Opravy a drobné oděrky

Moderátor: SandrikGVI

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od platal »

Kua, dneska jsem si všiml, že pod zadníma pravejma dveřma mám zmačklej práh kousek ze spodu jako bych najel na tvrdej sníh ale šahal jsem na to a je to gumové tak nevím, musím na to mrknout za světla...aby se tam neusazovala sůl...
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od Thorwards »

http://www.scspraha.cz/cz/uvod/" onclick="window.open(this.href);return false; jestli je to ta guma, tak je to asi k ničemu, ale kdyby to bylo na plech, tak na tuhle společnost jsem slyšel chválu...

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od skuci »

mno já bych doporučil, jestli to není zas tak vidět a není moc zásah do karoserie tak koupit tzn. gumoasfalt, je to ve spreji a tim se zamezí působení vnějších vlivů a i samozřejmá ochrana ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od platal »

skuci píše:mno já bych doporučil, jestli to není zas tak vidět a není moc zásah do karoserie tak koupit tzn. gumoasfalt, je to ve spreji a tim se zamezí působení vnějších vlivů a i samozřejmá ochrana ;-)
Já jsem na to koukal a možná do ani nebude potřeba, nikde nění díra ani promáčklé...
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od skuci »

platal píše:
skuci píše:mno já bych doporučil, jestli to není zas tak vidět a není moc zásah do karoserie tak koupit tzn. gumoasfalt, je to ve spreji a tim se zamezí působení vnějších vlivů a i samozřejmá ochrana ;-)
Já jsem na to koukal a možná do ani nebude potřeba, nikde nění díra ani promáčklé...
tak to je fajne ... mno buď rád to bylo jen škrábnutí ;-) já sem měl teďko něco podobnýho ale to bylo zase o motor ;-) takový chrrrr ... :/ taky sem měl trošku strach :(
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

škrábance od kamínků

Příspěvek od xwritter »

V sobotu jsem se těšil jak si umyji auto, jak bude zářit půl roku nové auto a rychle mi zamrzl úsměv, když jsem viděl ty díry 8O
Napočítal jsem jich tak 10-15, oděrky od kamínků až na bílý podklad. Máte to taky tak? Pořád zvažuju jestli nejít reklamovat tenký lak, nebo barvu, toto není přeci možný. Jak to auto bude vypadat po 10ti letech?
Přílohy
Fotografie1820.jpg
Fotografie1822x.jpg
Fotografie1823x.jpg

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od fkabl »

Už jsem to tu někde nedávno psal. Mám podobnou zkušenost s lakem - černým u auta koupeného v lednu. Taky mi ten tak přišel měkký. Dle prodejce jsou nynější barvy prý opravdu měkčí, protože kvůli ekologii jsou vodou ředitelné a potřebují asi půl roku vyzrát. Takže mi doporučil zkusit vydržet a pár měsíců ničím neumývat (neotírat), jen opláchnout vodou. Tak se toho držím a skoro 2 měsíce jsem už auto neumýval, jen okýnka nebo to nechal na déšť. Auto umyju za cca další měsíc. Uvidíme, zda se něco změní, ale moc tomu nevěřím.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od mefix »

fkabl: každý svého štěstí strůjcem..... Web je z půlky plný blábolů. Vidím, že máš na to patent, jak dokonale zničit lak. Obnovit lak sice lze, ale za nemalého fyzického úsilý a za použití kvalitní kosmetiky a to alespoň ve dvou procesech (čistící, konzervační).

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od xwritter »

No já jsem zase slyšel pravý opak, že staré laky se musely nechat "odstát" cca půl roku, ale že ty dnešní už to nepotřebují a může se vesele umývat i v myčce. Byl jsem v ní dvakrát (bohužel), byla krutá zima, nový auto špinavé od soli a různýho bordelu a všichni kolem mě do mě hustili, že to nic neudělá, pokud půjdu na myčku, která má ty pryžové kotouče, ale i tak je to tam vidět. Ale odbíhám od tématu....to, že na laku je vidět myčka mi tak nevadí a věřím, že to autokosmetika spraví, ale štve mě poničená barva od kamínků, kde je vidět bílý podklad a dnes se mi zdá, že je to až na plech:( tohle žádná autokosmetika neopraví.

