USB nabíječka u řadící páky

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od svatan »

Zdravím,
zkoušel jste někdo dostat do Golfa konektor na nabíjení USB zařízení ve formě tlačítka u řadící páky? Něco jako toto:

https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... fda6e2b21a" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechci žádný propojení s rádiem, žádný přehrávání apod. a jelikož nemám čínskou RCD stejně by to nešlo. Tj. potřeboval bych jen zjistit, který drátky z propojovacího kabelu slouží na napájení a kam je připájet - na zásuvku zapalovače je to blbost, protože je tam 12V. Kdyby to šlo jinak, udělal bych rovnou 2, stejně ty prázdný pozice na tlačítka jsou k ničemu a někdy jedno USB nestačí:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od SandrikGVI »

co todle nešlo by to nějak spáchat?? víš že + a - by mělo bejt na krajních kontaktech USB :good:
220px-USB_zapojeni_barevne.png
220px-USB_zapojeni_barevne.png (22.62 KiB) Zobrazeno 3765 x
ale kde vzít 5V do USB??

neni to vubec špatnej nápad...to USB používám na flash ale další USB na nabijení by se hodilo :good:

zkus pročíst todle:
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=16&t=12606" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od SandrikGVI »

tak jsem v šuplíku našel usb nabiječku rozebral jí :) a hnedka mam z 12V na výstupu 5V takže super...tedka to ještě předělat na ten konektor z aliku :)
20170206_124222.jpg
20170206_124215.jpg

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od Graun »

No já Ti nevím, ale já jsem tahal na USB zásuvku napětí ze zapalovače. Součástí dodávky (zásuvka) byla i pojistka. Jsou tam dva vstupy 1A a 2.1A. Cena z aliexp. 5€ vč. pošty.

Foto z instalace, ale není to VW.
Obrázek

Edit: něco takového se dá koupit i dnes.
https://m.aliexpress.com/s/item/32642379543.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) Graun dne 06.02.2017 13:35, celkem upraveno 1 x.
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od SandrikGVI »

dobře ty :good: taky dobrej nápad :good:

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od svatan »

No to ale musí mít nějakou elektroniku v sobě, která zmenšuje napětí na 5V. Ale já bych spíš chtěl využít ty prázdný tlačítka u řadičky, než vrtat do plastu. Na netu jsem viděl video, kde týpek v pojistkové skříni z boku palubky našel 5V, ale není poznat odkud to vzal...

https://www.youtube.com/watch?v=gKMVXg3RYwc" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od Ipanema »

svatan - vedeš 1:0
Já nad tím přemýšlel taky před rokem. Na co připojování flešky, když to není do rádia na nacvaknutí.
Ale napadlo mě to kdysi taky, jak to rozkuchat a vlastními kabely natáhnout takovou autonabíječku. Bez nutnosti strkat něco do cigaretovýho prostoru.

Změnu napětí na 5V a 1A (2A u rychlonabíjení) dělá ta elektronika, která je uvnitř. Jenže do nějakého kuchání bych se nepouštěl a to co poslal Sandrik už teprve ne. To by taky mohlo pěkně zakouřit kabinu dýmem....
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od SandrikGVI »

tak jasný že to tam nepoužiju tak jak jsem to vykuchal...no zkusim na tom zamakat a jestli se něco podaří kloudnýho udělat tak ukážu :good:

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od svatan »

Sandrik: OK, fajn.

Tak určitě nejjednodušší a nejčistší by bylo najít někde těch 5V a natáhnout kablík s pojistkou. Bez nebezpečí nějakého přehřívání jako u bastlení plošňáku:-) Případně kdyby dělali to, co posílal Graun ve verzi pro tlačítka u řadičky.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od Ipanema »

Ten borec to v tom videu napojí na jakési spínatelné 12V. Což napojí asi i na stěrače. To bude jedno, kam či k čemu to připíchne. Jen mezi tou USB zástrčkou a pojistkovnicí použije stejně převodník. Jeho odkaz, kde ho koupit, má i v popisu videa.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od svatan »

Asi to udělám nějak takto...:

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +converter" onclick="window.open(this.href);return false;

Vybral bych nějaký, který dává jen 2A na výstupu, to musí na běžné 2 USB zásuvky stačit, navíc nevím, jestli by větší nabíjecí proud nepoškozoval připojená zařízení. Napíchl bych to asi hned vedle na zásuvku zapalovače - ta bude mít velkou pojistku, která by měla stačit, co myslíte?? Nebo to extra táhnout někde z pojistkové skříně?

Poslední věc, jestli to zapojit jakoby za sebe ty zásuvky, nebo to rovnou od zdroje rozdělit na dvě. Matně si vzpomínám na základy elektro a myslím, že jde v obou případech o paralelní zapojení, jen nevím, jestli nějaká varianta nemá oproti druhé výhodu. Napadá mě jen, že když se přeruší drát před první zásuvkou, nepůjde ani druhá ale to je nepravděpodobné...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od Ipanema »

No to jo, ale to potřebuješ tedy za 11$ USB zásuvku a k ní za 3$ ten převodník (krabičku).
Není už pohodlnější při tomto rozšíření spíš použít klasický adaptér do cigaret? Takový, který se takřka celý schová dovnitř?
Obrázek
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od svatan »

Hmm, no jako jo, ale pořád musíš otevírat ty dvířka a není to tak dobře přístupný jako hned před řadičkou:-) Asi to zkusím.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

makipata
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.03.2017 21:20

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od makipata »

Ahoj, jestli potřebuješ 5V, zkus třeba tohle nebo podobně. Používáme to k napájení elektroniky v modelech. Vstup 5,5 -26V, výstup 5V, 3A.
https://www.aliexpress.com/item/2PCS-Ho ... de1b7ce564" onclick="window.open(this.href);return false;
Jirka

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: USB nabíječka u řadící páky

Příspěvek od svatan »

Díky, já nakonec použil toto, má to i jakýstakýs pasivní chladič a provedení vypadá dobře...

http://www.ebay.com/itm/291855456362" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“