Nakodování tempomatu Brno

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

Ahojte,

nenašel by se někdo v Brně, kdo by mi dokodoval tempomat?

Dík
Golf VI 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Ipanema »

Zapojený ho už máš? Není problém u mě.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

To by bylo super. Dík. Ještě ne..nebyl čas. Tenhle týden už to nedám, tak bych ti příští týden napsal a domluvíme se, kdy ti to bude vyhovovat?
Golf VI 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Ipanema »

Páčku už máš? Návod jak ji nahodit jsem tady už taky někomu posílal...
To je jedno kdy. Relativně kdykoliv, nejlíp odpoledne nebo k večeru. Třeba někde u obchodňáku.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

páčku mám a hádám, že ji zvládnu namontovat. To mi taky vyhovuje. Napíšu..dík
Golf VI 2.0 TDI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od tornado1 »

Ipanema píše:Zapojený ho už máš? Není problém u mě.
Taky bych potreboval něco nakodovat, mužu se taky zastavit? Přes Brno pojedu asi příští týden, jeste potřebuji d zapojit druhou antenu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

Ahojte kolegové,

tak sem chtěl dnes přehodit pačku s tempomatem, ale zasekl jsem se u airbagu. Nemůžu hu zaboha sundat. Ze zadu sou dva otvory kde je perko, který odtlačím šroubovákem od " jamky " ve volantu a airbag by mel odskočit..to samé na druhé straně a je to...tolik k teorii ale v praxi sem se s tim drbal asi hodinu a nic..odtacim perko od volantu mimo tu jamku a mužu s bagem cloumat jak chci a prostě nechce vyskočit..dělám něco špatně? Pár airbagů už jsem vyndal, takže to nedělám poprvé ale tady sem se zasekl.
Golf VI 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Ipanema »

Neděláš asi nic špatně. Děláš to dobře. Plochým šroubovákem posunout pružinu o 1 cm asi do boku. Zarazíš to zezadu mezi dvě železa a "vyvykláš to" do strany. Airbag neodskočí asi o 0,5 cm od volantu. Nejlíp je ho ještě tlačit (pomoct mu) na straně směrem k sobě. Někdy to chce trpělivost, ale jinak se to nedělá. Postupuješ, i když neúspěšně, tak správně. Bohužel to musíš udělat 2x. Jelikož pak volant otočíš o 180° a čeká tě to zase na druhé straně. Druhá strana je ale už jednoduší. Airbag pak ve finále uchytíš tlakem tak, že ony dvě železa zaskočí do původních otvorů a tím se to zase zafixuje na původním místě. Nervi ho od volantu k sobě nějakou silou, ať si neponičíš mechanicky svazek mezi volantem a airbagem. Nedělej to při rozsvíceném autě, aby ti zatím fungovaly airbagy a nejezdil jsi s chybou...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

no přesně to sem dělal asi hodinu a nic..ještě teď mě bolí konečky prstů jak sem se ho snažil vydolovat ven..no nic..zítra pokračování
Golf VI 2.0 TDI

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

Tak se mi dnes podarilo bag vyrvat ven...oddelam volant..oddelam podvolantovku a cumim cumim...ta puvodni packa je soucasti podvolantovky a neda se oddelat

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk
Golf VI 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Ipanema »

To je mi nějaká novinka. Máš to jinak než na tomto návodu?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

mám to úplně jinak.. ten borec tam odpojuje nějakou jednotku pod tou podvolantovkou, kterou tam vůbec nemám. Ten kroužek(kontakt) na airbag mám dohromady s páčkama. Nahoře to na dvou místech odjistím, dole odšroubuji jeden šroubek a vyndám celou podvolantovku s páčkama i se sběrným kroužkem ven. ty kontakty, co byly na té jednotce na videu se u mě zapojují přímo do té podvolantovky.
Přílohy
20170131_121350.jpg
20170131_121347.jpg
Golf VI 2.0 TDI

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

http://www.mihocar.cz/prepinace-lukas-v ... 0569-p-11/" onclick="window.open(this.href);return false; měly by to být tyto páčky
Golf VI 2.0 TDI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Ipanema »

Tak to narovinu uznám, že tohle nevím. Promiň. :|
Takhle to vidím na G6 poprvé. Tohle ti bude muset udělat zkušený tornado1.
Nevím co je potřeba vyměnit, když to je takhle v kompletu. Sem moje znalosti nesahají.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Jakub Chatrný
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 25.01.2017 07:53
Bydliště: Brno

Re: Nakodování tempomatu Brno

Příspěvek od Jakub Chatrný »

no z toho co si myslím( což nemusí být pravda) tak tenhle komplet dělá navíc to co dělala ta mezijednotka co tam borec páčil tím vrtákem, protože ty konektory co vedly do ní mě vedou rovnou do té podvolantovky. jenže ikdybych to celý rozkuchal a nějak tam nacpal tu páčku s tempomatem, tak ten se zapojuje právě do té jednotky co nemám. Takže buď budu muset sehnat celou tu podvolantovku s tempomatem, nebo sehnat to co máte vy a přebastlit to taky :) Golf mě začíná bavit :)
Golf VI 2.0 TDI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“