Podivný zvuk od dveří

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Mám Golfa r.v. 2010, najeto 10.000 km. Při přejezdu nerovností se ozývá lupání od dveří, připadá mi, že od všech. Pokud se stáhnou okna, tak zvuk zmizí. Nejvýraznější to je při pomalém přejezdu přes příčný práh. V servisu tvrdili, že jde něco slyšet, ale že by se to muselo celé rozebrat, objednat náhradní díly, atd. Další závada, teda pokud to je závada tak při řazení, jde slyšet hodně výrazný kovový zvuk, dělá Vám to také? Tyto věci mne na dost štvou, takové pazvuky nevydávala ani 10 let stará Fabie.
Jak je to s náhradním vozem, jestli se nepletu, tak bych ho měl získat zdarma /přece jen jsem si koupil auto z důvodu, abych nemusel kupovat jízdenku na MHD a měnit to rozhodně nebudu/

Díky za odpověď

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od mefix »

Já to stále píšu dokola - Škodovka je na rozdíl od Golfa kvalitní auto a myslím to opravdu vážně.

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od powerxxl »

a nie je to skor taky skriplavy zvuk ako ked sa trie guma o kov? Skus pri zavretych dverach zvoka pritlacat ram dveri rukou, ci to budes pocut.

Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Vyzkoušeno a opravdu to tak vypadá, že ten zvuk jde od těsnění.
To s tou Škodovkou, kamarád si koupil Octavii TSI a opravdu v interiéru je nádherný klid až na vrzající zámek pásu, který mimochodem vrže i u Golfa. VW mě celkem hodně zklamalo co se týče kvality, když jsme měli Golfa V, tak tam takovéto problémy nebyly.

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od powerxxl »

co myslis prosim ta konkretne "vrzajucim zamkom pasu"? Je to ta cast, kde sa zapina pas?

Vrzganie tesneni odstranis velmi lahko ( robi to napr aj na 3kovych BMW ). Tesnenie co je na rame dveri okolo okna ( ma tvar U ) prejdes suchym! mydlom ( najprv ho ocisti od prachu ) a potom by to malo prestat. Nepouzivaj WD40, silikonovy sprej,...bude to potom este horsie.

Daj vediet ci pomohlo :wink:

Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Vyzkouším, děkuji za radu. Vrže mi to, kde se upíná pás, jen zjistím zda to je zevnitř toho bazmeku nebo zvuk vydává tření plastového obalu mechanizmu o sedačku , to by se dalo vyřešit podlepením, takové dodělej si sám .-D

Uživatelský avatar
Re5pecT_R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.05.2009 07:47

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od Re5pecT_R5 »

Díky za tip, nyní je v interiéru ticho jako v hrobě :-) Umyl jsem těsnění a rám roztokem tekutého pracího prostředku a funguje to.

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od powerxxl »

:good:
na urcity cas mas pokoj, potom treba zopakovat umyvanie :wink:
Re5pecT_R5 píše:Díky za tip, nyní je v interiéru ticho jako v hrobě :-) Umyl jsem těsnění a rám roztokem tekutého pracího prostředku a funguje to.

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od george 6 »

mefix píše:Já to stále píšu dokola - Škodovka je na rozdíl od Golfa kvalitní auto a myslím to opravdu vážně.
Tak co teda změnit stáj,když je šáde tak kvalitní? :laugh: :yahoo:

Uživatelský avatar
ohsi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 22.05.2009 16:44

Re: Podivný zvuk od dveří

Příspěvek od ohsi »

Aj mne to robí keď je teplo. Tu niekde som si prečítal, že to treba namazať indulónou :D . Radšej som to nasteriekal sprejom na tesnenia, asi trochu pomohlo. Ale skúsim aj odmastiť ako radíte. Človek aby veci o aute konzultoval s babkou bylinkárkou :D
mefix píše:Já to stále píšu dokola - Škodovka je na rozdíl od Golfa kvalitní auto a myslím to opravdu vážně.
:lol:

Zo škodováckeho fóra: "Chci se zeptat,s pazvuky bojuji již od novoty. Po roce to mám celkem vychytané,..."
http://forum.skodahome.cz/topic/10653-pazvuky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VI 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“