Čištění čalounění

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Čištění čalounění

Příspěvek od fkabl »

Prosím o radu. Čím zkusit vyčistit cca 30 cm tmavou čáru v interiéru, na světlém čalounění stropu nového auta - Golf VI, od tmavé kožené kabelky? Vlhkým, bílým, balněným hadříkem to úplně nejde. Nedávno jsem dostal autokosmetický sprej - W5 -čistič čalounění (čistící pěna - z cca 2O cm nastříkat, nechal chvilku působit a pak setřít hadříkem -dle návodu). Ale mám obavu, aby to nebylo ještě horší.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Čištění čalounění

Příspěvek od fkabl »

Tak jsem to pořešil sám. Čistý bavlněný, bílý hadřík a voda. Uschnout. Pak čistič čalounění W5 (z Lidlu) - pěna, která se nastříká a pak vlhkým hadrem setře. Uschnout. Ta W5 ale nechala lehkou mapu, takže opět jen čistá voda. Výsledek? Jakž takž. Já už tu čmouhu na stropě budu vidět asi napořád, ale pro ostatní neviditelná, pokud na ni vyloženě neupozorním. Vyzkoušeno na kolegovi. Takže manželka asi přežije ...ale chodit už bude jen pěšky!!!

Jinak ta W5 velmi mile překvapila. Myslím, že ideální na skvrny od jídla, pítí apod. Hlavně se ujala v kolegově autě - na stropě plno skvrn od kofoly, která mu z flašky už dřív "vypěnila". A jsou pryč. Ta pěna se na ten strop nastříkala, byla slyšet, jak to šumí, a bylo vidět, jak ta pěna vstřebává ty fleky do sebe, kdy ta bílá pěna se před očima barvila na hnědo od těch fleků, po setření té pěny bylo místo na stropě čisté. Ale asi lépe tím vyčistit celou plochu, protože mně přišlo, že pak vidím místa, kde pěna byla a kde ne. Nebo ještě jednou přejet jen čistou vodou. Taková má zkušenost.

Uživatelský avatar
charvi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 26.01.2011 16:40
Bydliště: Sokolov

Re: Čištění čalounění

Příspěvek od charvi »

Hele já měl ten samej problém na sedačce. Zkoušel jsem ten pěnovej čistič a zůstala tam taky ta mapka. Tak jsem to udělal přípravkem vanish dá se koupit všude v drogerii, malé zlepšení, nakonec jsem to vzal kartáčkem na ruce a vidět to neni. Jinak lze nechat komplet vyčistit introš vozu tady v Sokolově za 1000,- takže v tom problém zas takovej nebude :smoke:
VW Tiguan 2,0 TDI DSG 4moion 103kW Sport & Style 2012
předtím
Touran 1,6 FSI 85kw, 2003, 7 míst

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění čalounění

Příspěvek od jtoxx »

A ja sundal na ferovku cele calouneni sedacek. Lehci prace a mene casu to schne. Vysledek je i lepsi nez u tepovani. Hodis calouneni do pracky a je hotovo.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“