Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
macek7607
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.06.2015 19:47

Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od macek7607 »

Zdravím.
Prosím o info, zda je možné pomocí VCDS zjistit skutečný stav počitadla kilometrů.
U starších vozů to bylo možné např. pomocí přepočtu z "motohodin" serva (Fabia) nebo u řídicích jednotek EDC15/EDC16 je na to v programu VCDS přímo aplikace.
U Golfa VI se jedná o EDC17 (pokud se nepletu), která počitadlo kilometrů nebo "motohodin" nemá.
Může mi někdo prosím poradit, kde mám hledat - která jednotka, příp. kanál?
Díky předem.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od swenak »

Sup II - EDC17 lze vyčíst skutečný stav km?
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

macek7607
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.06.2015 19:47

Re: Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od macek7607 »

Díky za odkaz, našel jsem si jej už dříve přes Google, ale bohužel tam není řešení mého dotazu.
Naopak - majitel Superbu II se snaží o to stejné co já - zjistit pomocí VCDS skutečné KM daného vozu.
Takových odkazů jsem prohledal desítky, ale zatím jsem nenašel konkrétní řešení, které by fungovalo.

Na svém Golfu jsem projel ve VCDS komplet všechny naměřené údaje jednotky motoru, serva i ABS, ale nikde jsem nenašel hodnotu, která by alespoň vypadala jako použitelná pro určení skutečného nájezdu (údaj o vzdálenosti, motohodinách, apod.).
Samozřejmě se můžu mýlit, ale např. hodnota "counter = XXX" bez vysvětlení smyslu takového počitadla a jeho výpočtu, nepomůže.

Prosím o další rady, předem děkuji.
P.S. Mám manuál, takže postup pro DSG mi nepomůže...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od swenak »

V tom odkazu je napsáno, že to nejde, i to, jaký smyl mají moto (žádný). Takže oba sice hledáte, ale něco, co dle všeho nejde, protože to neexistuje. Zkuste napsat na podporu ross-tech, kteří VCDS dělají, možná poradí.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

macek7607
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.06.2015 19:47

Re: Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od macek7607 »

OK, díky za odpověď a radu.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od Ipanema »

U mého auta to nejde, ale nejde náhodou u tebe VCDS -> klik na tlačítko "Aplikace" -> klik na tlačítko "čtení stavu tachometru" ?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od swenak »

Ale to jsou snad budíky a to je to, co nechce.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

macek7607
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.06.2015 19:47

Re: Zjištění skutečného stavu kilometrů pomocí VCDS

Příspěvek od macek7607 »

Tlačítka "aplikace" a "čtení stavu..." jsem zkoušel jako první, ještě před hledáním na Googlu. Na obou autech (Golf, 1.4 16V, 2009, Trendline a Golf Plus 1.4TSI, 2010, Highline) to napsalo stejnou odpověď - "ECU nepodporuje tuto funkci."
Podle toho, co jsem našel na netu, tak tato aplikace funguje jen u EDC15/EDC16, tj. u Golfa IV a V (???) a navíc jen u některých typů řídicích jednotek. A Golf VI byl měl mít EDC17...
Může to prosím někdo vyzkoušet na svém voze?
Díky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“