Vypínající se rádio

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
RadekS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.01.2008 17:20
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Vypínající se rádio

Příspěvek od RadekS »

Hezký den všem,

poslední dobou se mi v autě vypíná rádio a po chvilce se opět zase zapne v nepravidelných intervalech. Dělá to během jízdy i ve stojícím autě. Při delších cestách po nějaké době ne. Vypadá to, jakoby se vypínalo v závisloti na dobití baterky. Stejně tak se mi občas nerozsvítí vnitřní osvětlení, ale po delší jízdě ano.

Setkal jste se s tím někdo? Je možná závislost na autobaterii, že by se vypínaly spotřebiče?

Baterku jsem dobíjel, je to o něco lepší, nicméně stále se občas stane, že se autorádio samo vypne a po chvilce zapne (RCD510).

Díky za postřehy!

Uživatelský avatar
RadekS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.01.2008 17:20
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od RadekS »

Je tu někdo, kdo měl v autě original radio levnější řady, např. RCD210, vyměnil ho za lepší jako já, RCD510?

Měli jste s tím nějaké problémy? S funkcí? ...... za jízdy se mi vypíná při krátkých jízdách a při vypnutém motoru. Při delší jízdě hraje naprosto bez problémů. Menší podobné problémy byly i s tím starým rádiem. To však se vypínalo při vypnutém motoru, jinak v pohodě. Myslel jsem, že to bude baterkou. Koupil jsem novou, ale je to stejné. Dále občas nefunguje vnitřní osvětlení po vytažení klíčku. To však jenom zřídka.

Kdo se vyzná v elektrice, diagnostice......čím to může být???? Prosím, poraďte :-)

Mám být odvážlivec a zajet do autorizovaného servisu? :-)

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od svatan »

Můžu se optat, jak jsi předělával to rádio, bylo to něco složitého? Myslím muselo se něco předělávat, kabely nebo tak? Nebo jsi prostě jen odšrouboval staré a připojil a zasunul nové a nakódoval? Mám z výroby RCD310 a výhledově bych o tom taky uvažoval, ať už o RCD nebo RNS 510? Je pravda, že v rádiu je více jazyků (hlavně čeština) a dají se přepínat? Tj. že se dá bez problémů koupit rádio třeba z německého ebaye...

Co se týče problému, taky bych uvažoval stejně a jako první zkusil baterku, protože to vypadá, jako kdyby nestíhalo auto dobíjet, to bys ale musel pořád jezdit krátké trasy a baterka být na hranici komatu, tady ti spíš bude něco v elektrice, nevím třeba někdo jiný bude tušit...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od tornado1 »

stačí vyměnit a nakodovat.. on ale nic nekodovat - tím to ale nebude.. problém je v radiu!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
RadekS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.01.2008 17:20
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od RadekS »

Ne, nic jsem nekodoval. Jen jsem vytáhl staré a připojil jednodušše nové. Jazyků je tam více, takže stačilo zvolit češtinu. Tohle bylo bez problémů.

Chápu, že by mohl být problém v rádiu. Jenže to staré se vypínalo samovolně také! Jen ne v takové míře jako toto......A co potom to vnitřní osvětlení? Proč se občas po vytažení klíčku nerozsvítí? To je mi zkrátka divný!

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od tornado1 »

přijed a podíváme se na to.. víc toho na dálku nevyřešíme!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od svatan »

OK díky. A co třeba zobrazení klimatizace, parkovacích senzorů, to všechno funguje? Nebo někde píšou: "vhodné pro vozy s dvoutunerovou přípravou, u jednotunerových možno použít redukce". Jak je na tom Golf 6 s tunery?:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
RadekS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.01.2008 17:20
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od RadekS »

tornado1: OK, zařídím si volno a pošlu SZ, domluvíme se. Dík!

svatan: to co píšeš se mne netýká, jelikož mám Trendline :-) Mně se nic neozbrazí nikde, protože tam nic nemám :-D

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od tornado1 »

svatan píše:OK díky. A co třeba zobrazení klimatizace, parkovacích senzorů, to všechno funguje? Nebo někde píšou: "vhodné pro vozy s dvoutunerovou přípravou, u jednotunerových možno použít redukce". Jak je na tom Golf 6 s tunery?:-)
vše funguje!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od svatan »

RadekS píše:tornado1: OK, zařídím si volno a pošlu SZ, domluvíme se. Dík!

svatan: to co píšeš se mne netýká, jelikož mám Trendline :-) Mně se nic neozbrazí nikde, protože tam nic nemám :-D
Tak to jo, aspoň to nemusíš řešit:-)
tornado1 píše:
svatan píše:OK díky. A co třeba zobrazení klimatizace, parkovacích senzorů, to všechno funguje? Nebo někde píšou: "vhodné pro vozy s dvoutunerovou přípravou, u jednotunerových možno použít redukce". Jak je na tom Golf 6 s tunery?:-)
vše funguje!
Tak to vypadá až moc jednoduše, práce na půl hodiny ne?:-) Jen teda koukám dát pozor a koupit pořádné rádio,které bude v pořádku a bude mít červené podsvícení, aby mi zapadlo do interiéru:-) Skoro bych to udělal tak, že si to staré dopředu vymontuju a při předání rovnou odzkouším nově kupované.. Díky za info!
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od wenas »

ja mam taky trendline,a planuju RCD510 koukam ze je to fakt tak snadni?zamena a nakodovat a hej?super aspon jedna vec pujde normalne,jaky je rozdil mezi RCD a RNS????510

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od rasto4444 »

Rns je navigacia
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od wenas »

ouuukej dikec jdu do rcd510 :-)

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od wenas »

jeste dotazek,budu zitra uz konecne montovat misto rcd210 rcd510,potreboval bych vedet od nej pin kod jen kvuly prodeji,a jeste neco budu tu rcd510 kupovat od cloveka ktery mi sdelil duvod prodeje,prej mu to vybiji baterku u caddy 2004,nebude to u meho golfa 2010 delat to samy??dekuji

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypínající se rádio

Příspěvek od wenas »

nikdo newiii?????

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“