Tempomat

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od Ipanema »

V Praze ti to udělá spousta lidí, ale taky si to za 15 minut uděláš sám. Videonávod máš tady o 4 příspěvky výš.
Diagnostiku máš? Napiš sem číslo podvolantovky (Adresa 16: Elektronika volantu) nebo nad volantem rukama odcvakni (bez nářadí) ten plast s kůží a vyfoť ty dva až tři bílý štítky co uvidíš.
616,- je dobrá cena, ale originál to nebude. Výrobce tam napsaný není.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Lukáš Němec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 11:31

Re: Tempomat

Příspěvek od Lukáš Němec »

Já sice nejsem tak zručný ale bratr má v pdostatě furt pracky v nějakém autě, takže to problém nebude.

Máte teda kdyžtak nějaký tip, kde sehnat tuto páčku aby byla origo?
Diagnostiku máme ale jen s kabelem, který prý podporuje auta do roku 2002, takže by to chtělo nový.
Zítra až budu v autě, tak nafotím ten štítek a hodím to sem,

Zatím díky moc za rady!

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od Ipanema »

Já kupoval tady. Je to německá výroba.
Nebo napiš na ten svůj link dotaz co to je za výrobce. Když to budou mít skladem, budou mít chuť, čas a náladu, tak třeba napíší.

Origo páčka stojí 3x víc. Tak nevím, jestli ten link na ni chceš taky. Stejně je výrobce pro originální díl VW nějaký Borsehung nebo něco obdobného.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Lukáš Němec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 11:31

Re: Tempomat

Příspěvek od Lukáš Němec »

Pod tím horním plastem jsem našel 4 štítky, tak tady jsou:

https://ibb.co/kzseGJ" onclick="window.open(this.href);return false;
https://ibb.co/dFKgVd" onclick="window.open(this.href);return false;
https://ibb.co/ehPgVd" onclick="window.open(this.href);return false;
https://ibb.co/cK4gVd" onclick="window.open(this.href);return false;

Dá se tedy podle toho říct, že ta páčka je ta správná?

Díky!

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od Ipanema »

První kód je to, co je okolo kroužku a drží páčky, druhý kód je pravá páčka na střerače, třetí kód je to, co budeš měnit, čtvrtý je samotný kroužek pod volant.
Abys zjistil jaou máš podvolantovku, to bys musel napíchnout na diagnostiku nebo to víc rozdělat. Ona je na spodní straně volantu nad tvými koleny, když řídíš. Na zapojení tempomatu budeš stejně tu diagnostiku potřebovat.
Ve zkratce - ano jedna levá páčka stačí.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Lukáš Němec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 11:31

Re: Tempomat

Příspěvek od Lukáš Němec »

Zdravím, tak po hodině sundávání volantu a dalších blbostí prosím o radu.

V odkaze jsou fotky volantového kroužku a podvolantovky:

http://www.uschovna.cz/zasilka/ZMP387IIPDCV4YFE-YJ2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevíte někdo jak mám sundat tu podvolantovku s tím tišťákem? Všechny konektory a šrouby jsou pryč, celý se to vrklá ale dolu to nejde. Je to poslední věc, kterou potřebuju sundat, abych mohl vyměnit tu páčku.

Dále dokážete podle kódu té podvolantovky říct, že pak stačí tempomat jen nakódovat a bude to fungovat?
Dělal jsem to podle návodu, který zde byl doporučený ale přijde mi, že já to mam celý jiný.

Díky!

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od Ipanema »

Nevím co jsi na tom dělal hodinu, ale budiž. Jedině uvolnění airbagu, který jde fakt blbě, ale hodinu? Už mlčím... Uvolnils aretaci volantu a přiháhnul si ho celý k sobě, abys měl víc místa mezi ním a budíkama?
Máš to rozdělaný dobře. Podvolantovku sundáváš proč?

Podle video návodu to máš jiný kde prosím?
Podvolantovku ani neoddělávej (pokud ji neměníš za jinou). Resp. nemusíš ji zezadu odpojovat a celou odstrojovat. Jen ji uvolni uvolni dolů. Na videu z první strany to je v čase 0:59 až 1:26. Jen ji spusť níž po tom zastrčení nějaké tyčinky, vrtáku nebo něčeho tenkého aspoň 8 cm dlouhého.

