RCD330G+

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

RCD330G+

Příspěvek od rsk »

Zdravím, chci podělit s informacemi, které určitě řada z vás uvítá. Často se tu na fóru řeší upgrade rádia, případně vlastnosti a funkčnosti rádia RCD510 a jeho konektivita, dodělání bluetooth podpory a podobně. I já jsem toto řešil a delší dobu zkoumal všechny možnosti a nakonec jsem se rozhodl vyzkoušet VW rádio RCD330G+, které se v Evropě sériově nevyskytuje.
Zde na fóru o něm nejsou zatím žádné ucelené informace, jen pár střípků zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3211346#p3211346" onclick="window.open(this.href);return false; a zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3169349#p3169349" onclick="window.open(this.href);return false;

Zde je tedy více detailů:
  • číslo výrobku 6RD 035 187A od výrobce Desay (určeno pro čínský a indický trh)
  • 6.5" kapacitní dotykový display s rozlišením 800x480px s OEM VW MIB grafickým rozhraním
  • podporuje všechny vozy na PQ 35/46 platformě, připojení přes QuadLock, ale přes redukci lze připojit na starší sběrnici (takže lze zapojit např. i do Golfu V)
  • vstup na parkovací kameru, podporuje OPS, zobrazuje parkovacího asistenta
  • nezobrazuje na displeji informace z klimatronicu na rozdíl od RCD 510, který tuto funkci má
  • konektivita: AUX, USB, SD karta, integrovaný BT modul s podporou AVRCP + HFP a integrovaným mikrofonem (takže funguje i jako handsfree)
  • ovládání pomocí MF volantu (změna hlasitosti, přepínání písniček) včetně hlasového ovládání (využívá funkcí připojeného telefonu, takže např. u iPhone využívá Voice Control nebo rovnou Siri pokud máte mobilní připojení)
  • AM/FM umí RDS, ale vypadá to, že neumí AF (automatické přelazování stanic)
  • umí si vytáhnout z telefonu telefonní seznam, kde je bezproblémová navigace a vyhledávání (lze nastavit např. zda řadit podle jména nebo příjmení)
  • má položky pro rychlou volbu kontaktů
  • podporuje MirrorLink (existuje i novější verze 6RD 035 187B, která už umí i CarPlay, ale jen přes drát)
  • je pouze v angličtině, ale podporuje bez problému zobrazování českých znaků (kontakty, hudba, atd)

Nebylo potřeba nic kódovat (pouze parkovací kameru, pokud ji máte). Displej je pěkný, jemný. Vše má výbornou odezvu, žádné pomalé načítání gigabajtů dat z USB či telefonu.
Za cenu pod $100 (cca 2500 Kč) je podle mě bezkonkurenční. RCD510 zdaleka nemá takovou konektivitu a cena je o tisíc dva výše, navíc je pocitově pomalejší a (subjektivně) má zastaralejší grafické rozhraní.

V zásilce byla i FAKRA redukce ze 2 antén na 1, primárně rádio neposlouchám, ale nevšiml jsem si nějakého horšího signálu (zatím pouze ve městě).
Cena 2,5k byla konečná, nebylo potřeba doplácet žádné CLO ani DPH (prodejce poslal přes DHL s fakturou na $21 jako "opravené rádio")

Pokud by chtěl někdo nějaké bližší info nebo link na prodejce na Aliexpressu, tak klidně pište dotazy. Nebo zadejte na Youtube do vyhledávání "RCD330+" a najdete spousty videí.
Komu není cizí angličtina, najde různě na netu k tomuto rádiu hromady informací.
Přílohy
OPS
OPS
Audio balancer
Audio balancer
Ekvalizér
Ekvalizér
Režim Media
Režim Media
Režim Media - konektivita
Režim Media - konektivita
Naposledy upravil(a) rsk dne 20.02.2017 06:41, celkem upraveno 4 x.
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

Re: RCD330G+

Příspěvek od rsk »

