vrzganie vo volante....

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Buchly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.05.2011 18:43
Bydliště: Slovakia

vrzganie vo volante....

Příspěvek od Buchly »

Nazdar,znicoho nic mi zacalo vrzgat vo volante,nieje to ani tak vrzganie ale neviem to presne opisat,je to akoby ked natahujete pruzinu a ona akoby pukala,skor tukanie....robi to vacsinou ked je na kolesa vyvijany tlak,napr.na makadame,v zatacke v rychlosti,ale nieje to podmienka....robi to aj na ceste za statia,ale zas sa to tazko prejavuje na hladkom povrchu,skratka musi tam byt nejaky tlak....bol som to reklamovat,ale mali tam hladku dlazbu,a samozrejme sa to neprejavilo....myslely si ze to ide z napravy,ale nic nenasli....ja som vedel uz vtedy,ze je to ide "len" z volantu,no ale ked nepoculi ako to vrzga tak to nemohli vediet odkial to ide,akonahle som vysiel zo servisu na ich makadam tak to zacalo,zavolal som servisaka,a ten hovori ze to nevadi ze to je vplyvom tepla,ze to nemam riesit,len keby sa to stupnovalo,mam prist....bolo sice okolo tridsiatky,ale robi to aj ked je chladnejsie.....asi sa tam nieco uvolnilo,ja len ci nahodou nema niekto podobny problem....Dakujem....

elferi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.02.2010 15:53

Re: vrzganie vo volante....

Příspěvek od elferi »

Mne to vrzgalo na passate b5 (znelo to ako vrzganie volantu, prednej napravy):

-pri stati hlasny vrzgot pri otacani volantu
-pocas jazdy miernejsi vrzgot pri otacani volantu a neskor aj tlmeny vrzgot pri priamej jazde

Premazal najprv volant nasledne aj v naprave - nepomohlo.

Auto sme zdvihli - bola to zosunuta manzeta na tyci riadenia - premazal, zapaskoval naspat - od vtedy bez problemov.

Uživatelský avatar
vojtasbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.09.2010 20:12
Bydliště: Brno

Re: vrzganie vo volante....

Příspěvek od vojtasbo »

Mam ten samy problem, zacalo to asi pred 2 tydny s tim ze to bylo obcas, ted je to temer porad. A teplem to jiste neni kdyz je ted 18st. Je to presne jak popisuje Buchly. Jde o jemny drnkajici zvuk opravdu podobny pruzine a jde primo z volantu nebo sloupku rizeni, podle me to neni preneseny zvuk odnekud od motoru, neni to zvuk nejakeho fyzickeho treni. Podle popisu myslim ze Elferi mel neco jineho. Kazdopadne me to dost drazdi protoze to slysim i pres radio a samozrejme volantem ve meste tocim porad. Chystam se do servisu i s jinou veci takze tohle urcite reknu.
Golf VI MY 2011, 1.2TSI, bílá, Highline, paket Vancouver, parkpilot, Keyless access

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: vrzganie vo volante....

Příspěvek od voodoo »

tiez mi vrzgalo a zvuk vychadzal akoby spod volantu. Potom som zistil, ze to vrzga plynovy pedal. Pri vychyleni rukou do stran a pri kruteni vrzgal rovnakym zvukom. Pocas jazdy, pri zatoceni volantom a naklone nohy to vrzgal on. Tak nahodou ci nemate to iste, zvuky v aute vedia dost klamat.

Buchly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.05.2011 18:43
Bydliště: Slovakia

Re: vrzganie vo volante....

Příspěvek od Buchly »

chlapy a ako ste to vyriesili?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“