Jak na výměnu xenonové výbojky.

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Rehul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.03.2016 12:41

Výměna výbojky v xenonu

Příspěvek od Rehul »

Zdravím,

mohl by mi někdo prosím Vás poradit, jak přesně vyměním výbojku v xenonu? V golfu VI je snad na celém netu nikdo nemá :(. Snažil jsem se tam dostat, ale nevleze mi tam ruka, tak bych asi potřeboval sundat světlo?

Díky

Lukas-vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2015 18:58

Jak na výměnu xenonové výbojky.

Příspěvek od Lukas-vw »

Zdravím, protože sem levák, radši se zeptám. Odešla mi levá výbojka. Koukal jsem jak na to a je tam asi 4cm mezera kam ruku opravdu nenacpu. Předpokládám teda, že se musí vyndat celý světlomet, máte s tím někdo zkušenosti jak na to? Drží ho jen ty dva torxy nahoře? Pevně doufám, že se nemusí sundavat i nárazník, to by u mě znamenalo návštěvu servisu, to sám nedám :(
Předem díky za všechny tipy a rady.

Edit:
Tak se mi to nakonec povedlo. Musel jsem povolit čtyři šrouby na horní straně mřížky nárazníku, mřížku trochu vyhnout a povolit šroub světlometu schovaný pod mřížkou. Potom povolit dva horní šrouby světlometu a tím ho trochu uvolnit. Samotné světlo asi drží 4 šrouby, ale ke čtvrtému jsem se nedostal. Nicméně už po povolení těchto tří se světlomet trochu uvolní a tím se dá získat dodatečnej asi 1cm místa navíc. Plus jsem sundal ten plastový kryt pojistek/ relátek = další mm navíc. Potom už stačilo spousty nervů a sprostejch slov a výbojka se dá vyndat. Vyndavá se prostým pootočením o devadesát stupňů doleva a vytažení konektoru.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“