Chip Golf 6

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od jar_da »

tak jak? byla brzda? nebyla, usnulo to?
CAXA

Uživatelský avatar
kokoi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.07.2012 22:52

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od kokoi »

jar_da> Brzda byla, dneska večer :-)
Výsledky více než překvapující. Změřené hodnoty bez chipu (podotýkám, mám verzi 63 kW) - max výkon 77,5 kW, max krout. moment 175,7 Nm. Teda přesně jak z tabulek pro 77 kW verzi. Nejdřív jsem nechápal, ale pak jsem se na netu dočetl, že naprosto stejné hodnoty naměřili na brzdě při nějakých recenzích na Seat i Fabii 1.2 TSI 63 kW. Z toho vyplývá, že soudruzi s VW nám prodávají motory s výkonem o třídu výš než mají psáno v papírech...

Hodnoty s TMC boxem - max výkon 90,6 kW, max točivý moment 208,2 Nm. Takže osobně spokojenost.

Jinak děkuju Petrovi z Motorpower.cz za přátelský přístup a možnost změření v pěkně vybavené zkušebně.

Těším se na vaše avizované finační příspěvky za provedenou akci :D - možno zaslat na č.ú 161300979/0600
Přílohy
srovnávací graf měření
srovnávací graf měření
měření pouze s TMC boxem
měření pouze s TMC boxem
Golf VI 1.2 TSI 63 kW Trendline, pakety Sport a Comfort, Bílá, tuning box TMC Motorsport

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od net.work »

kokoi píše:jar_da> Brzda byla, dneska večer :-)
Výsledky více než překvapující. Změřené hodnoty bez chipu (podotýkám, mám verzi 63 kW) - max výkon 77,5 kW, max krout. moment 175,7 Nm. Teda přesně jak z tabulek pro 77 kW verzi. Nejdřív jsem nechápal, ale pak jsem se na netu dočetl, že naprosto stejné hodnoty naměřili na brzdě při nějakých recenzích na Seat i Fabii 1.2 TSI 63 kW. Z toho vyplývá, že soudruzi s VW nám prodávají motory s výkonem o třídu výš než mají psáno v papírech...

Hodnoty s TMC boxem - max výkon 90,6 kW, max točivý moment 208,2 Nm. Takže osobně spokojenost.

Jinak děkuju Petrovi z Motorpower.cz za přátelský přístup a možnost změření v pěkně vybavené zkušebně.

Těším se na vaše avizované finační příspěvky za provedenou akci :D - možno zaslat na č.ú 161300979/0600
Dotaz - mas uz podlozku pod turbem a proveden upgrade sw? Protoze po tomhle zasahu vykon dost citelne klesne - rekl bych presne z puvodnich 77kW na 63 :(
Jinak penizky jsem Ti dneska poslal ;)
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
kokoi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.07.2012 22:52

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od kokoi »

net.work > No ty dokážeš potěšit :-(. Zatím tam nic měněného není, ještě to na garančce nebylo. Je to ale vyrobený 12/2011, tak to si snad mohli ty problémy vyřešit už přímo ve výrobě. Jinak díky za finanční příspěvek.
Golf VI 1.2 TSI 63 kW Trendline, pakety Sport a Comfort, Bílá, tuning box TMC Motorsport

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od motorpower »

Výsledek...zatím největší účinek boxu co jsem viděl. Pěkně kopíruje orig, ale bohužel stále stejný princip, tudíž nelze změřit přeplňovací tlak. Zkusím udělat redukci pro změření real. tlaku. Jinak větší překvapení je výkon v originálu, rozhodně bych trval na tom aby neflešovali. :D Podle mě fabrický omyl, sw pro silnější verzi.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od net.work »

