poraďte mi autorádio do GOLF VI podle Vašich zkušeností

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

poraďte mi autorádio do GOLF VI podle Vašich zkušeností

Příspěvek od Ipanema »

Ahoj, ještě jsem rádio neměnil, chci si pořídit nové. Prosím o radu, třeba podle Vašich zkušeností, jaké by jste mi doporučili. Zběhlý v tom nejsem, předpokládám, že musí být 2DIN, na Aukru a jinde na internetu je nepřeberné množství. A v tom se ztrácím.

Nyní mám RCD210 a s ním Parrot CK3100. Neměl jsem to rozdělané, abych věděl jak to firma napojila... Moje představa je taková, že si klidně v interiéru nechám externí mikrofon a připojený BT modul (pokud bude potřeba a bude sedět), ale chci dát LCD ovládání Parrot pryč (popř. celou sestavu) a vyvolávat/přijímat/ukončovat tel. hovory přímo z rádia. Mám tel. s Androidem.
Psychologickou cenovou hladinu tak mám okolo +/- 10-14 tis..

Mohlo by to být:
- v českém jazyce (není ale podmínkou)
- mít standardní nebo mikro USB (na hudbu)
- pohodlné ovládání hovorů, to je pro mě nejstěžejnější
- napojení na orig VW reproduktory
- pokud by mělo možnost české navigace, určitě bych nepohrdnul
- krycí rámeček snadno sehnatelný nebo vložení do původního originálního
- žádné napojení na videa, DVD a parkovací kamery nepotřebuji

Koukal jsem např na toto na Aukru, ale bude to "nějaká Čína" a mám z toho obavy. http://www.auknet.cz/get_image.php?imag ... AweDYwMA==
Můj táta si kdysi koupil něco podobného do Citroena. BT spojil na první pokus, ale prakticky ho není slyšet, slyší jakš takš jen on druhou stranu. Já od něho slyším víceméně jenom silné ruchy. Toho se chci vyvarovat.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: poraďte mi autorádio do GOLF VI podle Vašich zkušeností

Příspěvek od svatan »

Osobně bych koupil originální RCD 510 k tomu si nechal dodělat originální HF a vešel by ses do 11-12tis. Rádio seženeš za 5000Kč a HF ti namontují za cca 6tis. Na NAVI bych se vyprdl, měl jsem ji a poslal jsem ji dál. RNS 510 se prý dost krade, záleží odkud jsi a na RNS 310 se nedají aktualizovat mapy >2012 bez origo navigační SD karty, čili se stává "nepoužitelnou". A origo rádio sedí k interiéru vždycky nejlépe. Ale jen můj názor...Nesplňuje to jen USB vstup, rešitelné to je přes Media-In box v přihrádce spolujezdce.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: poraďte mi autorádio do GOLF VI podle Vašich zkušeností

Příspěvek od Ipanema »

svatan píše:Osobně bych koupil originální RCD 510
Přemýšlel jsem úplně stejně. Ono to rádio má SD slot karty, ne? Takže tím bych taky vyřešil a obešel to USB. Ty díly z Parrota (např. ten BT modul a mikrofon) nejdou napojit na to OEM radio a ušetřit tím těch 6tis.?
Nemám multifunkční volant, takže při příchozím hovoru uvidím jméno na displeji autorádia (jestli si RCD 510 umí natáhnout kontakty) a dotykem to tam příjmu?

Děkuji za tu první brzkou odpověď.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: poraďte mi autorádio do GOLF VI podle Vašich zkušeností

Příspěvek od svatan »

Jo SD slot má, mám tam 16GB kartu a v pohodě, jen musí být naformátovaná na FAT32, ne NTFS. Ohledně HF neporadím, nevyznám se v tom, jen jsem o tom jeden čas uvažoval a vím, že se to takhle pohybovalo. Co se týče ovládání telefonu tak by to mělo být jak říkáš, třeba potvrdí někdo, kdo to má. A asi bych se vyhnul verzi rádia RCD 510 značky Delphi - je to z Číny.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“