Takže je to normální stav po zimě? U starého auta jsem si toho nikdy nevšiml, nevím zda to bylo tím, že jsem to tak nehlídal a taky jsem neměl tak zářivou barvu, určitě si tohle hlídám víc, ale i tak se mi to zdá nějak moc doničený.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od mefix »

xw: pokud máš lak ošetřený voskem, myčku na tom nepoznáš. Doporučuju nový lak ihned kvalitně nakonzervovat, aby se zatáhly póry a lak nevysychal.
Myčka ti lak nijak nezničí, když má dostatek vody, nejhorší je koště a kýbl. Pokud se ti to po myčce na pohled nezdá, stačí lak přejet leštěnkou.

Za problém u dlouhodobě nemytého auto považuju to, že se lak povětrnostními vlivy odmastí, otevřou se póry laku a špína se zažírá čím dál hlouběji do struktury laky. O to je to pak namáhavější vše vrátit zpět. Lak se musí předně hloubkově vyčistit a následně v jedné nebo dvou vrstvách nakonzervovat. Metalíza je samozřejmě odolnější a více vydrží bez vosku na druhou stranu škrábance často zůstavají vidět.
Já 3x ročně vezmu lak politurou na zašlé laky (klidně i na lak starý půl roku) - tím ho vyčístím a pak na vyčištěný lak dám teflonku nebo nějaký vosk. Barevné leštěnky nepoužívám, jsou k ničemu. Zrovna tak běžné leštěnky maximálně tak naleští, ale lak nevyčistí. Na to musím mít tu na zvětralé/zašlé laky.
Pokud je zde nějaký odborník na laky, prosím nekamenuj mne, jsem laik a hodnotím jen z vlastní zkušenosti, co se mi nejlépe osvěčilo.
Zajimavosti o voskování jsou na http://www.detailing.cz/viewforum.php?f=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od xwritter »

Díky za rady na lak, detailing.cz jsem už prostudovával a inspiroval se. Pořád ale bych rád věděl, zda to je normální po zimě takhle zničený (myslím ryhy a díry v barvě), tomuto, myslím, ani ten nejlepší vosk nezabrání. Nebo ano?

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: škrábance od kamínků

Příspěvek od net.work »

xwritter píše:V sobotu jsem se těšil jak si umyji auto, jak bude zářit půl roku nové auto a rychle mi zamrzl úsměv, když jsem viděl ty díry 8O
Napočítal jsem jich tak 10-15, oděrky od kamínků až na bílý podklad. Máte to taky tak? Pořád zvažuju jestli nejít reklamovat tenký lak, nebo barvu, toto není přeci možný. Jak to auto bude vypadat po 10ti letech?
tak barvu mame stejnou, a vsiml sem si taky uz jedne dirky do kaminku na pravem blatniku (auto mam cca. mesic a par dni)...
resil si nejak tu reklamaci??
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od mefix »

Myslím, že reklamovat není co :sorry: .

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od xwritter »

Byl jsem ve Volkswagenu, ptal jsem se a prý mohou změřit hloubku barvy, ale nebyl tam servisní technik, je tam jen do půl třetí až třetí, tak budu muset někdy odejít dřív z práce, ale prý to na reklamaci nebude (tvrdil chlap na přepážce). Jinak jsem to konzultoval s prodavačkou a ta tvrdila, že prý to tak je normální, ale mě se to pořád nezdá. Možná může hrát roli, že jezdím hodně po dálnici a tam ty kamínky přece jen lítají rychleji, nevím.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Opravy a drobné oděrky

Příspěvek od Thorwards »

10-15 odseků je podle mě na tak krátkou dobu celkem dost, něco by ten lak vydržet měl. Takhle osekané to mam na 206tce po 4 letech (před 4 roky mi lakovali haupnu a od té doby to mam od kamínků osekané taky, předtim jsem to neměl nebo aspoň né tolik), nicméně si myslím, že ti reklamaci neuznají. Mam jinou barvu, takže to asi neni směrodatné, ale takhle osekané to nemám, aspoň co jsem na posled koukal. Jestli to půjde, tak bych to být tebou zkusil opravit a možná na nárazník a haupnu si nechal dát průhlednou krycí fólii.

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“