Kamera za přední sklo

Moderátor: SandrikGVI

dejv.schopp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.09.2016 04:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od dejv.schopp »

ahoj, zajímalo by mě připojení kabelu do stropního světla. Jsem v tomhletom lama, může mi někdo vysvětlit jak a kam, co je plus a co minus? Atp.
Golf VI 2.0 TDI 103 kW Highline

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od Black Dragon »

Je to o ničem. Udělej to na pojistky a funguje to perfektně - viz. diskuze výše. Na strop musíš najít drát kde je proud, který se spíná při odemčení vozu (ten se cca po 20 min vypíná. Pokud je vozidlo odemčené tak kamera pořád nahrává - to mě sralo) a plus dáš kostru na šroubek do karoserie u stropního světla.

esmouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 17.06.2014 12:49
Bydliště: Ostravwa, FM a okolí

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od esmouch »

Na kostře by mělo být mínus pokud se nepletu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od Black Dragon »

Jasně, mínus kostra, díky za opravu, špatně jsem to napsal :blush:

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od stinger »

Nemáte někdo tuhle kameru? Zajímaly by mě zkušenosti s ní a nějaký detaily.
http://www.kanaco.cz/zbozi/5711/full-hd ... oda-wi-fi/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.audiocom.cz/modelove-rady/sk ... azu-5317cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.stualarm.cz/produkt/dvr7vw02 ... oda/wi-fi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od Peťas »

Black Dragon píše:Je to o ničem. Udělej to na pojistky a funguje to perfektně - viz. diskuze výše. Na strop musíš najít drát kde je proud, který se spíná při odemčení vozu (ten se cca po 20 min vypíná. Pokud je vozidlo odemčené tak kamera pořád nahrává - to mě sralo) a plus dáš kostru na šroubek do karoserie u stropního světla.
Pokud to zrovna Tobě nevyhovuje, tak to určitě není o ničem, ale pouze o tom, že někomu to nevadí a jiný z toho má kopřivku :laugh: Při běžném používání auta není žádný praktický problém v tom, že nahrávání začne už při odemknutí auta a skončí při jeho zamknutí.

Ve stropě se nic hledat nemusí, stačí vytáhnout světlo a na konektoru je jak spínané plus tak kostra (jednoduché a rychlé zapojení) a nic jiného se nemusí rozdělávat. Ale chápu, že pro někoho je moc složité najít dva správné drátky a proto bude raději rozebírat obložení sloupku, tahat drát přes 1/3 auta a bastlit v pojistkové skřínce zásuvku od zapalovače. 8)
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od Black Dragon »

:smoke:

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od svatan »

Ahoj,
ježíšek nadělil přední i zadní kameru do auta, toto je jediná diskuze, kterou jsem o tomto našel, tak píšu sem.

1) Mám trochu hrůzu z tahání kabelu do zadní kamery - asi to půjde stropem, ale nehodlám rozdělávat čalounění střechy, nemá s tím někdo zkušenost, jak to řešit? Pak se budou asi muset rozdělat plasty pátých dveří a protáhnout to průchodkou elektriky. Nemáte někdo odkaz jak přesně rozdělávat ty plasty, abych něco někde neurval?

2) U zapojení váhám mezi přímým napojením na stropní světlo a tou pojistkovkou... to první je jednodušší, že se nahrávání nezastaví při nezamknutí auta nevidím jako problém - vždycky se to dá vypnout manuálně na tlačítku kamery. Předpokládám, že když třeba někam přijedu, vypnu zapalování, klíče nechám v zámku a jen zavřu dveře, že se nahrávání po pár okamžicích vypne? Stropní světlo taky nesvítí pořád, když nechám celý den odemčené zavřené auto...Na druhou stranu se mi nechce kuchat ta originální zásuvka kvůli záruce, čemuž bych se u durhé možnosti vyhnul...

Máte někdo nějaké postřehy po dlouhodobějším používání toho či onoho zapojení??

Díky.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od Ative »

Po té co nám předešlé auto nabourali, tak sem si do nového pořídil kameru MIO MiVue C330 a naprostá spokojenost, co se týče nahrávání v noci i ve dne,vše velmi ostré. Má to každý měsíc aktualizaci rychlostních radarů a myslím si,že za tu cenu je to výborná volba. Jinak co se týče zapojení,mám to natažený přímo do zapalovače a i při dlouhé jízdě sem nezaznamenal, že by se zahříval. Kabel lze krásně táhnout okolo okna a stropnice,sloupkem a po té plasty okolo kastllíku až do zapalovače. Za mě mohu doporučit.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od svatan »

Takže nemáš žádnou "redukci" nic, prostě to máš napřímo napojený do zásuvky u řadičky jo... Já nakonec koupil toto a zkusím to zapojit přímo ve stropním světle, jen jsem právě zvědav, jestli se to nebude zahřívat.

https://www.aliexpress.com/item/NEW-Car ... 13292.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nedokážete někdo říct, který z drátku je kostra a který spínané +, ať to nemusím hledat a zkoušet???

Jinak já dostal kameru MiVue 752D ale kvalitu zatím nemůžu posoudit, neb do dokončení montáže tam chci nechat foliové ochrany přes objektivy.
Přílohy
IMG_1295[1].JPG
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od Ative »

Jo, na přímo do zásuvku to mám. Akorát je teta blbé,že je stále otevřený kastlík a svítí světýlko co je tam.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

Kamula
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 15.10.2017 13:56

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od Kamula »

Ahoj Svatane,

koupila jsem si na ebay tuhle kameru

https://www.ebay.com/itm/0906-Dual-1080 ... 2749.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;

je tam takový "střídač", který má 3 dráty, černá = zem (kostra), červená = "+", když není nastartováno, takže jsem to napojila na pojistku k alarmu, který je stále pod proudem z baterie a ještě teda žlutá = "+", ten jede když je zapnuto zapalování, takže jsem to zapojila na pojistku autozapalovače, který se spouští při nastartování. Z toho bych předpokládala, že to bude stejně i u Tebe, tedy černá = zem (kostra) a červená= "+".

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Kamera za přední sklo

Příspěvek od svatan »

Ahoj,
můj dotaz směřoval na konektor v autě, ne k tomu měniči napětí z ali, tam je to jasné...ale díky, nakonec jsem to vyřešil metodou pokus omyl, mám to teď napojené na fialovo-hnědý drátek (druhý zhora), ale ani nevím co to je - šťáva do toho jde po nastartování, po zhasnutí motoru přestane, což by bylo ideální. Ale párkrát jsem si všiml, že když otevřu dveře při vypnutým motoru, tak do toho jde taky:-). Na ostatních drátech jsem při nastartovaným motoru buď nenaměřil nic, nebo +12V jen při zapnutých světlech (to je asi pro ty červené diody) nebo +12V trvale, už si to přesně nepamatuju...A kostru jsem dal na šroubek v karoserii.

PS: tahání kabelu na zadní kameru přes střechu nakonec docela v poho, nejhorší bylo rozebrat komplet obložení 5.dveří a protáhnout průchodkou kabel s konektorem...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“