Ochrana nového laku

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od honzanun »

Doporučuju forum http://www.detailing.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - tam se dočteš vše potřebný....
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Thorwards »

To jo, ale tam my dohoděj něco za 2.000,- Potřebuju to na Yarise, tak zase nechci přehánět, ale zkusim tam večer napsat. Dík moc. Jinak ošetřuješ něčím volant? Mě se do pórů kůže dostává bordel a nevim jak ho tamodtud dostat.

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od andre.11 »

:lol: :lol: :lol:
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od pásovec »

Chlapi, přípravky je možné objednat i u mě ;-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od fkabl »

Mám nového Golfa Variant v černé barvě. Dnes jsem ho za těch pár týdnů asi po třetí umýval a pak se zděsil, jelikož jsem mu mytím způsobil pár (naštěstí jen malých) škrábanců. A na té černé ty bílé škrábance jsou fakt vidět. Přitom jsem se snažil být docela opatrný. Překvapilo mě to. Nikdy jsem neměl černé auto. Mé druhé starší auto jiné značky má stříbrnou barvu, jeho mytím se moc nepárám, ale že bych mu způsobil někdy mytím škrábance až do bílé základovky, jsem si nikdy nevšimnul.
- Je to problém černých aut obecně a na stříbrných to jen není tak vidět nebo to může být nekvalitním lakem nového Golfu, když se tak lehce poškrábe?
- Jakým šetrným způsobem umýváte auto vy?
Díky

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Pantani »

Umývám normálně obyčejným smetákem s držákem pro hadici. V kýbli mám vodu ze studni a do ní dávám jakýsi voskový šampon z Polska. Jedinkrát jsem "zahřešil" a byl v myčce (na zasolený auto už jsem se nemohl dívat a byl jsem na pokraji nemoci, tak mi nic jinýho nezbývalo v obavách o zdraví) a autu to vůbec neublížila až jsem se divil. Jinak nepoužívám nic dalšího.
Jediný, co mě v tvým případě napadá, tak mi někdo říkal, že se nemá nějakou dobu jezdit do myčky k agresivním kartáčům, než lak vytvrdne. Ale nevím jestli to není jen blábol v době moderních autolaků... Ale ty máš vlastně lak až na bílý základovce - to je trošku moc
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Black Dragon »

Máte někdo zkušenost z vosky Turtle wax? Dostal jsem nabídku na vosk s teflonem nebo vosk v barvě laku. Nabídka je to dobrá, tak bych potřeboval vědět, jak se rozlešťuje a jaká je s ním práce. Popř. který vzít radši. Jestli teflon nebo barevnej. Prosím jen o rady někoho, kdo s tímto voskem pracuje, né rady jako : no to bych na auto v životě nedal atd... Díky moc.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od fkabl »

Tak jsem volal prodejci, že se mi nějak nezdá to, jak ochotně se nechá lak na autě poškrábat. A to i při normálním ručním umývání. Jen dodám, že mám A1 (černá, základní barva) - auto vyrobeno v říjnu 2010 - v provozu je od ledna 2011, do té doby bylo s nalepenými ochrannými fóliemi.
Odpověď prodejce:
1) Na černé budou škrábance vždy víc vidět - to má asi pravdu
2) Současné barvy jsou prý bohužel měkčí a méně vydrží, protože se kvůli ekologii dávají vodou ředitelné. Sami to prý vidí v servise a na předváděcích autech.
3) Barva prý stále nemusí být od ledna, kdy se sundaly fólie, úplně řádné vytvrdlá a prý by raději ještě několik měsíců auto neumývali, nebo maximálně jen opláchli vodou a nepoužívali houbu, hadřík...nic.

Tak nevím. Výmluvy nebo na tom na něco bude?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od mefix »

Kdysi jsem barevnou "leštěnku" měl a bylo to nejhorší, co jsem kdy měl. Nikdy více. Turtle výrobky jsem měl 2 a oba jsem použil jednou a šly do koše. Tím neříkám, že to tvoje Želva bude špatná. Mne jejich výrobky neoslovily.
Teflonové leštěnky (nebo Nano technologie) jsou podstatně lepší, mají však nevýhodu, že mají obvykle nulové čistící schopnosti. Takže je výhodnější lak ošetřit čistící leštěnkou (nebo na satré laky) - tím důkladně vyčistit lak a pak (třeba po pár dnech) použít teflonku, která vydrží celkem dlouho.
Pokud se se chceš věnovat problematice leštěnek, pak hodně je na http://www.detailing.cz/viewforum.php?f=3" onclick="window.open(this.href);return false; .

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od fkabl »

Asi na tom něco bude. Včera jsem brouzdal Netem a zjistil zkušenosti řady řidičů nových aut, kteří mají stejnou zkušenost s novými laky. Ví o tom své třeba majitelé značky KIA, kteří uváděli, že jim úplně nový lak dokonce pouštěl barvu a měli pak třeba barevnou houbu či hadr. Po nějakém cca půlroce by to snad mělo být lepší. Takže zkusím na pár měsíců zatnout zuby a neumývat, maximálně jen opláchnout vodou. A uvidím, zda se to pak zlepší.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od mefix »

Pokud se nebude delší dobu umývat auto, špína se zažere do laku a bude celkem problém lak vyčistit. Leštěnky se aplikují z důvodu, aby se uzavřely póry v barvě a lak netrpěl povětrnostními vlivy a netáhl do sebe špínu.
20 let myju v myčkách a je to šetrnější, než kýbl s košťátkem. Zvláštní je, že košťátko mi přijde asi pro lak to nejhorší, protože nechává škrábance.
Nesmysly o tom, že nový lak pouští barvu mě docela rozesmály. Nové auto vždy důkladně navoskuju, aby se lak zatáhl a pak stačí pravidelné mytí a 2x, lépe 3x za rok kvalitním voskem ošetřit. Dá to sice práci, ale lak je čistý, září novotou a pokud se ošetří i světla, ráfky - tak je hezký pohled na práci, která stála za tu námahu.
Takže, pokud chceš lak oddělat, nemyj auto - nejlépe ho nech špinavé venku na dešti a slunci, často používej ostřikovač se zimní směsí a za pár měsíců je dílo hotové :potlesk: .

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“