Nefunkční vypínač světel

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Langis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.02.2012 08:58

Nefunkční vypínač světel

Příspěvek od Langis »

Zdravím,

z nějakého důvodu mi nejde vytáhnout vypínač světel. Jinými slovy nemůžu pustit mlhovky. Jediný způsob jak se mi podařilo vypínač vytáhnout k sobě bylo tak, že jsem přepínal mezi obrysovými a potkávacím a zároveň táhnul k sobě. Tím se mi zapnuly přední mlhová světla. Zastrčit zpátky šel velice těžko a vydává nepříjemné zvuky. Něco jako skřípání plastů. Nemáte nápad jak bych si svépomocí mohl pomoc.

Děkuji předem

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Nefunkční vypínač světel

Příspěvek od svatan »

Máš dvě možnosti, buď ho zkusit opravit, nebo vyměnit:-) V obou případech ho lze lehce vyndat, stačí zatlačit spínač v základní poloze směrem od sebe a poté otočit doprava. Tím ho uvolníš a vyndáš. No a pak uvidíš, jestli na něm půjde něco opravit ale pochybuju, je to dost zalisovaný. Novej chrom stojí cca 1200Kč, pokud máš obyčejný, bude asi levnější. Ještě levněji je na německém ebay, tam obyčejný stojí pár stokorun a nový chrom cca 800Kč.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Langis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.02.2012 08:58

Re: Nefunkční vypínač světel

Příspěvek od Langis »

Takže jsem vypínač vyndal dle návodu od svatana. Sundal jsem přední okrajový lem, vzadu vyšroubil 3 šrouby a celé rozdělal. Středovou tyčinku jsem promazal vazelinou a opět nasadil. Párkrát jsem ovladačem projel všechny polohy a po té sešroubil. Vše nyní funguje, jak má. Jen si nejsem jistý jestli v první poloze mlhových světel má svítit kontrolka na přístrojovce. Rozsvítí se mi až oranžová ve druhé poloze, kdy dojde k zapnutí i zadních.

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční vypínač světel

Příspěvek od fridrikh »

v první poloze mění barvu na ovladači :wink:

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Nefunkční vypínač světel

Příspěvek od Pantani »

Myslím, že v první poloze to nesvítí ani u mýho, taky jsem se tomu divil.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční vypínač světel

Příspěvek od fridrikh »

Kontrolka na palubce nesviti někomu jen se změni barva na vypínači na zelenou z červené dit je to napsáno o příspěvek vyš :roll:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“