nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
ovarison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.06.2009 19:35
Bydliště: kosek vod Štatlu

nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od ovarison »

čus nejde mi spárovat přez bluetooth iphone s autem.auto iphone najde ale když dám spárovat tak to napíše nekompatibilní přístroj.ale nokii to vpoho spáruje.Mám nový scirocco a nevim jak na to.potřebuju to na využívání handsfree.poradte prosím
VW GOLF MK4 US GTI,NEW VW SCIROCCO

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od mefix »

Nevěř tomu, co to píše....

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od Pantani »

... a to já bych zase věřil, mám s tím navíc osobní zkušenost ...

Podle mně je to docela jednoduchý: máš BT jednotku, která neumí handsfree profil, ale umí rSAP profil a jestli se teda nepletu a je to tak, tak si s iPhonem neškrtneš ani náhodou. A app na to neexistuje. Máš BT jednotku Premium, je to pravda? Ze kdy máš auto?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
ovarison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.06.2009 19:35
Bydliště: kosek vod Štatlu

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od ovarison »

jj mám prémium.mluvil jsem s pár lidma.a prej je to past že už to taky řešily a nic.zatím to nejde
VW GOLF MK4 US GTI,NEW VW SCIROCCO

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od Pantani »

ovarison píše:jj mám prémium.mluvil jsem s pár lidma.a prej je to past že už to taky řešily a nic.zatím to nejde
Já to měl taky, kupoval jsem si jednotku rSAP s tím, že vím velmi dobře co si kupuju a s tím, že vím, ze s iPhonem to nepůjde - doufal jsem, že najdu app, která mi umožní to spojit nebo že Apple začne podporovat rSAP. Nezačne, údajně nechtějí, protože to není jako volný standard.
V 04-05/2010 VW představil novou jednotku, která umí jak HF tak i rSAP a nabízí ji jako Premium místo té staré.
S iP jsem to řešil relativně dlouho, hledal aplikace, berličky a nic a zřejmě na to nikdy nic nebude. Nakonec to vyrešila výměna BT jednotky za 4.000,-. Jelikož jsem tam už jednu měl nainstalovanou, vyřešilo se to vytažením té staré (z podsedačky spolujezdce) a nacvaknutím nové na ten samý kabel. Spárováno, dodnes funguje bez nejmenších potíží.
Dám ti doporučení: ověř si, že máš tu jednotku, která umí jen rSAP, a že to tudíž není jinej problém, a vyměň ji taky. Já to udělal a jsem šťastnej. Jednotku mám od místního uživatele "kemar", který mi ji taky pomohl vyměnit.
A ještě jedna věc: ptal jsem se v autorizovaných servisech, jestli někdo něco takovýho neměnil a jestli to vůbec teoreticky lze. Všichni tvrdili, že to nikdy nedělali nebo rovnou že to nejde. A to tohle byly ještě případy, kdy lidi vůbec věděli o čem mluvím, většinou mívali zásadní potíže s tím porozumět mi co mám za potíže, s čím, a co si vůbec představuju za řešení.

BTW: není to past, VW normálně zveřejňuje, že to umí rSAP, jen lidi nevědí, co to je a tak nevědí ani, co si kupujou. To je celý... :!: A oni to bohužel (hlavně) nevědí ani prodejci, ten můj říkal "to je ten ... ... ... white ..." a já na to "ne, to je ten blue_tooth" :D
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
ovarison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.06.2009 19:35
Bydliště: kosek vod Štatlu

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od ovarison »

A cislo te jednotky neznas ze bych si ji sehnal?jinak dik za paradni a strucnou odpoved;)
VW GOLF MK4 US GTI,NEW VW SCIROCCO

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od Pantani »

Kdybych ti řekl nějaký číslo svý jednotky, bylo by to nejspíš blbě. Ono se totiž prej nějak rozlišuje (ale nemám to potvrzený a v tomhle se tak úplně neorientuju!!) jednotka pro novější typy počítačů jako má Golf 6 a ty starší co mají ještě Scirocca, Golfy 5 apod. Je potřeba bejt trochu opatrnej a dávat pozor co potřebuješ/kupuješ. Zkusil bych bejt tebou toho místního uživatele jak jsem ti psal, ten se zdálo že má ve věcech poměrně jasno a věřím, že by ti tu jednotku i prodal/sehnal. Dál to tady dle referencí umí uživatel "tornado1".
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od tornado1 »

doporučoval bych jednotku která umí rsap i obyčejný profil ...umí i A2DP, potom ji nutno nakodovat... jednotku mám skladem a můžu i vyměnit..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od Pantani »

Já ale nic kódovat nemusel! jen mi ten kluk opravdu vyměnil kus za kus a jelo to...
V jakých případech se teda musí kódovat? Docela by mě to samotnýho zajímalo
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od tornado1 »

no tak to bych chtěl vidět tvůj výpis chyb.. tam toho bude...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

helmut1000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.07.2012 15:11

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od helmut1000 »

Mam podobny problem s navigaci RSN510. S iphonem 4S, slo vsecno perfektne, ale s prechodem na iphon 5s mi nejde prehravat hudbu pres bluetoth. Telefovat normalne jde.

Pristi tyden jdu na garancku, tak to uvedu jako zavadu a doufam, ze to odstrani, Predstava, ze cestuju napr. bez audio knuh, me desi :)

o visledku budu informovat

adam.bernau
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.03.2016 17:18

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od adam.bernau »

zdravim, mam taky problem. mam RSN510 ale kdyz zmácknu PHONE, pouze to vypne zvuk. takze pocitam, ze nemam bluetooth modul.
mam passata cc 2011. potreboval bych poradit, jaky modul poridit aby mi fungoval s iP5S

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od Pantani »

adam.bernau píše:takze pocitam, ze nemam bluetooth modul.
Koukal ses pod sedačku spolujezdce?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

adam.bernau
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.03.2016 17:18

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od adam.bernau »

Pantani píše:
adam.bernau píše:takze pocitam, ze nemam bluetooth modul.
Koukal ses pod sedačku spolujezdce?
jo, není tam nic.
takže přes VAG zjistit co mám za rádio a podle toho určit jaký bluetooth modul pořídit aby fungoval s iP5S/6S ?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nelze spárovat přez bluetooth iphone s autem help.

Příspěvek od tornado1 »

není problém domontovat komplet HF a zvolit tu správnou jednotku... více fotek v deníku..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“