Jestli to pak stačí jen nakódovat a bude to fungovat jsem ti už sem psal. Mám to opakovat? Podvolantovka z dnešní fotky tempomat umí.
Mně (podle toho videa) dělal tempomat můj syn, kterýmu bylo tehdy 11 let. Já seděl na sedačce spolujezdce a jen podával TORXy. Neříkej mi, že ty to nedáš....

(Na tom středovým kruhu, kde je zasunutý volant a na volantu samotným je rýha. V tom středovým kovovým kruhu. Ať ty rýhy pak sednou přesně na sebe. Jsou tam dost jemný zoubky.)
Naposledy upravil(a) Ipanema dne 28.05.2018 12:12, celkem upraveno 1 x.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Lukáš Němec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 11:31

Re: Tempomat

Příspěvek od Lukáš Němec »

Celý ten tišťák , jak jsou do něj zapojené páčky tlačím dolu ale nechce se vyzvaknout nebo aspoň odklopit, abych mohl tu páčku vysunout z toho konektoru.

Je tam tedy nějaký fígl? Když to rvu silou, tak se celej ten tišťák ohýbá a vypadá že praskne.

Lukáš Němec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 11:31

Re: Tempomat

Příspěvek od Lukáš Němec »

Jsem idiot, už jsem to pochopil. Jdu to zkusit.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od Ipanema »

Tišťák uvnitř té podvolantovky? Na něho opatrně, ale ten je zabalený do plastu. Toho se nedotkneš ani rukou... Nebo nějaký jiný?
Ta podvolantovka je tam jen nacvaknutá. Tím, že do ní zastrčíš nějakou tyčinku, tak uvolníš jen takový protizámeček a ona se uvolní. Musíš to ale strčít přesně do toho plast. výlisku.

Obrázek jak vypadá ta podvolantovka z vrchní strany:
Zde je krásně vidět kam to strkáš a co uvolňuješ.
Přílohy
1K0953549CQ.jpg
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Lukáš Němec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.05.2018 11:31

Re: Tempomat

Příspěvek od Lukáš Němec »

Ano přesně ten protizámeček jsem úplně přehlédnul. Takže po tom zmáčknutí už to krásně vylezlo, páčku jsem vyměnil a všechno zase zpátky vrátil.

Takže ještě jednou děkuju za pomoc a omlouvám se za svojí blblost.

Teď už jsem objednanej do servisu jen na nakódování tempomatu a mělo by to tedy být vše.

Díky!

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od Ipanema »

Super. Věřím, že toto musí zvládnout s nářadím každý.
Návod na kódování je na 1. straně.

Ještě na jednu věc pozor. Do doby vymazání chyby ti MOŽNÁ bude svítit na budících oranžová chyba airbagu. Do jejího smazání airbagy v autě nefungují!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

tominode
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.05.2018 19:00

Re: Tempomat

Příspěvek od tominode »

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jestli je nějaký trik na sundání airbagu z volantu? nějaké speciální nářadí nebo něco? dneska jsem to asi hoďku zkoušel s šrubovákem, bohužel bez úspěchu

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od Ipanema »

Ne. Pochopil jsi co je potřeba udělat vzadu na tom volantu?
Posuň si ho celý blíž k sobě a plochým šroubovákem ty dvě péra dostat na opačnou stranu. Zarazit zezadu šroubovák a posunout. Prsty ho tlač u toho k sobě. Prsty zasuň mezi airbag a volant a tlač. Musí to samo vyskočit. Nic jinýho ho nedrží. Uznávám, že to jde blbě.
Jak se to podaří, tak otočit o 180° a zase to stejné na druhé straně.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

thorusk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.05.2018 12:54

Re: Tempomat

Příspěvek od thorusk »

Zdravím Vás. Taktiež by som si chcel dať domontovat tempomat na môjho golfa 6 variant 1.6tdi výbava match vin wvwzzz1kzdm631809. Nevedeli vy ste mi prosím poradiť či bude stačiť packa a nakodovat alebo aj podvolantovka? Prípadne ak by ste mi vedeli poradiť kód tej packy. Mam ponuku na packu z octavie 2 oznacenu ako 1K0953513A 1K0953513G 9B9 1K0953513G9B9. Neviem ci by pasovali. Bez demontaze volantu nrvirte posudit ci tteba jednu packu alebo komplet ?Dakujem za rady

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“