Signál radia RCD210 + AUX?

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od tornado1 »

Ipanema píše:Nevím. Nemám rád jakýkoliv bastlení práce za cenu úspory 150 Kč.
a právě to co jsi udělal je bastlení...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od tornado1 »

Ipanema píše:To bohužel jo. To je investice aspoň 1500 Kč.

Hmmm, chtěl bych poradit, ale moje znalosti nesahají tam proč tam máš dva kabely a jeden z nich nefunguje. Bude to nějaká příprava na 2. zesilovač. Asi. Zkus zjistit kam jde ten druhý/volný kabel. Měl by možná jít do A sloupku nebo až dozadu na zadní sklo. Když odděláš A sloupek, tak jestli se tam nepohne, když zataháš z druhé strany konce toho drátu... Asi by byl vedený od rádia pod kastlíkem spolujezdce a pak směrem nahoru. Těžko by to šlo zjistit kam až vede, když by šel až pod stropnici. Až k zadnímu sklu ale podle mě nepůjde. To by signál šel, kdyby byl připojený do zesilovače.
Kdyby jsi našel na druhém konci toho druhého/volného drátu Fakra konektor, tak máš ušetřeno. Potřeboval by jsi pak jen jakýkoliv drát, jednu svorkovnici a oný zesilovač. A mohl by sis to udělat sám podle originálu.
podle originálu je do druhého zesilovače anténa, nevím co tam připojí on když má v zadním skle pouze jednu anténu kterou už má připojenou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Ipanema »

Máš špatný dojem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Ipanema »

Já mám v zadním skle jednu plochu napravo a druhou nalevo pro připájení drátu ze zesilovače. Zapojený zesilovač ale jen jeden. Jak je to možné?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od TRIB1995 »

Chlapi, kazdopadne diky za rady! Ale jak to tedy delaji vsichni co si koupi nove radio s tou dvou antenou, a ze jich je dost? Jako pokud po pripojeni je stejny signal jako predtim tak to tolik lidi neresi, ale chapu ze idealnejsi je dalsi antena, to chapu.
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Ipanema »

Byl bys podle mě první, kdo by k novému rádiu měnil to zadní sklo. Ale jestli tady někdo takový je, ať zvedne ruku.
Rady jsi dostal. Teď se rozhodni, která varianta je ti bližší. Jestli obyčejný anténní drát 50cm v zadním skle, který vede ze zesilovače nebo obyčejný anténní drát 50cm v A sloupku, který vede ze zesilovače. Popř. další varianty o těch aktivních/neaktivních rozdvojkách jsi psal už včera. To by chtělo ale poznatek z praxe od někoho, kdo to má a ví jak se radiový signál změnil či nikoliv.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od TRIB1995 »

A bylo by treba toto reseni? Schovat antenu nekam za radio? Nebo placatou antenu a dat ji do toho a sloupku?
Přílohy
IMG_0347.JPG
IMG_0346.JPG
IMG_0346.JPG (15.04 KiB) Zobrazeno 2223 x
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Ipanema »

Řešení to je také, ale já měl kdysi na svém autě něco podobného co máš na 2. obrázku.
Byla to externí anténa od Blaupunktu, která se přilepila na čelní sklo zevnitř. Nahradila klasický anténní prut na střeše, který jsem dal pryč.
Je to subjektivní názor.... Kvalita poslouchání rádia teda nic moc. Poslouchat to moc nešlo.

Pokud by jsi zjistil kam vede ten 2. volný anténní Fakra kabel, tak by jsi tu redukci z 1. obrázku možná ani nepotřeboval.
Každopádně ti napíšu ještě něco jiného. Můj soused má Passata B6 a měnil RCD-300 za RNS-510 a má připojenou jen jednu anténu. A má to prý tak, že se mu dva konektory Fakra nevlezli vedle sebe zezadu do rádia a tu redukci (z 1. tvého obrázku nekoupil). Rádio si někdy zašumí, ale jede to taky OK. Chce to vyzkoušet jaký by jsi měl signál pak sám. Jedinou (zároveň podle mě ale zásadní) nevýhodou je, když to má na jedné anténě, že ŘJ přes VAG hlásí chybu rádia. Zatím to prý nijak neřešil. A taky jezdí.

