Nejdou zamknout zadni leve dveře

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
ozzy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnik

Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od ozzy »

Zjistil jsem ze se prestaly zamyikat zadni leve dvere,v servizu pred pul rokem me varovali ze je tam chyba nechal jsem to byt , ted se prestali zamykat.Vsiml jsem si ze cidlo zamykani ne blika jak ma a tak jsem na to prisel,divne je ze nefunguje i stachovani zadniho leviho okna pri ovladani od ridice.Nic mene jsem zamknul nouzove prez dirku v zadnih dvereh,prozatim.Pak jsem zjistil ze pri napul otevrenych prednich levich dvere okna funguji jak maji.Nez dam do servizu na co se mam pripravit.Na zamek nebo jen kabel,dokazu to spravit sam nebo mam dat do servizu? Dekuji

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od Graun »

Když dveře otevřeš tak se Ti rozsvítí vnitřní světlo (kaplička)? Pokud ne, tak je problém v zámku.
Já musel řešit nefunkční dálkové zamykání, protože to z ničeho nic přestalo fungovat. Nakonec jsem musel vyměnit mikrospínač v zámku u řidiče. Je to celkem drbačka to celé rozmontovat a smontovat. Přitom pak stačí vyměnit nefunkční spínač a zase celé poskládat. Přede mnou to už někdo dělal, protože to bylo tak podivně zbastlené a některé plasty polámané.
Ještě mně čeká výměna spínačů v dalších zámcích, protože i když to zamknu dálkou, tak na VAGu to vykazuje chybu a také to vždy odemkne zadní dveře při stisknutí tlačítka zamykání na centrálním zamykání u ridiče (symbol klíče ve dveřích řidiče), nehledě na již zmiňované nerozsvícení světla při otevřených dveřích.
Určitě to neodkládej, protože jednoho krásného dne to už nezamkneš.
Jinak tady na foru najdeš hodně informací. Já jsem to řešil TAKTO
Jestli to zvládneš nevím. Jak si manuálně zručný, jaké máš vybavení dílny.
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od majrek001 »

ozzy: to bude nejspíš zlámaný kabel někde na diagnostice komunikují všechny dveře?


Graun: to že to se to odemkne při zamčení na kolébce značí studené spoje na desce plošných spojů - takže propájet všechny zámky nejlépe když už je budeš kuchat..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od Graun »

Určitě s tím počítám, že ty spoje budu pájet. Mám s tím zkušenosti z jiných značek, že vibrace a oxidace tomu nedělá dobře

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

macek7607
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.06.2015 19:47

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od macek7607 »

Zdravím.

Mám stejný problém, jako autor tohoto vlákna. Levé zadní dveře na mém Golfu Plus VI (1.4TSi, r.v.2010, Highline) přestaly úplně reagovat - nefunguje centrál, stahování oken, na displeji mezi budíky se nezobrazí otevření, panelem na dveřích řidiče není možné zablokovat stahování oken a centrální zámek (nerozsvítí se tlačítko po zmáčknutí), apod.
Na diagnostice VDCS se jednotka dveří vůbec nepřihlásí, kabely mezi sloupkem a dveřmi zkontrolovány (jsou OK), stejně jako všechny kabely a konektory na dveřích po demontáži tapecírunku.

Prosím o radu - je to jen v jednotce dveří? Stačilo by ji vyměnit za jinou - bude třeba po výměně nakódovat?
Mám k dispozici druhého Golfa VI (1.4MPi, 2009, Trendline) - můžu zkusit vyměnit ty jednotky, abych ověřil, že ta moje je opravdu vadná?
Je vůbec možné provést výměnu jednotky dveří jen po demontáži tapecírunku - bez demontáže venkovního plechu dveří?

Díky moc za odpovědi a rady.

macek7607
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.06.2015 19:47

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od macek7607 »

Zdravím.
Problém s nefunkční elektrikou levých zadních dveří vyřešen.
Příčinou byl přerušený kablík v konektoru mezi dveřmi řidiče a karoserií ("v husím krku").
Byl to fialovo/bílý (pokud se nepletu).
Po napájení všechno funguje, řídicí jednotka dveří komunikuje a chyby v diagnostice (v dalších jednotkách) zmizely.
Snad moje zkušenost někomu pomůže, kdyby měl stejný problém.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od SandrikGVI »

:good: Paradni pristup ze jsi napsal i vyreseni...urcite to pomuze lidem co resi stejny problem ;)

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od davn1 »

Mě zase dnes nešly otevřít páte dveře na VW GOLF VI nějaká rada,díky.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od noxik600 »

Vcuknu se taky s problémem. Pravé zadní dveře se zamknou, ale NE VŽDY se odemknou. Musím třeba 10x odemknout a zamknout přes DO(nebo dveře řidiče), kdy je slyšet že tří dveří cvak-cvak, ale v těchto dveřích je slyšet, že se motorek jakoby přetahuje a na podesáté udělá cvak-cvak a odemknou se. Koukal jsem dírou u pojistky a ten oranžový plast ze zámku se při zamknutí pohne dozadu, ale při nepovedeném otevření zůstane v půlce pohybu a nejde s tím hýbat. Když ho chytím a znovu odemknu, tak pohyb dokončí a dveře se odemknou.
Co s tím? Má někdo podobnou zkušenost?
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Nejdou zamknout zadni leve dveře

Příspěvek od noxik600 »

Ještě doplním, že když je otevřu přes lomcování vnitřní klikou, tak při jízdě se normálně zamknou i odemknou, nikdy se mi zatím nestalo, že by se neodemlkly. Když auto zastaví, vytáhnu klíček, odemknou se. Pouze dálkou když vystoupím a zamknu, odemknu, neodemknou se.

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“