalon na Primě a mluvili tam o takových těch žárovkách s bílým světlem. Nezkoušel jste někdo? Co jste koupili?
Musíš ale říct jaké žárovky ;-) interier, potkávací, denní, mlhovky ??? Interier a SPZ není problém, potkávací taky ne, které svítí do bílé, ale pro denní svícení nic ještě před 2 měsíci nebylo :-( to mě sere nejvíc...ta H15 to nechápu proč to vymysleli !!!
Petr Látal (Gvines)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Pantani »

Aha, sorry :D
Denní svícení, potkávací, prostě komplet výměna žárovek v předních světlometech. To bílý světlo je přeci jen příjemnější a aspoň mně nepřípomíná starou Škůdku
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od platal »

Pantani píše:Aha, sorry :D
Denní svícení, potkávací, prostě komplet výměna žárovek v předních světlometech. To bílý světlo je přeci jen příjemnější a aspoň mně nepřípomíná starou Škůdku
Pro potkávací, což je H7 lze koupit ty s xenonovým plynem a máš to bílé s nádechem modré, ale tu modrou jsem neviděl. Nebo H7 xenon HID sadu.

A co se týče denního svícení, to je H15, která je denní a dálková v jednom, má to ještě Audi A6 a zatím nikdo tu H15 nedělá s bílým světlem, jedná možnost je koupit barvu a do ní se to ponoří a udělá ta barva modrej obal a svítí to pak bílo modře, ale mě se nechce testovat na žárovce za 500,- ks :-D
Petr Látal (Gvines)

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Když jsme u těch žárovek, taky jsem sledoval Autosalon, kde obecně doporučovali značkové žárovky. Jakou značku žárovek kupujete a jaké máte zkušenosti? Jde mi hlavně o H7. Díky za názory.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od platal »

fkabl píše:Když jsme u těch žárovek, taky jsem sledoval Autosalon, kde obecně doporučovali značkové žárovky. Jakou značku žárovek kupujete a jaké máte zkušenosti? Jde mi hlavně o H7. Díky za názory.
Momentálně tam mám nějaké za 100,- :-D ale doporučuju OSRAM, ty jsou kvalitní. Ještě mají s xenon plynem a ty jsou nej, ale vyjdou nějak na 450,- zjistím jaké to jsou a pošlu odkaz, má je kamarád.

Já mám a měl na autě už originály, osram cool blue a teď ty za 100,- modré sklo. Ale osram svítily nejvíc.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
vojtasbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.09.2010 20:12
Bydliště: Brno

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od vojtasbo »

Mam Osram Cool Blue na radu mnoha lidi na tomto foru...ale musim rict ze nejsem nijak nadsenej. Svetlo je samozrejme o stupen lepsi, belejsi nez standard, ale cekal sem i vic...Ty same mam i v mlhovkach, tedy HB4...tam to oproti standardu vypada uz zajimaveji
Golf VI MY 2011, 1.2TSI, bílá, Highline, paket Vancouver, parkpilot, Keyless access

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od platal »

No pokud chcete pořádně bílé až modré světlo, tak jedině HID sadu ;-) 6000K nebo 8000K ;-)

Jinak samozřejmě Osram cool blue není vůbec cool blue, je to žluto bílé...nic moc...ale svítí dobře, co do dálky oproti obyč.
Petr Látal (Gvines)

fijíííp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.01.2010 22:59
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fijíííp »

ja mam ty s xenonovym plynem a sviti bile a trosku nadech do modra... spokojenost...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od mefix »

vojtasbo píše:Mam Osram Cool Blue na radu mnoha lidi na tomto foru...ale musim rict ze nejsem nijak nadsenej. Svetlo je samozrejme o stupen lepsi, belejsi nez standard, ale cekal sem i vic...Ty same mam i v mlhovkach, tedy HB4...tam to oproti standardu vypada uz zajimaveji
Bylo by zajímavé vyzkoušet žárovky s větší svítivostí, škoda, žes od toho Osramu koupil Cool Blue a ne Night Breaker Plus. To Plus je inovace, méně praskají - bez "Plus" nekupovat. Myslím, že bys byl pak spokojený.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

Nezkoušel jste někdo žárovky PIAA? Četl jsem, že by měli být téměř k nepoznání od xenonů, ale trochu mě odrazuje ta cena.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od mefix »

2 roky jsem jezdil s xenony a nemyslím si, že je třeba xenon za každou cenu napodobit. Je rozhodně lepší, jak mizerné skomírající světlo, ale kvalitní silná bílá "žárovka" mi je přijemnější k jízdě, než xenon.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Jaký názor a zkušenost máte se "supermarketovými" žárovkami H7 Filson - dají se koupit za cca 70-90 Kč. Ve velkém testu žárovek ji "nedoporučili" jen z toho důvodu, že svítí až moc a může oslňovat protijedoucí řidiče. Což je myslím pořád lepší než kdyby svítila blbě. Jakou máte zkušenost s její životností, případně její srovnání se "značkovějšími a dražšími" značkami?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od mefix »

Rád si takový test přečtu, kde je?

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Tady:

http://auto.idnes.cz/exkluzivni-test-mo" onclick="window.open(this.href);return false; ... tomoto_fdv

http://auto.idnes.cz/exkluzivni-test-mo ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“