Nefunkční park senzory

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od dýzlgejt »

Našel jsem fotku nárazníku s umístěním. Myslel jsem, jestli by to nešlo přes mlhovku, ale asi ne.
Přílohy
DSC_2385.JPG
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od Ative »

Asi to pres ni nepujde.Budu to muset cele sundat.Kazdopadne diky za fotku.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od SandrikGVI »

Moje zkusenost:
Nekdo mi na parkovisti zamacknul jeden senzor do narazniku (duvod jsem do dneska nepochopil) zkousel jsem se tam dostat pres mlhovku, nahore mrizkou, spodem a stejne nic...nejlepsi je sundat celej naraznik a je to bez problemu...a bacha na to az budes cidlo vyndavat z toho drzaku...kdyz mi nandavali novej naraznik GTD a prendavali svazek cidel (jeste primo ve VW) na auto tak to servisakovi moc neslo a jeste mi utrhal vetsinu drzaku tak jenom takova mala rada ;) drzak se da krasne roztahnout a pak z nej cidlo dostanes ven ;)

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od Ative »

SandrikGIV píše:Moje zkusenost:
Nekdo mi na parkovisti zamacknul jeden senzor do narazniku (duvod jsem do dneska nepochopil) zkousel jsem se tam dostat pres mlhovku, nahore mrizkou, spodem a stejne nic...nejlepsi je sundat celej naraznik a je to bez problemu...a bacha na to az budes cidlo vyndavat z toho drzaku...kdyz mi nandavali novej naraznik GTD a prendavali svazek cidel (jeste primo ve VW) na auto tak to servisakovi moc neslo a jeste mi utrhal vetsinu drzaku tak jenom takova mala rada ;) drzak se da krasne roztahnout a pak z nej cidlo dostanes ven ;)
Aha, takže je to lepší teda sundat nárazník. No chtěl bych se ještě zeptat zda se musí odpojit ostřik světel (vycvaknout horní kryty, tak jako sem to měl u bory) nebo jen prostě jde celý sundat?
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od dýzlgejt »

Musíš odpojit přívod u čerpadla co je u nádržky - na horní fotce ta hadice co vede dolů (bohužel nemám celkovou fotku). Je tam taková pojistka na koncovce hadice. Pojistku uvolníš (jakoby povysuneš) a pak jde hadice pěkně stáhnout. Celý rozvod (hadice i ty bazmeky s tryskama a krytkama) zůstanou v nárazníku a sundáš to celý.
Na spodní fotce je vlevo zalepenej vývod na ostřiky světel (to druhý zalepený je konektor k mlhovce).
Stejně tak zespoda vlevo je "centrální přívod" k senzorům. Možná bych preventivně zkusil rozpojit tuten centrální, jestli není vlhko v něm (i když je to asi nepravděpodobné) a pak teprve sundával nárazník.
Pak ještě musíš odpojit mlhovky.
Prostřední fotka je pokus o detail uchycení senzoru (ty packy, co je potřeba roztáhnout).
Přílohy
DSC_2382.JPG
DSC_2384.JPG
DSC_2669.JPG
Naposledy upravil(a) dýzlgejt dne 04.01.2017 22:22, celkem upraveno 1 x.
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od SHODAN »

sory za OT, ale to na fotce dostalo nejaky tukec.. ne? ta vystuha
Obrázek

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od dýzlgejt »

To SHODAN: Nějaká drobnost. Tipl bych to na něčí kouli od závěsu, protože kolem nikde nic jinýho není.
To Ative: možná by to přece jen šlo bez sundávání nárazníku - ta horní fotka je podle mě s namontovaným nárazníkem, ale jsou sundané všechny ty spodní krycí plasty a podběhy.
Na spodní fotce je přívodní konektor k senzorům (s provizorní ochranou proti vlhkosti :D )
Přílohy
DSC_2674.JPG
DSC_2680.JPG
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od Ative »

No jelikož mám doma jamu tak bych to i zkusil zespodu.Že bych sundal ty kryty a podběh, ale bojím toho jestli se tam dobře dostanu když je to tak blízko ostřiku.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

marek.malec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.03.2017 14:12

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od marek.malec »

Prosím o radu, mám parkovací čidla vpředu i vzadu a dnes od rána se při zařazení zpátečky neinicializují parkovací senzory, neztiší se a vizuelně nic neukazuje autorádio, nic nepípne atd... Když je zapnu tlačítkem u řadící páky, tak vše funguje jak má. Zkoušel jsem to opakovaně, zkoušel jsem i vypnout motor a znovu nastartovat, prostě nic.
Neví někdo co by to mohlo být? Napadá mě že by mohl být špatný snímač na řadící páce?
Díky!

------------------------
Pro úplnou informaci dodávám - už vyřešeno - opraveno.
Nesvítilo ani světlo zpátečky, žárovka i pojistka byly ok. Zjištěny z výroby krátké dráty a jak se řadila zpátečka, tahalo to za celý svazek drátů, až to prasklo. Dráty nastaveny (prodlouženy) a vše zase funguje jak má.
Naposledy upravil(a) marek.malec dne 29.03.2017 15:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od tornado1 »

zpátečka ti svítí?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
mesr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od mesr »

ahojte,kde vlastne je v golfu umistena ridici jednotka park systemu a bzucak? Vag hlasi chybu 01625-varovny bzucak preruseni/zkrat na kostru.chci ho zykusit zkontrolovat.Dik

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční park senzory

Příspěvek od SakoVerife »

V levá část v kufru, alespoň u mě.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“