motorpower píše:Výsledek...zatím největší účinek boxu co jsem viděl. Pěkně kopíruje orig, ale bohužel stále stejný princip, tudíž nelze změřit přeplňovací tlak. Zkusím udělat redukci pro změření real. tlaku. Jinak větší překvapení je výkon v originálu, rozhodně bych trval na tom aby neflešovali. :D Podle mě fabrický omyl, sw pro silnější verzi.
fabricky omyl si nemyslim.. pokud vim, tak sw z 77kw verze nejde nahrat do 63kW verze RJ... bohuzel ja mam auto 3/2011 a musel sem jit na upgrade sw prave kvuli te podlozce pod turbem :(
kokoi píše:net.work > No ty dokážeš potěšit :-(. Zatím tam nic měněného není, ještě to na garančce nebylo. Je to ale vyrobený 12/2011, tak to si snad mohli ty problémy vyřešit už přímo ve výrobě. Jinak díky za finanční příspěvek.
uvidis na garancce - pokud to bude ve svolavacce, tak se tomu nevyhnes.. nicmene se pry uz resi novy SW, tak uvidime...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od xwritter »

kokoi píše:jar_da> Brzda byla, dneska večer :-)
Výsledky více než překvapující. Změřené hodnoty bez chipu (podotýkám, mám verzi 63 kW) - max výkon 77,5 kW, max krout. moment 175,7 Nm. Teda přesně jak z tabulek pro 77 kW verzi. Nejdřív jsem nechápal, ale pak jsem se na netu dočetl, že naprosto stejné hodnoty naměřili na brzdě při nějakých recenzích na Seat i Fabii 1.2 TSI 63 kW. Z toho vyplývá, že soudruzi s VW nám prodávají motory s výkonem o třídu výš než mají psáno v papírech...

Hodnoty s TMC boxem - max výkon 90,6 kW, max točivý moment 208,2 Nm. Takže osobně spokojenost.

Jinak děkuju Petrovi z Motorpower.cz za přátelský přístup a možnost změření v pěkně vybavené zkušebně.

Těším se na vaše avizované finační příspěvky za provedenou akci :D - možno zaslat na č.ú 161300979/0600
Super, příspěvěk odeslán dle domluvy, hodně zajímavé.... já podložku pod turbem nemám, ale nový sw ano. Jiný výkon nepociťuju, ale zase že by to mělo 77kw taky teda ne.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od jar_da »

Tak podle grafu bych řekl, že tenhle box prostě umí, křivka velice dobrá, super.
CAXA

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od motorpower »

Ještě bude potřeba změřit skutečný tlak na turbu, díky boxu nelze diagnostikovat. Pokud bude na únosné hranici, tak je to dobré řešení. Jinak pokud by měření proběhla obráceně...byl by rozdíl díky adaptacím jednotky mnohem menší. Na odjetí km mezi nebyl čas. Ale nějakých + 15PS a 30nm točivého momentu je realita. Dobrá úprava je sice úplně jinde, ale pro ty kterým to stačí tak budiž. Ještě se s majitelem domluvím na doměření tlaku.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od net.work »

motorpower píše:Ještě bude potřeba změřit skutečný tlak na turbu, díky boxu nelze diagnostikovat. Pokud bude na únosné hranici, tak je to dobré řešení. Jinak pokud by měření proběhla obráceně...byl by rozdíl díky adaptacím jednotky mnohem menší. Na odjetí km mezi nebyl čas. Ale nějakých + 15PS a 30nm točivého momentu je realita. Dobrá úprava je sice úplně jinde, ale pro ty kterým to stačí tak budiž. Ještě se s majitelem domluvím na doměření tlaku.
ok, napis pak vysledek, prosim ;)
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
kokoi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.07.2012 22:52

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od kokoi »

xwritter: díky za fin. příspěvek :)
Golf VI 1.2 TSI 63 kW Trendline, pakety Sport a Comfort, Bílá, tuning box TMC Motorsport

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od xwritter »

chlapi bude jeste to domereni tlaku na turbu? ;-)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od motorpower »

Potřebuji si oměřit přípravek a nestíhám....ale sliby plním..
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od xwritter »

jak to vypadá s tím doměřením?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Golf 6

Příspěvek od motorpower »

Podle kluků z německa velký tlak, takže jsem odhadoval správně. Ale na jiném boxu. Stejně je lepší klasická úprava.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“