Rádio + zesik

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Gála
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.01.2011 11:39
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Rádio + zesik

Příspěvek od Gála »

Potřeboval bych poradit. V golfu VI mam RCD 210 a chci tam RCD 510 , má někdo zkušenost s napojováním zesilovaře na tyto originání rádia nebo musim mít jiný s výstupem ??

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od mefix »

Já byl zase rád, že jsem se dotykového radia z předchozího auta zbavil.... , nikdy více.

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od Jara77K »

mefix píše:Já byl zase rád, že jsem se dotykového radia z předchozího auta zbavil.... , nikdy více.
A pročpak :wink: zaty prachy be mělo být bez problému né?

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od net.work »

Zdravicko, zkusim se zeptat tady (nechce se mi kvuli tomu zakladat nove vlakno):

cekam ted na gVI s dynaudio a RCD310 - je moznost na ten dynaudio zesilovac pripojit primo subwoofer (resp. ma to nejaky vystup, at uz zesileny, nebo vystup pro subwoofer + zesilovac)?

Diky za info ;)
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od mefix »

Nejde vůbec o peníze. Dotykový LCD při jízdě je obtěžující. Najít správné místo na LCD (stanici), které se má prstem stisknout, zabere "hodně času" a sklopené oči. Dále LDC za denního svatla není vždy ideálně čitelný. Obvykle ženy s tím mají ještě větší problém, protože LCD je třeba stiknout kůží prstu, nikoliv nehty a ty jim pak překážejí a LCD nehty ničí.
Netrvá to dlouho a LCD je samý otisk umaštěných prstů.
Výměna rádia 210 za 510, což je tvůj případ, se dá pochopit, ale výměna 310 za 510, si myslým je kontraproduktivní. Jediný smysl rádio 510 má ve spolupráci s parkovací kamerou, to pak stojí za výměnu.
Naposledy upravil(a) mefix dne 28.01.2011 22:32, celkem upraveno 1 x.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od miromen »

net.work píše:Zdravicko, zkusim se zeptat tady (nechce se mi kvuli tomu zakladat nove vlakno):

cekam ted na gVI s dynaudio a RCD310 - je moznost na ten dynaudio zesilovac pripojit primo subwoofer (resp. ma to nejaky vystup, at uz zesileny, nebo vystup pro subwoofer + zesilovac)?

Diky za info ;)
Vystup na SW nema. Řešeni ale je.

http://www.ahifi.cz/helix-aac.html#popis-produktu" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od miromen »

mefix píše:Nejde vůbec o peníze. Dotykový LCD při jízdě je obtěžující. Najít správné místo na LCD (stanici), které se má prstem stisknout, zabere "hodně času" a sklopené oči. Dále LDC za denního svatla není vždy ideálně čitelný. Obvykle ženy s tím mají ještě větší problém, protože LCD se třeba stiknout kůží, nikoliv nehty a ty jim pak překážejí a LCD nehty ničí.
Netrvá to dlouho a LCD je samý otisk umaštěných prstů.
Výměna rádia 210 za 510, což je tvůj případ, se dá pochopit, ale výměna 310 za 510, si myslým je kontraproduktivní. Jediný smysl rádio 510 má ve spolupráci s parkovací kamerou, to pak stojí za výměnu.
Nebudu se rozepisovat ale RCD 510 bych za RCD 310 neměnil.
1.2 TSI 77kw

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od net.work »

miromen píše:
net.work píše:Zdravicko, zkusim se zeptat tady (nechce se mi kvuli tomu zakladat nove vlakno):

cekam ted na gVI s dynaudio a RCD310 - je moznost na ten dynaudio zesilovac pripojit primo subwoofer (resp. ma to nejaky vystup, at uz zesileny, nebo vystup pro subwoofer + zesilovac)?

Diky za info ;)
Vystup na SW nema. Řešeni ale je.

http://www.ahifi.cz/helix-aac.html#popis-produktu" onclick="window.open(this.href);return false;
Diky za info - tohle reseni sem prave zamyslel jako az to posledni ;)

A ani samotne radio nema vystup na subwoofer?
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od miromen »

Bohužel ani radio.
1.2 TSI 77kw

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od net.work »

miromen píše:Bohužel ani radio.
hmm, to je skoda... jinak s tou "aktivni vyhybkou" co si postoval vyse - zhorsi se nejak kvalita zvuku?
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od miromen »

V tom nemužu poradit protože ji nemam a ani nechci. Ale na Německem VWClubu je mnoho temat kolem SW. Co si ale pamatuji tak knk. tuto vyhybku tam nejvic upřednostňovali a byli max. spokojeni.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio + zesik

Příspěvek od Šátek »

Právě řeším použití toho adaptéru na kabely z repráků, abych mohl zapojit zesilovač. Já budu mít teda adaptér něco kolem 300kč, ale i ten je ok. Pokud se jedná o kvalitu zvuku z repráků, ke kterým jde signál ze zesilovače, tak budou asi ztráty velké. Pokud se ale jedná o subwoofer, myslím si, že max. přijdu o nějaký ten Watt, jinak snad ne. Chci to každopádně vyzkoušet, jak to hraje (basuje) přes tenhle adaptér, protože za chvíli golfa dávám pryč (teda až přijde octa) a v té už je lepší rádio, než RCD 210, které snad bude mít alespoň aux out, jinak to taky povalím přes tenhle adaptér.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“