Xenony

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Neviděl jste někdo na netu prodávat přední světlomety na G VI s čočkama na xenony? Nikde jsem žádné nenašel. Objednal jsem si Golfa bez xenonů, příplatek více jak 30.000 mi přišel nehoráznej, ale xenony bych tam dal rád. Nedodělával jste si je tam už někdo? Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli na VW fóru existuje nějaká sekce prodám a koupím, v hledání nejsem moc dobrej, tak je klidně možný že jsem to přehlídnul, ale nic takovýho jsem tu nenašel.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Bazar už jsem našel...

Uživatelský avatar
gas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.03.2008 16:11

Re: Xenony

Příspěvek od gas »

za sebe bych Ti bastlení neorigo xenonů do nového auta rozmlouval, nevím jestli máš ostřikovače světel, ale předpokládám, že dynamickou regulaci tam dávat nebudeš, pokud narazíš na znaláho pčr, tak to může kvalifikovat jako nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích s trestem tomu odpovídajícím, nedělal bych to ...

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Ostřikovače bych tam asi i dal, ale dynamickou regulaci sklonu určitě ne. Myslim že PČR jsou v pohodě a Městská to zkoumat nebude. Taťka má na autě xenony, jezdim s tim autem celkem často a párkrát už mě zastavili a to jak městská tak státní a xenony nikdy nezkoumali. Ani si nedokážu představit jak by kontrolovali tu dynamickou korekci.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od caravelle »

asi tak, ze by ti kazali vypnut svetla a zapnut... xenony s dynamickou korekciou... urobia pohyb hore, dole... a zastavia v spravnej polohe, je to viditelne volnym okom... ;)
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Já myslim, že to ale všechny auta tak nemaj, kamarád má BMW a nastavuje se mu to nějak průběžně a když to zapne, tak už to nejezdí a rovnou je to v poloze ve který to má být, taky jsem se tomu divil, ale fakt to tak má...

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Xenony

Příspěvek od Storm »

Thorwards píše:Ostřikovače bych tam asi i dal, ale dynamickou regulaci sklonu určitě ne. Myslim že PČR jsou v pohodě a Městská to zkoumat nebude. Taťka má na autě xenony, jezdim s tim autem celkem často a párkrát už mě zastavili a to jak městská tak státní a xenony nikdy nezkoumali. Ani si nedokážu představit jak by kontrolovali tu dynamickou korekci.
Dá se to ověřit aspoň tak jak píše caravelle. Navíc až pojedeš poprvé na STK, tak tam kvůli takovým věcem vyhazují docela často.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

A do těch parabol pro xenony se nedá vrazit normální žárovka?

Uživatelský avatar
gas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.03.2008 16:11

Re: Xenony

Příspěvek od gas »

Thorwards píše:A do těch parabol pro xenony se nedá vrazit normální žárovka?
obávám se, že ne

jinak dynamickou regulací MUSÍ být dle zákona vybaveno každé auto s xenony, zjištění její přítomnosti je velmi
snadné, jak psal kolega výše nebo dle VIN, u nás po tom jdou dost, hrozí za to až 6 bodů, odebrání řp až na 6 měsíců a pokuta až 15t., tohle všechno může nastat jen v tom nejhorším případě, ale nač si dělat problémy, já raději připlatím při objednávce nového a je klid

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

To je dost katastrofickej scénář. Psal jsem na tohle téma diplomku a myslim, že nic takovýho v zákoně o přestupcích ani v zákoně o provozu na pozemních komunikacích neni. Maximálně že ti můžou sebrat řidičák v případě že řídíš motorové vozidlo a teď už si nepamatuju přesně tu formulaci, ale prostě, že je to tak technicky nezpůsobilý, že ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu a to si myslim, že bych se s policií i hádal, kdyby mě tohle chtěli přišít za xenony+přestupky za které je možné odebrat řidičský průkaz už neřeší policie ale příslušný správní úřad a tam už se dá hádat líp a máš možnost se odvolat. Jinak já bych si za xenony i připlatil, ale 30 mě přišlo jako fakt nehoráznej ranec, jsem pár měsíců po škole a musim řešit ještě jiný věci, tak se mi nechtělo zbytečně rozhazovat, 30 tisíc jsou pro mě teď fakt docela velký peníze. Řikal jsem si, že za půl roku, možná za rok, budou ty světla na aukru za 10 000Kč...

