Smrdi Klimatizace

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
sishuow
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.09.2013 12:47

Smrdi Klimatizace

Příspěvek od sishuow »

Ahoj, me se po vypnuti klimatizace zacne smrdet vzduch. Pri zapnuty klimy to nedela. Mate nekdo s tim zkusenosti jak to "vylecit"?

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Smrdi Klimatizace

Příspěvek od svatan »

Mám úplně to samý!:-) dezinfekce klímy ani výměna filtru kabinového nepomohla, nemám čas to řešit, kdybys na to přišel, dej prosím vědět...díky.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Smrdi Klimatizace

Příspěvek od Shorty »

Čau lidi, zkoušel někdo desinfikovat pěnou výparník jako je popsáno zde?

Strkat hadičku a rvát to skrz výdechy se mi teda moc nechce.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Smrdi Klimatizace

Příspěvek od Shorty »

Odpovím si sám. Zkusil jsem to, jelikož jsem to běžně dělal na GIV, kde byl krásnej přístup a navíc jsem měl plonkovej sprej. Návod k tomu byl úplně marnej, takže jsem si to udělal nějak sám podle sebe.

Tady na GVI je trochu horší přístup, ale furt to jde. Po vyndání filtru jsem strčil hadičku na výparník a řádně vypěnil, včetně komory pro filtr (to jsem viděl v ofiko videu VW jak se čistí klima na více modelech). Je to slušný hrnečku vař, takže doporučuju hodit si pod kastlík pořádnej hadr až ke špičce koberečku. Po 20min jsem to zadělal, dal nový filtr a pustil klimu a pak i větrák na všechny způsoby. Pod autem byla slušná louže, takže odtok to asi protáhlo. Nicméně, po vypnutí klimy na větrák pořád pozoruji lehký závan kyselého smrádku, takže to 100% to bohužel není. Teď budu pár dní větrat v garáži tak to třeba vyprchá. V dubnu jsem čistil takovým tim automatickým pidi sprejem a asi by to chtělo zopakovat, aby se vyčistily cesty.

Co mě ale zklamalo je kvalita uhlíkového filtru UFI, který je občas osazován i jako origo. Po vyjmutí byl po 8 měsících skoro čistý, ale jeho tělo se na 2 místech roztrhlo, takže už nešel použít znova :negative: Stál sice jen 130 kč, ale dle servisního plánu má vydržet 2 roky
Přílohy
WhatsApp Image 2017-07-05 at 17.12.56.jpeg
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“