Žárovky s bílým světlem

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od 2Far »

Zkušenosti se žárovkama H7 mám následující:
- než abych měnil každé 3 měsíce žárovku, tak tam radši dám ty longlife i když nesvítí zrovna bílým světlem. Kvalitní žárovka vydrží i 2 roky a nemusíte nic řešit. Všechny ty žárovky typu "xenon" white, nebo blu :gey: jsou s omezenou výdrží (mají tenčí drátek) a pokud je chcete, připravte se, že je budete měnit častěji.

:idea: Hlavně si dávejte pozor,abyste se nedotkli sklíčka! A nedoporučuju kupovat žárovku na benzínce, kdy paní prodavačka koukne na žárovku aby zkontrolovala jestli je ok, protože jakmile se dotkne je K.O. Nepomáhá ani přeleštění lihem, nebo čím chcete, prostě nevydrží déle jak 3 mesíce sebelepší žárovka.

Světlu zdar :mrgreen:
Obrázek Passat B7 a B8

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od jar_da »

mefix píše:
vojtasbo píše:Mam Osram Cool Blue na radu mnoha lidi na tomto foru...ale musim rict ze nejsem nijak nadsenej. Svetlo je samozrejme o stupen lepsi, belejsi nez standard, ale cekal sem i vic...Ty same mam i v mlhovkach, tedy HB4...tam to oproti standardu vypada uz zajimaveji
Bylo by zajímavé vyzkoušet žárovky s větší svítivostí, škoda, žes od toho Osramu koupil Cool Blue a ne Night Breaker Plus. To Plus je inovace, méně praskají - bez "Plus" nekupovat. Myslím, že bys byl pak spokojený.
tohle je nej volba
CAXA

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od jar_da »

Thorwards píše:Nezkoušel jste někdo žárovky PIAA? Četl jsem, že by měli být téměř k nepoznání od xenonů, ale trochu mě odrazuje ta cena.
znám lidi, kteří si je pořídili, kvalita perfektní, výkon taky, ale cena no ...., kupují v USA
CAXA

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

A co výdrž? Za kolik se pohybují v USA? Nemáš odkaz na nějaký e-shop?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od mefix »

Myslím, že pokud chceš žárovku co svítí, kup si za 500 Kč v duopacku Osram Night Breaker Plus a máš vystaráno hned a za pár stovek. Mně tam vyržely cca 31 tkm. Praskly pak obě po sobě v průběhu 14 dní. Stejnou, ani lepší svítivost od jiných standardních výrobců t.č. nekoupíš.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

Tochu se bojím té výdrže. V testu tušim, že na idnesu se psalo, že vydrží snad jen 10 dní.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od miromen »

mefix píše:Myslím, že pokud chceš žárovku co svítí, kup si za 500 Kč v duopacku Osram Night Breaker Plus a máš vystaráno hned a za pár stovek. Mně tam vyržely cca 31 tkm. Praskly pak obě po sobě v průběhu 14 dní. Stejnou, ani lepší svítivost od jiných standardních výrobců t.č. nekoupíš.
To je hodně pěkna vydrž ale otazka je jak často jezdiš za šera nebo za tmy....
1.2 TSI 77kw

devilwork
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2011 16:25

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od devilwork »

http://www.ebay.com/itm/H15-BULB-SUPER- ... 736wt_1139" onclick="window.open(this.href);return false; co nieco take....
Golf VI Rabbit 1.2 TSI,77kW,M6, strieborná reflex,Alarm

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

Podle těch fotek to na mě nedělá moc dobrej dojem. Viděl bych to tak, že se teplem od žárovky sloupne barva a zas... celej světlomet. Každopádně jsem rád, že už někdo dělá i něco proto aby h15 svítila bíle. Doufám, že brzy přijde s něčím třeba Osram, pokud už něco takového nemá.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od jar_da »

Osram ještě nic, taky čekám
CAXA

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od vlenko »

http://www.ebay.com/itm/H15-BULB-SUPER- ... 6rk%3D1%26" onclick="window.open(this.href);return false;

toto som objednal , som zvedavy , ako to bude svietit, dam foto.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od xwritter »

vlenko píše:http://www.ebay.com/itm/H15-BULB-SUPER- ... 6rk%3D1%26

toto som objednal , som zvedavy , ako to bude svietit, dam foto.
tak co ta svetla mas je? Nehodis foto?

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od vlenko »

No , tak prislo to a neodporucam to kupovat, nejde to ani poriadne nasaditna ziarovku a nie este do paraboly. Takze svietim nadalej na zlto. :( :( :(

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od mefix »

Denní nebo dálkový světla (H15) se dá oželet. Kolikrát na jak dlouho dálkové použiješ? Ze zkušenosti nemá smysl kupovat nic jiného než Osram Night Breaker Plus, resp. jsem na nic lepšího nenarazil. Bohužel nedělají (zatím) H15. H7 mají všude, do mlhovek (HB4) mají v DE - k nám se nedováží. Takže já zas až tak po H15 nebrečím.

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od wenas »

čauky mám dotaz na parkovačky, můžu dát osram cool blue? Nebudou policajti otravovat? Dík ;)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“