Anténa na rádio

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
TOMMYFUFY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.09.2017 11:33

Anténa na rádio

Příspěvek od TOMMYFUFY »

Zdar, jdu s dotazem, koupil jsem si rádio RNS 310 kvůli navi. Měl jsem v autě RCD 210 1Din, rádio normal valí akorát furt šumí FM naladim stanici a za 5minut nemám signál a i když hraje tak chvílemi to šumí.
Mám v autě jen jednu anténu a přechodu na 2 tak mě zajímá kde se dá sehnat a kde je umístěna origo druhá FM anténa, ta jedna co je na RCD 210 to asi nezvládá, nebo jinou radu jak to vyřešit tohle je hrůza.
Předem dík za každou radu
Golf VI Variant, 1.6 TDI 77kw

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Anténa na rádio

Příspěvek od Ipanema »

Tak otázka zda to chceš jak to má být v originále.....

Když otevřeš zadní 5. dveře nahoru, tak úplně nahoře pod plastem je 1 anténní zesilovač. Je připojen šroubkem do 5. dveří a drátkem přímo do skla. Každý je na jedné straně. Když ten černý plast odklopíš (není třeba oddělávat), tak jeden uvidíš. No a stejně tak musíš dodělat ten druhý na stejnou pozici, jen o 70cm vedle něho.
Obrázek kde zhruba zesilovač je.
No a teď to dodělání: koupit toto od toho vést FAKRA kabel F/F (jak dlouhý si asi změř) už od rádia, pod palubkou, do A sloupku, přes stropnici do C sloupku. Pak přechodkou (husím krkem) do těch 5. dveří a pak pod ten, na začátku zmíněný, černý plast. Tam dáš zesilovač 5K0035552A, do něho svorkovnici, do ní dráty (tři) a jeden z nich se přiletuje na takový prázdný plíšek ve skle. To je ta anténa. Jak je to u toho zesilovače s dráty, se můžeš podívat sám tím odklopením toho černého plastu v 5. dveřích.

Stačí?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
TOMMYFUFY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.09.2017 11:33

Re: Anténa na rádio

Příspěvek od TOMMYFUFY »

ahoj díky za odpověd,
spíš než to celé rozebírat jsem si říkal že bych dal nějakou anténu se zesilovačem co se lepí na sklo a dal to tam dozadu kde to nebude vidět.
otázka je jestli to pak bude správně fungovat
Golf VI Variant, 1.6 TDI 77kw

Uživatelský avatar
TOMMYFUFY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.09.2017 11:33

Re: Anténa na rádio

Příspěvek od TOMMYFUFY »

Tak jen kdyby to někomu pomohlo, koupil jsem vnitřní anténu (údajně nejlepší co se dá sehnat) a napojil jako druhou anténu.
Rádio (RNS 310) hraje lépe než kamarádovi v oktavce který tam má origo Amundsen.
Přílohy
IMG_20190620_124035.jpg
IMG_20190620_124026.jpg
Golf VI Variant, 1.6 TDI 77kw

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa na rádio

Příspěvek od tornado1 »

no to je řešení jako škoda 120
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
TOMMYFUFY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 10.09.2017 11:33

Re: Anténa na rádio

Příspěvek od TOMMYFUFY »

Od tebe bych jinou reakci nečekal :D
Pro informaci to je v tom černém místě nad zrcátkem, a zvenku to vidět nejde ani z blízka, a zevnitř když sedíš na sedačce taky ne, musíš se tam fakt podívat, ale chápu že se nelíbí, určitě by bylo lepší udělat to jak psal Ipanema, ale opravdu se mi nechtělo rozdělávat celej vnitřní prostor abych se dostal na zadní okno v kufru kde jsou antény. Nikomu to nenutím jen píšu že to šlape jak má.
Golf VI Variant, 1.6 TDI 77kw

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“