Xenony

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Mohli tam udělat nějakej zvýhodněnej paket nebo to dát jako součást toho sport paketu a trochu ho přidražit. U Peugeota do 3008 chtěli za xenony myslim 18 000Kč, to už mě přijde jako doclea slušný a u Peugeota mě to překvapilo, ten je obvykle s cenama příplatkový výbavy uplně mimo. Před 5ti lety když mi rodiče kupovali 206tku, tak chtěli za automatickou klimu tušim 45t.Kč to bylo víc jak 10% ceny toho auta a tomu jsem taky opravdu nerozumněl. :?

Uživatelský avatar
gas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.03.2008 16:11

Re: Xenony

Příspěvek od gas »

tak Peugeot je za 30t dát ani nemůže, musí aktivněji vnímat konkurenční prostředí než vw, protože je veřejností brán více jako "lowend" značka oproti vw, u Golfa by měli zdražit Higline ( v rozumné míře ) a dát do ně automaticky xenony, u Trendu bych pak klidně nechal větší příplatek, třeba 35t, ať to zákazníky motivuje invetovat do vyšší výbavy :)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

A nebo tak. To že ale nemá xenony v základu ani GTI mi opravdu neni jasný. Dneska, když je to naprosto obvyklej prvek výbavy a daj se narvat skoro do každýho auta... Mě právě vždycky přišlo, že Peugeot má tu příplatkovou výbavu neskutečně nakouřenou proti ostatním. Nevim jak je to teď, ale před lety když jsem porovnával ceníky tak mi přišlo, že Peugeot má srovaný základní ceny aut s konkurencí v dané třídě, ale většinou mě přišlo, že Peugeot byl v základu proti konkurenci uplně oholenej a za každou prkotinu chtěl nehorázně doplatit + co se mi u VW líbí, že i když si člověk objedná základní výbavu, tak si tam může navolit libovolný příplatek. Peugeot to má nastavený tak že pokud člověk chce třeba automatickou klimu, tak už musí vzít vyšší stupeň výbavy, aby šla vůbec přiobjednat, protože v základu lze objednat jenom manuální, takže si člověk připlatí za hromadu věcí navíc, co vlastně ani nevyužije jenom proto aby si mohl dát automatickou klimatizaci.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od skuci »

Thorwards píše:No nic, tak tam asi vrazim cool blue "xenony" a bude :-) Ale stejně, neviděl jste někdo ty paraboly na netu, jenom by mě zajímalo kolik se tak +/- můžou pohybovat. A nenarazil jste někdo na zadní LEDky?

jou jou tady se na to mrkni ;-)
http://www.f2tuning.cz/produkt/15321-vw ... ?katID=223" onclick="window.open(this.href);return false;
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Xenony

Příspěvek od campagnolo »

fuj, to si zadny G6 nezaslouzi, takle to prznit. To je jak "Korálky od Natálky" :D

.......jo a proc by daval vyrobce, jehoz zbozi se dobre prodava neco v cene, kdyz Evropan si milerad za Xenony priplati balik. Myslete hlavou. :mrgreen: :!:

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Ty opravdu nevypadají nic moc... Tak evropan možná, ale v čechách jsem Golfa VI s xenonama ještě neviděl. Kdyby je dal za polovic, což je stejně cena na který dost slušně vydělá, tak já bych si je určitě objednal a myslím, že bych nebyl rozhodně sám. Takže tenhle "marketingovej" tah pro ČR rozhodně nechápu.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od skuci »

campagnolo píše:fuj, to si zadny G6 nezaslouzi, takle to prznit. To je jak "Korálky od Natálky" :D

.......jo a proc by daval vyrobce, jehoz zbozi se dobre prodava neco v cene, kdyz Evropan si milerad za Xenony priplati balik. Myslete hlavou. :mrgreen: :!:
je to asi každýho názor, každopádně tady po kolíně jezdí VW Golf IV a ten má tyhle světla prakticky stejně řešený, ale jen s tim rozdílem, že má jinej typ auta a mě se to strašně líbí, určo líp, než světla z Golgu R ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Škoda, že tam neni nějaké živější foto na autě. Ta fotka asi dost zkresluje, ale na ní se mi moc nelíbí, ale je možné že kdybych je viděl na autě naživo, tak budu mít zcela opačný názor.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od skuci »

Thorwards píše:Škoda, že tam neni nějaké živější foto na autě. Ta fotka asi dost zkresluje, ale na ní se mi moc nelíbí, ale je možné že kdybych je viděl na autě naživo, tak budu mít zcela opačný názor.
řikám to bys viděl mnoo ale na tom Golfu IV to vypadá fakt luxusně, ale on to auto má i bez těch světel velice pěkný ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od arapah »

Storm píše:
Thorwards píše:Ostřikovače bych tam asi i dal, ale dynamickou regulaci sklonu určitě ne. Myslim že PČR jsou v pohodě a Městská to zkoumat nebude. Taťka má na autě xenony, jezdim s tim autem celkem často a párkrát už mě zastavili a to jak městská tak státní a xenony nikdy nezkoumali. Ani si nedokážu představit jak by kontrolovali tu dynamickou korekci.
Dá se to ověřit aspoň tak jak píše caravelle. Navíc až pojedeš poprvé na STK, tak tam kvůli takovým věcem vyhazují docela často.
s vykopnutím z STK máš naprostou pravdu

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od skuci »

arapah píše:
Storm píše: Dá se to ověřit aspoň tak jak píše caravelle. Navíc až pojedeš poprvé na STK, tak tam kvůli takovým věcem vyhazují docela často.
s vykopnutím z STK máš naprostou pravdu
mno ale i tak u G VI si myslim že min. 4 roky to nemusíme řešit, někdo teda míň ale většinou takhle ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Xenony

Příspěvek od campagnolo »

skuci píše: je to asi každýho názor, každopádně tady po kolíně jezdí VW Golf IV a ten má tyhle světla prakticky stejně řešený, ale jen s tim rozdílem, že má jinej typ auta a mě se to strašně líbí, určo líp, než světla z Golgu R ;-)
Kdybych si mohl vybrat mezi origo erkovyma a tema "kvalitnima" made in china hyper super ultra mega bez atestu co je slepuje paní šwejžužu doma mezi hrncema, tak sahnu po tech erkovych a rychle zmizim, aby si to jeste nerozmyslel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od skuci »

campagnolo píše:
skuci píše: je to asi každýho názor, každopádně tady po kolíně jezdí VW Golf IV a ten má tyhle světla prakticky stejně řešený, ale jen s tim rozdílem, že má jinej typ auta a mě se to strašně líbí, určo líp, než světla z Golgu R ;-)
Kdybych si mohl vybrat mezi origo erkovyma a tema "kvalitnima" made in china hyper super ultra mega bez atestu co je slepuje paní šwejžužu doma mezi hrncema, tak sahnu po tech erkovych a rychle zmizim, aby si to jeste nerozmyslel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
njn tak to je spíš věc názoru ... ale záleží na tom na jakej kus narazíš ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“