Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od satene »

Ahoj a dobrý den. Potřeboval bych poradit s výměnou žárovky přední středové lampičky/ demontáží lampičky.
Nerad bych si jí zničil, není mi úplně jasný jak se dostat k té žárovce, a nemám žádný návod.
Děkuji
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Lukas-vw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2015 18:58

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od Lukas-vw »

Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to zhruba v 1:10 minutě.

https://www.youtube.com/watch?v=f-Ly6mbyUus" onclick="window.open(this.href);return false;

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od satene »

Díky, snad to podle toho dám. Ten plast u vypínačů jsem měl už na půl dole ale říkal jsem si že to je blbost sundávat to. No nebyla :)
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od Ipanema »

Tohle je tak na zlomení. Viz. pasáž v čase 1:49 - 1:50.
Osobně bych postupoval na začátku stejně, pak ještě odcvaknul krytku reproduktorů (tu s dírkami) a pod ní jsou 2x TORX šrouby T20 nebo T25. Tím se spustí celá ta přední část dolů. Vyměnil žárovky a namontoval dvěma šrouby nazpět.

Raději bych si ulomil něco při nešikovnosti na vnitřní straně, než na straně pohledové....
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od Shorty »

Souhlasím tady s kolegou nade mnou. Když jsem tam dával ledky, tak jsem si vzal k ruce TENTO NÁVOD a vše šlo hladce.

K jakýmkoliv pracím s plastem v introši je dobré používat ty oranžové plastové špachtle, co seženeš za babku z číny. Snížíš tak riziko prasknutí nebo poškození dílu např. při páčení šroubovákem.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od Ipanema »

Taky souhlasím s tím nade mnou :lol:
Všechny světýlka v interiéru jsem dělal úplně stejně podle obrázků z odkazu. Až na to osvětlení nohou u řidiče. Tam to světýlko stračí podebrat a vycvaknout a nemusí se šroubovat.

(Úplně vidím, když mi ta pohledová strana přední čtecí lampičky náhodou praskne, kde to budu shánět a koukat pak na to, jak kvůli 2cm světýlku tam mám 5cm prasklinu...)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od satene »

Shorty píše:Souhlasím tady s kolegou nade mnou. Když jsem tam dával ledky, tak jsem si vzal k ruce TENTO NÁVOD a vše šlo hladce.

K jakýmkoliv pracím s plastem v introši je dobré používat ty oranžové plastové špachtle, co seženeš za babku z číny. Snížíš tak riziko prasknutí nebo poškození dílu např. při páčení šroubovákem.


Na tomhle návodu je úplně jiná lampicka. Mi máme tu z prvního návodu, kde je jeden čirý plast přes světýlka a přepínače jsou vzadu za nimi
Ale i tak díky.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od Ipanema »

Kluci divím se, že nevezmete plastovou starou kreditku a šroubovák do ruky. Místo klávesnice. A nejdete to udělat sami. Odcvaknout jeden plast. Případně 1x vyšroubovat a 1x zašroubovat i 2 šroubky k tomu..... Na to fakt nepotřebujete sedět u komplu, radit se a ťukat. Pardón.

A je úplně jedno jakou verzi lampičky máš. Lampičky z odkazů jsou jiné kvůli výbavě auta. Postup z odkazu od Shortyho je totožný U VŠECH lampiček na Golf 6.
To bysme se už i mohli radit jakou žárovku (jaký typ) tam máš, když máš tu a né tamtu lampičku. A přitom máš "stejnou" jako já, on, ten a dokonce i tamten.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: Výměna žárovky přední středové lampičky/ demontáž lampičky

Příspěvek od satene »

Ipanema píše:Kluci divím se, že nevezmete plastovou starou kreditku a šroubovák do ruky. Místo klávesnice. A nejdete to udělat sami. Odcvaknout jeden plast. Případně 1x vyšroubovat a 1x zašroubovat i 2 šroubky k tomu..... Na to fakt nepotřebujete sedět u komplu, radit se a ťukat. Pardón.

A je úplně jedno jakou verzi lampičky máš. Lampičky z odkazů jsou jiné kvůli výbavě auta. Postup z odkazu od Shortyho je totožný U VŠECH lampiček na Golf 6.
To bysme se už i mohli radit jakou žárovku (jaký typ) tam máš, když máš tu a né tamtu lampičku. A přitom máš "stejnou" jako já, on, ten a dokonce i tamten.
Hm. tak se to chce podívat v jaký čas píšu dotaz a případné reakce, když sedím večer doma nebo jsem v práci, auto nemám zrovna po ruce abych tvořil. A na co tu to forum teda je, když né na rady? Ne každý se do všeho pustí po hlavě, hlavně když nemá zrovna na předražený servisy. :pleasantry:
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“