RCD 510 a SD karty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
adultboy333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 31.08.2011 14:57
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

RCD 510 a SD karty

Příspěvek od adultboy333 »

Ahojte.
Chcel by som sa spytat na vase skusenosti s SD kartami pre RCD510. Aky druh a konkretny model SD, resp. SDHC karty používate?? Od ktoreho vyrobcu? Ide mi najma o to, aby vedelo RCD 510 rychlo nacitat MP3jky z SD karty. Ked kupim nejaku vacsiu...napr. 8 GB alebo 16GB...aby mi to nenacitavalo minutu. Jednoducho aby to ficalo rychlo a bezproblemov.
Dakujem za vase postrehy a skusenosti.
VW Golf VI 1.2 tsi rabbit - 77 kW,Komfort/Secure/Sport packet,RNS 510,MF volant,HF "premium",blue graphit perlet,bixenony s natacanim do zakrut, LED GTI zadne svetla

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: RCD 510 a SD karty

Příspěvek od honzanun »

Taky sháním něco takovýho - mám nějakou opravdu rychlou 16GB SDHC a načítá mi to písničky (cca 5GB) cca 50 sec a pěkně mě to sere :-)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD 510 a SD karty

Příspěvek od caravelle »

ja pouzivam 8 GB nejaku no name... dokonca je to microSD strcena v tom adaptere... ale ziadny problem s nacitanim som nepostrehol... aj ked je pravda, ze tam nemam nahratych 5 gb pesniciek... ;-)

inak ked chcete rychlejsie karty odporucam nejake CLASS 10, ktore maju spravidla rychlost citanie niekde okolo 20 mb/s a niektore aj viacej...

cit. z netu:
Rýchlosť

Podľa maximálnej rýchlosti čítania SD kariet sa karty vyrábajú v troch rýchlostných pásmach, označovaných ako násobky rýchlosti čítania CD-ROM, čiže násobky 150 kB/s (1x = 150 kB/s). Základné karty majú čítaciu rýchlosť cca 6x štandardu CD-ROM (čiže 900 kB/s). Vysokorýchlostné (high-speed) karty sa vyrábajú s čítacou rýchlosťou okolo 66x (10 MB/s), a tretie rýchlostné pásmo označované ako "profi" alebo "high-end" dosahuje rýchlosť čítania 133x a vyššiu. Maximálna rýchlosť zápisu nie je s touto rýchlosťou totožná a dosahuje 60-80% rýchlosti čítania. Mnohé zariadenia, ako napríklad kamery, alebo fotoaparáty so záznamom videa priamo vyžadujú použitie vysokorýchlostných kariet. Pracovná frekvencia kariet (takt udáva čítacie zariadenie) je 25 MHz pre bežné karty, a 50 MHz pre vysokorýchlostné a profi karty.


Násobok........Rýchlosť čítania (MB/s)
6x.....................0.9
40x....................6.0
66x...................10.0
133x..................20.0


takze odporucam napriklad nieco taketo-rychlost citania okolo 30MB/s:
rychlaSD.jpg
rychlaSD.jpg (23.36 KiB) Zobrazeno 1388 x
Audi S4 Dolphin grey

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: RCD 510 a SD karty

Příspěvek od miromen »

Ja mam Kingson 8GB zaplněnou na cca 80% a odhadem se načita 5-6s.

Knk. tuto mam:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 21MM000DWH" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: RCD 510 a SD karty

Příspěvek od miromen »

caravelle je zbytečne kupovat nějake vysokorychlostni karty nam co je použivame do rcd510 na hudbu jen je třeba koupit nějakou značkovou ne NO NAME. Vliv na načteni bude minimalni a chyba že se karta načita tak pomalu bude někde jinde. Je jasne že pokud bude karta plnějši tak načitani bude delši ale 50s je sakra moc. Navic je znama věc že karty s nižši Class byvaji někdy rychlejši než karty z vyšši Class.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD 510 a SD karty

Příspěvek od caravelle »

mironem: napisal som moju skusenost... mam NONAME a vyhovuje mi ... adultboy sa pytal na postrehy a skusenosti... tak som dal aj postreh... ze existuje nejake clenenie SD kariet, ci z hladiska citania tak aj z hladiska zapisu... je na kazdom co vyskusa...

ja pouzivam tu NO NAME (je to konkretne MIVVY) pretoze som si ju povodne kupil do mobilu... ale ten ju nechcel citat.... tak som ju mal doma navyse... v aute mi funguje... takze tak....
Audi S4 Dolphin grey

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“