Ovládání Climatronicu

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Ovládání Climatronicu

Příspěvek od fkabl »

Možná mám hloupou otázku. Teprve se s autem a Climatronicem sžívám a narazil jsem na "problémek". Jak mít "vypnutý" Climatronic, tj. využívat vzduch z venku v jeho neurčené venkovní teplotě, tzn. bez nastavení teploty, bez topení či chlazení a přitom ovládat intenzitu a ovládání ventilátorů?
Buď mám Climatronic vypnutý, mám jen otevřené "mřížky" průduchů přívodu vzduchu do kabiny, pak využívám vzduch z venku bez úpravy jeho teploty, ale dostává se dovnitř jen setrvačností a nemůžu ovládat intenzitu a směřování ventilátorů.
Nebo ovládám ruční nastavení ventilátorů, ale to je Climatronic zapnutý ( i když vypnu tlačítko AUTO a Klimatizaci) a pak mi pořád svítí nastavená teplota. A ta je jen v rozmezí Lo, 18-26, HI, tzn. že když je venku kolem 10´C, tak já tento vzduch o venkovní teplotě při zapnutých ventilátorech nedostanu, protože ho buď chladím nastavením na Lo nebo ohřívám na 18 stupňů.
Přijde mi to divné, takže jsem to nejspíš nepochopil. Poradí někdo a vysvětlí mi to? Díky.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládání Climatronicu

Příspěvek od pohodarkajik »

nastav si teplotu na low a dej rezim econ, ten nezapiná klima kompresor, na rezim auto ti bezi klima ikdyz ji to vevyuziva, takze na ten econ ti to vzduch chladit nebude a půjde tam jen ten co je venku kdyz to bude na low, alespon si myslim ze by to tak melo jet

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Ovládání Climatronicu

Příspěvek od fkabl »

Nevím, jak se zapíná režim ECON. Žádné takové tlačítko na Climatronicu Golfu VI není :(

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: Ovládání Climatronicu

Příspěvek od lubobo »

fkabl píše:Možná mám hloupou otázku. Teprve se s autem a Climatronicem sžívám a narazil jsem na "problémek". Jak mít "vypnutý" Climatronic, tj. využívat vzduch z venku v jeho neurčené venkovní teplotě, tzn. bez nastavení teploty, bez topení či chlazení a přitom ovládat intenzitu a ovládání ventilátorů?
Buď mám Climatronic vypnutý, mám jen otevřené "mřížky" průduchů přívodu vzduchu do kabiny, pak využívám vzduch z venku bez úpravy jeho teploty, ale dostává se dovnitř jen setrvačností a nemůžu ovládat intenzitu a směřování ventilátorů.
Nebo ovládám ruční nastavení ventilátorů, ale to je Climatronic zapnutý ( i když vypnu tlačítko AUTO a Klimatizaci) a pak mi pořád svítí nastavená teplota. A ta je jen v rozmezí Lo, 18-26, HI, tzn. že když je venku kolem 10´C, tak já tento vzduch o venkovní teplotě při zapnutých ventilátorech nedostanu, protože ho buď chladím nastavením na Lo nebo ohřívám na 18 stupňů.
Přijde mi to divné, takže jsem to nejspíš nepochopil. Poradí někdo a vysvětlí mi to? Díky.
Ked vypneš tlačidlo AC a nastavíš na LO tak nechladíš ,ide ti dnu vzuch vonkajsej teploty bez úpravy.AC zapína/vypína kompresor.

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: Ovládání Climatronicu

Příspěvek od stereomike80 »

takisto ak cely climatronic vypnes tlacitkom off, pri jazde uvidis ze ti dnu fuka vzduch z vonku (ak nemas uzavrete ventilacne otvory)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“