Vrzganie tesneni na dverach

Moderátor: SandrikGVI

adultboy333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 31.08.2011 14:57
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od adultboy333 »

ja som mal presne rovaky problem. Pocas prejazdu nerovnostami mi vrzgali dvere - najma vodicove. Vramci zaruky mi to vyriesili v servise vymenou zamkov zavesenia dveri. Pre istotu vymenili na vsetkych dverach (co som bol milo prekvapeny). Odvtedy to nevrzga. Inak pocul som ze pomoze aj obycajne umytie gumen.tesnenia mydlovou vodou. Silikonovy sprej by som nedaval - len sa to zhorsi.
VW Golf VI 1.2 tsi rabbit - 77 kW,Komfort/Secure/Sport packet,RNS 510,MF volant,HF "premium",blue graphit perlet,bixenony s natacanim do zakrut, LED GTI zadne svetla

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od misodk »

adultboy333 píše:Vramci zaruky mi to vyriesili v servise vymenou zamkov zavesenia dveri. Pre istotu vymenili na vsetkych dverach (co som bol milo prekvapeny).
V akom si to bol servise ? :)
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

adultboy333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 31.08.2011 14:57
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od adultboy333 »

misodk: Porsche Bratislava na Vajnorskej. Ale pytaj sa na pana Nadovica (ten je velmi ochotny a snazi sa), nie Kramera (to je taky neochotny chujko ktory Ti bude hovorit ako sa vsetko neda namiesto toho aby hladal sposob ako to vyriesit). Inak zatial mam s nimi dobre skusenosti. Menil som u nich aj rozvody a zvolavacku na turbo vramci zaruky. Mimo zaruky by som s nimi neriesil nic, su veeelice drahy.
VW Golf VI 1.2 tsi rabbit - 77 kW,Komfort/Secure/Sport packet,RNS 510,MF volant,HF "premium",blue graphit perlet,bixenony s natacanim do zakrut, LED GTI zadne svetla

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od fkabl »

Takže moje zkušenost a řešení. Dnes jsem byl na garančce. Problém jsem zmínil a věděli o tom, že to dělávání pravděpodobně zámky. Namazali je spec. bílou vazelínou a je klid. Uvidíme, jak na jak dlouho.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od fkabl »

No tak na moc dlouho ne :( Bohužel musím říct, že to nepomohlo úplně, ale je to asi o 50% lepší. Snížila se intenzita a citlivost na nerovnosti, ale dělá to trochu pořád. U dveří řidiče. Takže uvažuji, zda se v servise ještě nestavit, aby vazelíny do těchto dveří přidali.

Mális
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 04.04.2010 16:26

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od Mális »

svatan píše:Ta hadička je zajímavá, ale u takového auta mi to přijde už trochu úchylný..:-) Já zkusil o víkendu jednu věc - sametky jsem nejdříve omyl mýdlovou vodou, vyčistil a pak naimpregnoval WDčkem. Zatím je klid a prakticky to nevrže...Uvidíme jak dlouho to vydrží, takže s doporučením zatím počkám...
WD na gumu ne !!!! Leptá ji časem .... co se týče těsnění ve dveřích umím v tom chodit ne teda u aut ale v jiném oboru ..... Prostě WD nedávat na žádné gumové těsnění ! časem ti to může udělat velkou neplechu

AndrewT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.03.2017 10:49

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od AndrewT »

Dobrý den,
někdo tu kdysi - před lety - psal, že vrzání těsnění dveří vyřešila výměna kovového tzv. "účka", do kterého dveře zapadají. Zajímalo by mě, jestli to pomohlo trvale. Mám 7 měsíců Passat B8 a po pěti měsících trpím podobným neduhem, jezdi po Praze např. bez rádia, vůbec nejde, protože ty zvuky jsou šíleně otravný.
Předem díky za reakci.

salko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.07.2011 11:14

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od salko »

Pripojím moju skúsenosť. Iniciatívne som si nasprejoval silikónom všetky tesnenia okolo dverí (na aute, nie na dverách). Aby nenamrzli, keď príde zima. Na druhý deň slniečko a každá jama na ceste sa premenila na také vŕzganie, že som mal dojem, ako by sa mi v aute vysypali gule na petang. Moja chyba, bol apríl.

Nasledovali dva mesiace, kde som skúšal všetko možné aj nemožné, ale nakoniec sa mi podarilo zamerať, odkiaľ ten zvuk vychádzal. Jedná sa o tie "sametové" tesnenia na dverách, na tie sa preniesol silikón a keď tam nastalo pnutie, tak to proste vydávalo zvuky. A skúšal som až tak, že som prikladal obväz na sametové tesnenie, aby som dokázal zamerať zdroj vŕzgania.
Inak skúška, či sa jedná o ten "môj" zvuk je následovná: zatvoriť sa v aute na každom sedadle, dovrieť okno na 100% a skúsiť prstami zatlačiť na kovový rám dverí, smerom hore sa ho snažiť potlačiť. Ak bude vydávať zvuk, potom pomôže postup popísaný nižšie. Inak stačí nedovrieť na 100% a zvuk tam nebude, čo samozrejme nie je riešenie.

Postup je (už teraz) jednoduchý: Sprej Wurth čistič na brzdy (cca 3€), prejsť tie sametové tesnenia na dverách, aj záhyby na nich. Normálne sprejovať a handričkou iba zakrývať, aby sa všetko nezafŕkalo. Nezatvárať dvere a týmto čističom pomocou handričky očistiť aj plochy na karosérií, kde tieto sametové tesnenia dosadajú. Pre istotu zopakovať ešte jeden krát, čističom netreba šetriť. Následuje LISTSKYDD od TurtleWAX (cca 5€), je to nejaký gél určený, aby dvere neprimŕzali. Ja som ho ale jemne naniesol na tie sametové tesnenia, zatvoril, utrel bordel okolo a je kľud. Dokonalý kľud. Bez toho gélu iba po vyčistení čističom bol síce kľud, ale iba asi na týždeň.
Predtým som počul, akoby sa krútila karoséria. Teraz už niekoľko mesiacov ticho. Aj keď skúšam prstami zatlačiť, ako som popisoval, tak absolútne ticho.

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“