Vrzganie tesneni na dverach

Moderátor: SandrikGVI

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od powerxxl »

Po cca. 5000 km mi zacali "vrzgat" tesnenia na vsetkych dverach pri prejazde nerovnosti. Skusil som pouzit aj silikonovy olej v spreji, ale nepomohlo. Mate s tym niekto skusenosti?

dakujem

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od -Jouda- »

Ahoj,

mam najeto 7111 km a zadny vrzani slyset neni... Je divny ze by to zacalo delat na vsech dverich. Nezacalo to nahodou delat, az si pouzil ten sprej? :|

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od powerxxl »

-Jouda- píše:Ahoj,

mam najeto 7111 km a zadny vrzani slyset neni... Je divny ze by to zacalo delat na vsech dverich. Nezacalo to nahodou delat, az si pouzil ten sprej? :|

pred zimou som ich natieral aby neprimrzli dvero o tesenia......vcera som vsetky tesnenia poriadne odmastnil a vrzganie je prec :D

Johny08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.12.2009 20:02

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od Johny08 »

UŽ VÍM!!!!!!!!!! Pánové, pazvuky, drnčení, vrzání atd. vlevo od řidiče - po měsící, kdy mi auto vraceli s tím, že dveře rozdělali, sloupek taky..... vše oblepili........ a pořád to drnčelo, se našel mechanik, který věděl o co jde. Je to zámek dveří (název nepopíšu odborně), prostě když otevřete dveře, vidíte kovové "účko" do kterého se zřejmě zamykají dveře. A to je ono! Prý to bylo špatné už u Passatů. Vyměnili mi to za 15 min. a při jízdě je TICHO!!!! Paráda! Takže pokud máte stejný problém, poraďte jim v servisu. jen to popište odborněji než já ))))
Tiguan 1,4 TSI, 118 kW, 4Motion, Track & Style

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od Thorwards »

Ve 206tce se to řeší dobrou reprosoustavou :mrgreen:

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od skuci »

ok uvidim já teďko stejně plánuju návštěvu servisu kvůli spojce nějak divně chrčí když jí zmáčknu ;-) ale zatim v poho tak jim tam rovou nahlásim i ty dveře ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od svatan »

Ahoj, chci se zeptat na takovou blbost - teď jak jezdím nově na 18" kolech, tak si více všímám vrzání v interiéru auta. Pročetl jsem si všechny vlákna, které se tady toho týkají, ale dost často to končilo slovy, že jedou do servisu a už dotyčný nenapsal jak to dopadlo. Tak bych to chtěl trochu shrnout:
1)Vrzání zadních dveří. Ty mají podle mě nedostatečně tuhou konstrukci okenního rámu, vždyť při stlačení okna vpravo nahoře se to hýbne klidně o 1cm...Při tomto stlačení se pak ozve zvuk, který je s největší pravděpodobností stejný s tím, co slyším při jízdě. Moje otázka zní, jestli nemáte někdo odzkoušený sprej čí nějaké mazadlo, který by to odstranilo. Stalo se mi totiž že po tom, co jsem těsnění při mytí otřel hadrem a bylo mokré, okno při zmáčknutí prakticky nevrzalo, čili by to promazání mohlo pomoct. Někdo tu dokonce psal, že mu na záruku měnily ty sametky s obložením B sloupku za nevrzající verzi:-)
2) Lupání B-sloupků. To zas údajně prý způsobují povolené šroubky bočních airbagů, nevím, nemůžu posoudit.
3) Praskání ve výdechu klimatizace u řidiče nebo z podobného prostoru. Na to dokonce někdo psal, že byla svolávačka.
4) Za vrzání od řidiče prý může i neseřízený či nepromazaný zámek dveří.
5) Vrzání tlačítka ruční brzdy na hrubém asfaltu. To bych chtěl odstranit rozebráním ručky a oblepením schované části tlačítka páskou, ale nevím jak to rozebrat.

To je snad vše, nic jiného mi v interiéru nevrže. Dodal bych, že kámoš má půl roku starého golfa 2012 a už slyším taky některé pazvuky, když s ním jedu. Čili ani konec výroby modelové řady bohužel není zárukou, že se tyto chyby vychytají:-(

Chci se zeptat na dvě věci - má cenu s tím jezdit do autorizovaného servisu po záruce? Myslím tím, jestli se tím budou chtít zabývat a neřeknou, že je to u skoro čtyřletýho auta normální:-) A aby to nestálo ranec, viz ta výměna sametek či obložení. Ale třeba dvojku bych za tiché auto dal. A za druhý, jaký koupit to mazadlo? Na ty těsnění to chce asi něco tekutého, ale na ten zámek řidiče to chce podle mě něco polotuhého, něco čím jsou namazané třeba vymezovače dveří od výroby. Ale nevím jak se ten výrobek jmenuje...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od misodk »

ad 1.
To vrzganie tesneni je neskutocne otravne. Mam auto este v zaruke, uz som to pri roznych prilezitostiach v servise riesil asi 5x - zatial bez vysledku. Najprv to patlali nejakym silikonom (urcite nepomaha!), pri dalsej navsteve to potom vysusovali, neskor nastavovali dvere. V inom servise najprv riesili nespravne tesnenia, nakolko vrzgaju tie na dverach, nie tie na karoserii (gumene). Vysledok je zatial taky, ze dvere vrzgaju stale viac a vsetky.. + dvere mi uplne presne nesedia.