Další obrázky:
Přílohy
Režim Rádio
Režim Rádio
Režim Telefon
Režim Telefon
Před montáží
Před montáží
Štítek
Štítek
Rychlost doručení
Rychlost doručení
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD330G+

Příspěvek od tornado1 »

proč píšeš že není potřeba nic kodovat? a co například počet reproduktorů? soundsystém?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD330G+

Příspěvek od kubisz »

pro vetsinu lidi neni nutny nic kodovat ;-) RDSko to umi, ale AF uz ne :-( jak funguje ten mirrorlink? diky

PS: da se s prirazkou (a 2 letou zarukou) koupit i u nas...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

Re: RCD330G+

Příspěvek od rsk »

tornado1: Co se týče audiosystému - mám standard (sériové reproduktory v každých dveřích + výškáče u A sloupku). V autě bylo původně RCD310 od Delphi, které hrálo hůře. Měl jsem možnost vyzkoušet i RCD310 od Bosh, které hrálo o něco lépe. Řekl bych že stejně jako teď to RCD330G+.

Ad kódování: jak píše kubisz. Maximálně se dá ještě kódováním změnit výchozí obrázek OPS, kdyby někdo měl například VW Beetle nebo nějakého kombíka a vadilo by mu, že se mu na rádiu zobrazuje sedan.

kubisz: MirrorLink jsem neměl možnost vyzkoušet, nemám potřebný telefon. Kdyby někdo chtěl v Brně vyzkoušet, může se mi ozvat a domluvíme se.
Jasně, dá se koupit i u nás, ale za dvojnásobnou cenu a podle fotek to maj koupeno taky z Hong Kongu. S reálným uplatněním záruky bych si proto moc jistý nebyl. Respektive při dvojnásobné ceně si člověk může dovolit koupit rovnou druhé a když se rádio odporoučí bude na tom stejně :)
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD330G+

Příspěvek od tornado1 »

a když budou v autě jenom přední reproduktory?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

Re: RCD330G+

Příspěvek od rsk »

Pak předpokládám, že bude hudba hrát jen ze předních reproduktorů. Nebo by snad neměla? Moc nerozumím tvým otázkám.
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD330G+

Příspěvek od tornado1 »

pak to bude psát chybu zadních reproduktorů např.
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

Re: RCD330G+

Příspěvek od rsk »

Jasně, to by bylo potřeba ověřit. Protože tyhle rádia dávají v Indii do low cost aut jako Ameo nebo Vento, kde nejspíše bude pouze přední repro častější než u nás, tak by to možná toto rádio mohlo mít nějak ošéfováno. Resp. nenarazil jsem nikde na zahraničních fórech na nikoho, kdo by musel takovou věc řešit.
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

vYPo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 07.10.2014 18:06

Re: RCD330G+

Příspěvek od vYPo »

Podporuje teda multifunkcny volant? (pridat, ubrat hlasitost, prepinanie pesniciek)
Zobrazuje na displeji nastavovanie klimatronic?
Vyhrievanie sedadiel?

Uživatelský avatar
Mayk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 17.12.2015 06:37

Re: RCD330G+

Příspěvek od Mayk »

Dneska jsem to hledal na netu a zjistil ze to zobrazeni klimatroniku neumi. A to by mi asi chybelo...

Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

Re: RCD330G+

Příspěvek od rsk »

Informace o teplotě z klimatronicu na displeji nezobrazuje na rozdíl od RCD 510, který tuto funkci má.
Ovládání hudby pomocí MF volantu plně podporuje bez problémů.
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: RCD330G+

Příspěvek od Atila »

Ahoj,

už máte někdo nějaké zkušenosti?Jde mi o to jak je silný anténí signál mimo města,kvalita zvuku atd.

Díky.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Liboris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.04.2017 10:58

Re: RCD330G+

Příspěvek od Liboris »

Zdravím. Když bych to radio chtěl dát do Golfa V, tak jakou redukci potřebuji?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD330G+

Příspěvek od tornado1 »

Zadnou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“