Uživatelský avatar
Standa*
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 23.01.2009 07:55
Bydliště: Bílina

Re: Xenony

Příspěvek od Standa* »

Ahoj kupoval jsem Golfa loni v dubnu kde se ještě nadalo objednat s xenon světlem protože to neměli homologováno pro Golf 6 už v tu dobu jsem se pídil po předělání až to půjde,ale jako paket to stojí 30t ale předělávka 60tis.Jsou tam údajně nějaké snímače na nápravách a další zásahy do elektroinstalace moje verze buď to koupit originál z výroby nebo to oželet.Nemám moc důvěry k těm jako by autorizovaným servisům.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

Já furt nějak nemůžu pochopit tu cenovku, vždyť ty xenony musí stát fabriku pár korun. Ještě jsem Golfa s xenonama naživo neviděl. Kdyby je dali za 12-15t. tak si myslim, že si je tam dost lidí nechá dát, ale takhle jich asi moc neprodaj.

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Xenony

Příspěvek od Storm »

Thorwards píše:To je dost katastrofickej scénář. Psal jsem na tohle téma diplomku a myslim, že nic takovýho v zákoně o přestupcích ani v zákoně o provozu na pozemních komunikacích neni. Maximálně že ti můžou sebrat řidičák v případě že řídíš motorové vozidlo a teď už si nepamatuju přesně tu formulaci, ale prostě, že je to tak technicky nezpůsobilý, že ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu a to si myslim, že bych se s policií i hádal, kdyby mě tohle chtěli přišít za xenony+přestupky za které je možné odebrat řidičský průkaz už neřeší policie ale příslušný správní úřad a tam už se dá hádat líp a máš možnost se odvolat. Jinak já bych si za xenony i připlatil, ale 30 mě přišlo jako fakt nehoráznej ranec, jsem pár měsíců po škole a musim řešit ještě jiný věci, tak se mi nechtělo zbytečně rozhazovat, 30 tisíc jsou pro mě teď fakt docela velký peníze. Řikal jsem si, že za půl roku, možná za rok, budou ty světla na aukru za 10 000Kč...
Přesně tak, může to být bráno, že to auto je nezpůsobilé k provozu na pozemní komunikaci. A u toho je ta sankce už docela vysoká. Zákon přesně říká toto: řízení vozidla, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích podle zvláštního právního předpisu tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích (§ 22/1a) bod1) a je za to sankce 5 bodů, pokuta 5-10tis a odebrání řp na 6-12 měs. Pokud jde o formulaci "ohrožuje", tak to v tomto případě klidně může být pravda, pokud kvůli tomu, co ti tam chybí, někoho oslňuješ, což se může stát. Příplatek za xenony u nových aut byl vždy vysoký, takže je dobré si to dopředu rozmyslet, jestli to opravdu chceš a neřešit to později. Jinak když to porovnám s GIV, tak tam stojí i dnes sada nových xenonových světel cca 24tis + náklony a ostřiky a budeš možná taky na těch 30tis.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Xenony

Příspěvek od Thorwards »

No nic, tak tam asi vrazim cool blue "xenony" a bude :-) Ale stejně, neviděl jste někdo ty paraboly na netu, jenom by mě zajímalo kolik se tak +/- můžou pohybovat. A nenarazil jste někdo na zadní LEDky?

Uživatelský avatar
gas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.03.2008 16:11

Re: Xenony

Příspěvek od gas »

no jo, levné xenony zrovna nejsou, když jsem je teď objednával ženě do CC, tak to bylo v rámci balíčku za 33700 Kč:

Zvýhodněný sportovní paket pro příplatková kola z lehké slitiny: bi-xenonové světlomety dynamicky reagující na směr jízdy s ostřikovači, mlhové světlomety, přístrojová deska, středová konzola a dveře s dekorací v designu "kartáčovaný hliník", ztmavené zadní sklo a boční skla vzadu, absorbce 65% světla

ale zase je to vázané na příplatkové kola, která si nechají slušně zaplatit, takže z člověka ty peníze stejně vytáhnou :lol:

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“