Vždyť tady je víc lidí, co mají tu "falešnou RNS-510" z Číny a taky jezdí s jedním anténním zesilovačem. Se zeptej jak jim to hraje...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od TRIB1995 »

asi bych ji stejne potreboval protoze ty dva konektory jako takove vedle sebe nezapojis.. musi to byt proste jeden, zkusim zjistim kam to vede. Kdyz to nezjistim a signal bude nejak tak v pohode tak to osadim nejakou tou antenou viz obrazek. Kdyz to bude uplne naprd tak budu muset jit asi vic do hloubky problemu. Kazdopadne tu jeste je otazka jestli se na to nevyprdnout, kdyz bych sel z rcd 210 na 310, v podstate jen hezci a inverzni displej, ale problemy s antenou I kdybych se rozhodl pro RCD510 nejake to cinske delphi, tak to bude taky jen dotykove radio protoze nemam ops, kameru.. takze kdyby mi nekdo chtel rict nazor celkove k tomu, tak jsem otevreny. Jinak Sandrik taky mel tusim RCD 210 a ma 510?
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Ipanema »

Ano. Ten taky. Takže můžeš zkusit jeho názor jak mu to hraje a jak vyřešil výměnu zadního skla. U pětkových Golfů taky lidi přešli z "jednoanténového" rádia na rádio s připojením dvou antén.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Lukkii »

já taky dodělával RNS, a chvíli jsem na "1 anténu" jezdil. Celkem na prd. Redukcevyřešila.
Ipanema píše:Řešení to je také, ale já měl kdysi na svém autě něco podobného co máš na 2. obrázku.
Byla to externí anténa od Blaupunktu, která se přilepila na čelní sklo zevnitř. Nahradila klasický anténní prut na střeše, který jsem dal pryč.
Je to subjektivní názor.... Kvalita poslouchání rádia teda nic moc. Poslouchat to moc nešlo.

Pokud by jsi zjistil kam vede ten 2. volný anténní Fakra kabel, tak by jsi tu redukci z 1. obrázku možná ani nepotřeboval.
Každopádně ti napíšu ještě něco jiného. Můj soused má Passata B6 a měnil RCD-300 za RNS-510 a má připojenou jen jednu anténu. A má to prý tak, že se mu dva konektory Fakra nevlezli vedle sebe zezadu do rádia a tu redukci (z 1. tvého obrázku nekoupil). Rádio si někdy zašumí, ale jede to taky OK. Chce to vyzkoušet jaký by jsi měl signál pak sám. Jedinou (zároveň podle mě ale zásadní) nevýhodou je, když to má na jedné anténě, že ŘJ přes VAG hlásí chybu rádia. Zatím to prý nijak neřešil. A taky jezdí.

Vždyť tady je víc lidí, co mají tu "falešnou RNS-510" z Číny a taky jezdí s jedním anténním zesilovačem. Se zeptej jak jim to hraje...
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od TRIB1995 »

Redukce a dalsi antena nebo jen svedeni do jedne?
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od SandrikGVI »

Ja pouzivam redukci z dvou konektoru do jednoho a neni to nic moc...priste bych to chtel asi vyresit jinak... asi tou druhou antenou...nevim jestli je to cinskym radiem ktere taky moc dobre nebere signal ne o je to tou redukci...ve meste zadny problem ale mimo mesta musim prepinat na USB jinak to porad ,,posumuje"

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Shorty »

Jo, souhlasim. Já teda mám čistokrevnou čínu (fake rns 510 z alíka). Má to sice jen jeden vstup na anténu, ale signál je mimo město horší a RDS si občas žije vlastním životem, tak jsem musel vypnout AF. Ale dopravní zprávy fungujou bez problémů. Takže jedna anténa neni to pravý ořechový.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Fífa Zelda Zeleny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 21.05.2018 20:33

Re: Signál radia RCD210 + AUX?

Příspěvek od Fífa Zelda Zeleny »

Toto by mě taky zajímalo, chci si předělat rádio z RCD 210 na RCD 310

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“