Najblizsie to chcem vymenit vramci zaruky. Pokial to nepojde, budem riesit nasledovne:

1. hadicka do tesnenia dveri:
http://img706.imageshack.us/img706/2046/sam0241ty.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
viac tu:
http://www.golfmk6.com/forums/showthrea ... 829&page=8" onclick="window.open(this.href);return false;

2. paska na karoseriu:
http://www.golfmk6.com/forums/showthrea ... 829&page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

3. umyt tesnenia mydlovou vodou (??), zevraj pomaha


Najviac zvukov ide z tesneni vo tvare U >> do ktoreho sa zasunie okno. Pokial otvorim okna, vacsina vrzgania ustane.


Okrem klepotaveho zvuku od zadnej napravy (ktory tiez v servise nedokazu lokalizovat/opravit) mam v interieri vcelku ticho, ale ja jazdim na 16tkach :).


Ak si mimo zaruky, riesil by som to linkami vyssie, nemas zaruku, ze nove tesnenia budu lepsie.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od misodk »

tak som dnes zasiel do hornbachu a kupil priehladnu hadicku v zahradnom oddeleni. vonkajsi priemer 6mm. nahodil som to do tesnenia dveri za 10 minut, stalo to 3 eura... a realne to funguje :). nevyriesilo to vrzganie uplne, ale tak 80% je prec, naviac vobec nie je vidiet, ze tam nejaka hadicka je. dvere teraz vrzgaju len na velkych nerovnostiach, predtym neustale. odporucam, je to ucinne a nemusite stracat cas a nervy v servise.

uvidim, co bude s vrzgotom tak za mesiac, dva... ale zvysok pazvukov podla mna vyriesi tato paska:
http://www.amazon.com/CS-Hyde-Polyethyl ... +hyde+uhmw" onclick="window.open(this.href);return false;

dam info.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od Jara77K »

Zdarec,mě to vrže už od nova jeto už 3,5 roku v servisu nic neslyší!!!a ještě jde i slyšet vzduch z venku jako by nebylo dovřené okno.Dělá to jen když se jede tak od 60km a výš.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od svatan »

Ta hadička je zajímavá, ale u takového auta mi to přijde už trochu úchylný..:-) Já zkusil o víkendu jednu věc - sametky jsem nejdříve omyl mýdlovou vodou, vyčistil a pak naimpregnoval WDčkem. Zatím je klid a prakticky to nevrže...Uvidíme jak dlouho to vydrží, takže s doporučením zatím počkám...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od misodk »

tomu wd-cku moc neverim, lebo to bol prvy pokus, co v servise skusali a potom mi zacali vrzgat dvere viac.

cez vikend som vybehol par krat na dialnicu a v aute je teraz vacsi klud (od obtekajuceho vzduchu). keby som bol vedel, tak tam tu hadicku nainstalujem hned pri kupe... :)
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od svatan »

Jasný no, však taky ještě čekám s nějakými závěry. Ani nevím z čeho to WDčko je, jestli to je silikonové, nebo na olejové bázi.

Jakou má souvislost ta hadička s hlukem od vzduchu? Já myslel, že jsi ji tam dal kvůli vrzání při přejezdu nerovností?
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od misodk »

co sa tyka zlozenia wd, nemalo by obsahovat silikon.

co sa tyka toho vzduchu... jasne, daval som to tam kvoli vrzganiu. ale zda sa, ze to pomohlo aj hluku z vonku. ramy okien pri pritlaceni teraz nemaju taky velky pohyb a tesnenia lepsie doliehaju. uz pocas prvej jazdy dialnicou sa mi zdalo ze od dveri ide menej hluku, ale vtedy fukal vietor subezne so smerom jazdy, tak som myslel ze preto. cez vikend som vsak pojazdil viac a v kabine je vacsia pohoda.
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Vrzganie tesneni na dverach

Příspěvek od svatan »

Aha, tak to by mě nenapadlo, že to může mít až takový vliv... Dej pak vědět časem jak to dopadlo. Taky napíšu. I když teda já spíš než hluk ode dveří vnímám hluk od kol, asi z podběhů, tam měli soudruzi z NDR více zapracovat na tlumení.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“