spínač světel

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
sl@nda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 19.03.2012 12:30
Bydliště: ÚL

spínač světel

Příspěvek od sl@nda »

Zdravím všechny a prosím o radu,

vlastním GOLF VI Trendline s klasickým plastovým spínačem světel a rád bych si ho vyměnil za ALU spínač. Koupit ho možné je ale všude ho na VI řadu nabízej pouze s funkcí AUTO ale já ho mam bez této funkce. Měl bych 2 dotazy:
1) vzhledem k tomu, že jsem lajk, nevím co funkce AUTO znamená a zajímalo by mne, pokavaď bych si tento spínač koupil, jestli by mi fungoval popř. co je nutné udělat k tomu aby fungoval i s funkcí AUTO?
2) objevil jsem i bez této funkce (tedy přesně ten co mam), ale u něj je uváděno, že je pouze na IV, V řadu a opět nevím, jestli by pasoval a fungoval?

Omlouvám se za možná "stupidní" :) dotazy a předem moc děkuju za odpovědi ;)
VW Tiguan 1.5 TSI ACT 110kW R-line CL

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: spínač světel

Příspěvek od mefix »

Odborníci mne jistě doplní, ale AUTO u světel je automatické rozsvícení a shasnutí v závislosti na intenzitě denního světla/tmy. Tedy spínač vyžaduje světelné čidlo. Zkráceně řečeno, když je spínač v poloze AUTO - přes den funguje denní osvětlení, jakmile se setmí nebo vjedeš do tunelu během 1-2 vteřin se samo rozsvítí běžné osvětlení a po vyjetí z tunelu se opět ihned zhasne, resp. přepne na denní svícení. Funguje to spolehlivě. Tedy nestaráš se kdy už rozsvítit.

sl@nda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 19.03.2012 12:30
Bydliště: ÚL

Re: spínač světel

Příspěvek od sl@nda »

...supr, moc díky za ujasnění ;-). Z toho tedy plyne, že kupovat spínač pro řadu VI s funkcí AUTO je pro mne pasé, předpokládám, že čidlo asi mít nebudu :). Takže bude aktuální druhá otázka, jestli nabízené ALU spínače bez této funkce půjdou i do VI řady, sice ho tam mam v klasické plastové verzi ale vzhledem k tomu, že u těch ALU píšou, že jsou pro řadu IV a V, tak bych se rád ujistil, než si to koupim, pasovat by tam měl, jde spíš o propojení?
VW Tiguan 1.5 TSI ACT 110kW R-line CL

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: spínač světel

Příspěvek od TraI »

sl@nda píše:...supr, moc díky za ujasnění ;-). Z toho tedy plyne, že kupovat spínač pro řadu VI s funkcí AUTO je pro mne pasé, předpokládám, že čidlo asi mít nebudu :). Takže bude aktuální druhá otázka, jestli nabízené ALU spínače bez této funkce půjdou i do VI řady, sice ho tam mam v klasické plastové verzi ale vzhledem k tomu, že u těch ALU píšou, že jsou pro řadu IV a V, tak bych se rád ujistil, než si to koupim, pasovat by tam měl, jde spíš o propojení?
chrom spínač světel v provedení bez funkce AUTO a př. mlhovek má kód 3C8941431B
případně mohu poskytnout návod, jak provést výměnu

sl@nda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 19.03.2012 12:30
Bydliště: ÚL

Re: spínač světel

Příspěvek od sl@nda »

Tral: moc děkuju za pomoc a za zaslané kódy!!!

kdyby někdo potřeboval, tak zde jsou kódy:
spínač světel bez funkce AUTO a předních mlhovek - 3C8941431B
spínač světel bez funkce AUTO s předními mlhovkami - 3C8941431C

v autorizovanym servisu jdou objednat - cena cca. 1300,-
VW Tiguan 1.5 TSI ACT 110kW R-line CL

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“