Žárovky s bílým světlem

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

Z tohoto testu mam zkušenost s žárovkami Trifa akorát já kupoval nějaké s xenonovým plynem asi za 300,- Kč/kus a má hodně špatnou výdrž, odcházela co 3 měsíce, ale jinak svítí pěkně a pak mam zkušenosti s Eufabem http://www.sportovniautodoplnky.cz/eufa ... -55-w-2ks/" onclick="window.open(this.href);return false; ten v testu není, ale svítí také pěkně a vydržela mi cca 2,5 roku. Píšou to i na krabičce, ale myslel jsem, že je to reklamní trik, zváště po zkušenosti s Eufabem. Ale na druhou stranu, eufab svítil víc bíle.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Přímo výrobce Osram dává na žárovky Ultra Life 3 letou záruku. Cituji ze stránek výrobce:
"Autožárovky ULTRA LIFE s až trojnásobnou životností oproti standardním autožárovkám jsou vynikajícím řešením. OSRAM je vůbec prvním výrobcem, který poskytuje na halogenové autožárovky ULTRA LIFE tříletou záruku. Produktová řada ULTRA LIFE je doplněna pomocnýmii žárovkami s dlouhou životností (jako náhrada za dobře známé LIGHT@DAY autožárovky)."

To vypadá ekonomicky zájímavě, otázka je, jak svítí? Má je někdo?

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

Měl jsem Day Light a svíili podle mě nepaterně hůř než obyčejná žárovka, výdrž byla hodně dobrá. Jestli tyto vydrží déle, tak bych předpokládal, že budou svítit stejně nebo hůř. Upřímně v noci se mi s tím nejezdilo uplně nejlépe.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Možná už se to tu někde řešilo - nevíte, jaké žárovky jsou jako "originál" dodávány výrobcem do nového G VI? Mám jej krátce, žárovku jsem neměnil a jen pro toto zjištění se mi ve světle nechce vrtat. A je někde přehled všech typů žárovek používaných v G VI? (v manuálu jsem takový přehled nenašel) Díky

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od mefix »

Čti lépe.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Jako nejlepší (poměr výkon/cena/životnost) se mi jeví Philips Premium 30%. Dají se koupit za cca 120,- Kč.

viz. test:

http://auto.idnes.cz/exkluzivni-test-mo ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od mefix »

fkabl: raději budu slepý, ale ušetřím pár kaček :mrgreen: - to je žárovka s nejlepším poměrem cena/výkon 8O .

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Na to nemá cenu reagovat.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od miromen »

fkabl píše:Na to nemá cenu reagovat.
Fkabl holt Mefix. :lol:
1.2 TSI 77kw

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od fkabl »

Jen pro zajímavost - v únorovém čísle časopisu AUTO7, který dnes vyšel je velký test žárovek H7. Jedná se o přetisk testu, který dělala Dekra v německu, takže některé značky na našem trhu ani nejsou. Docela podrobně se tam řeší svítivost, téměř méně už životnost žárovek.
Nejlépe z testovaných dopadly tyto (bez pořadí): BOSCH PLUS 90, WHITE HAMMER, OSRAM NIGHT BREAKER PLUS a PHILIPS EXTREME VISION +100. Jako zajímavá koupě - "...jasná, dobrá žárovka...nízké hodnoty oslnění a přitom velmi dobrá životnost a zajímavá cena" je uváděna PHILIPS VISION +50.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

Já jsem dal teď do Peugeota nové Light@Day a musím říct, že svítí moc pěkně, podle mě lépe než obyčejná žárovka. Pokud bude mít životnost aspoň jako původní day lighty, tak je to super. Jinak nedělají se už ty H15 ve variantě "bílé světlo" Něco jako osram cool blue nebo tak něco? Na netu jsem našel jenom ty obyč.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od skuci »

Thorwards píše:Já jsem dal teď do Peugeota nové Light@Day a musím říct, že svítí moc pěkně, podle mě lépe než obyčejná žárovka. Pokud bude mít životnost aspoň jako původní day lighty, tak je to super. Jinak nedělají se už ty H15 ve variantě "bílé světlo" Něco jako osram cool blue nebo tak něco? Na netu jsem našel jenom ty obyč.
jj jen obyč... ;-) uvidim pokud bych nekupoval nový přední světla tak si koupim tu vodičku co se jim barví žárovky a uvidíme...
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od Thorwards »

Zase aby to z toho neslezlo a nezaflákalo to světlomet, už se mi to jednou taky stalo, že jsem chtěl ušetřit a koupil jsem si žárovky s modrou baňkou, při prvnim zapnutí se z toho žačalo kouřit a všechna modrá barva se odloupla a napadala mi do světlometu. Dalo mi to docela práci než jsem to z toho dostal.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od xwritter »

koupil jsem osram night breaker plus a vcelku spokojenost, o hodně lepší než sériové, na aukru se dají sehnat za slušnou cenu

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Žárovky s bílým světlem

Příspěvek od net.work »

nevite, kde bych sehnal zarovky pro obrysove svetla, ktere by nesvitili tak hrozne zlute?
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“