Ochrana nového laku

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od haikee »

ja se nebavim o bilych autech ale o tom jak vypada lak po 25 letech umyvani auta jarem ci prostredkem na nadobi, kdyz z laku sundas veskerou vrstvu a komplet ho odmastis.
Moje auto se myt nemusi to mas pravdu, protoze na nem mam pripravky ktere se pouzivaji na auta a ne na hrnce.

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od campagnolo »

Vsechny auta vzdy vypadala dobre a laky byly v pohode, s vyjimkou Dacii za bolsevika, tem křídovatěla barva po roce.
Dnesni kvalitni laky s jarem problem nemaji. Nevim jak ty, ale ja auto hned oplachnu. Je to jako kdyz se clovek sprchuje, namydlit osprchvat ususit a sup do trenek. Jenom vymekly holky na sebe jeste patlaj pleťový krémy. :D :D :D

Nejdele jsem mel bilou Audi 80. Kupoval jsem ji v Nemecku v roce 90. a prodaval v roce 99. Mela nadherny lak vcetne lesku i po tech letech.
Nejlepsi co pro lak muzes udela je, ze auto pravidelně meješ a parkujes v garazi.

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od haikee »

asi ma kazdy svuj pristup. myju jak potrebuju a to se o to zajimam vice nez dost. Kdyz mas peci predem tak pak myju minimalne.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Thorwards »

Už ho mam dva měsíce a ještě jsem se k mytí ani jednou nedostal :( tak jenom doufám, že se mi ta špína do toho zatim nezažere, než si najdu čas na to to umejt :-) I když dneska jak pršelo, tak se mi to trochu opláchlo a vypadá to zase dobře :-)

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od campagnolo »

Ono taky zalezi na tom, jake ma kdo moznosti. Mejt auto na pumpe, nebo ho nekde smudlat s kbelikem pred panelakem, to se fakt neda a auto se pritom stejne poradne neumeje a clovek je z toho akorat vynervovanej. Zato ti co maji zahradu, pred garazi zamkovku, wapku, teplou vodu, manzelku co jim k tomu jeste donese pifko, 220V na luxovani, cas, tak to je pak jina prace. Pak jsou i taci co maji k dispozici neomezene myci boxy, kde se da umyvat i v zime :-). A az pak je to o nejakych prevratnych zazracnych chlupatych rukavicich a specialni autokosmetice.
Pokud mam rukavici co vyvijela NASA a jdu na auto s kyblem pred panekal, tak to je predem prohrany boj. :cry:

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od haikee »

no nevim, dej si do google ONR, nebo water less a uvidis jak se da umyvat auto a ani ten kbelik k tomu nepotrebjes. Je to jak rikam o pristupu.
Sam bydlim v byte, ale mam moznosti si to umyt bud na teplem wapu, nebo v detailingovem salone :mrgreen:

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od campagnolo »

to je bomba, proc jsem do ted pouzival vodu??!! :P :P :lol: :P :P

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Koprolit »

Tak jsem taky koukal na youtube na to mytí aut "waterless" a můžu vám říct, že podle mýho selskýho rozumu to je blbost. Takhle "waterless" můžeš mejt auto i ironem a naonec bude čistý. Když to budeš ale dělat dlouhodobě, tak bude ten lak prostě poškrábanej. Logicky - je tam prach a já ho (byť třeba i v některejch typech "waterless" mytí přednamočím), tak ho posunuju po tom laku. A když to dělám dlouho, poškrábe se.

Bohužel, tohle je něco jako zlepšování lopaty. :-) Lidstvo by se mělo smířit s tím, že jsou určitý základní věci běžnýho života, který už se asi jen tak nepřemyslej. Ostříkání auta a používání vody na mytí aut je asi jedním z nich.

P.S.: Nemám nic proti pokroku. :-)

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od campagnolo »

Tímdle zpusobem bych strasne rad umyl auto jednomu co ho nemam rad. ma cerny BMW. Ten by mel radost. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od haikee »

lak se neskrabe kdyz se na to pouziva ta specialni kosmetika ONR, a kvalitni uterky. ale sam taky myju auto radsi vodou. jen jsem to nadnesl ze je plno moznosti a stezovat si ze bydlim v panelaku je bezpredmetne. :?

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Thorwards »

Tak jsem před cca 3 týdny objednal DODO, ale furt nic, tak doufám, že než mi to přijde, tak se mi ty mušky do toho laku fakt nezažerou, už jsem to nemyl 4 měsíce :mrgreen:

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Thorwards »

Měsíc pryč a DODO nikde...zítra tam zkusím brnknout. Objednával jste si někdo někdy něco u MV service? Je to standartní dodací doba nebo se moje objednávka někam ztratila? Co si myslíte o tomhle http://www.youtube.com/watch?v=nq6t8w-v ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; může to fungovat i na větší znečištění jako je smůla mušky a thér?

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od honzanun »

Já jsem objednával přes MV service a do týdne jsem měl vše doma... Zkus jim tam cinknout nebo napsat mail, kde to vězí...
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Thorwards »

Volal jsem tam, prý mi to zjistí kde to vázne... Jaký používáte Wap? Chtěl bych si domu nějaký koupit, přemýšlím o wapu tak maximálně za 10.000,- Kč a nevim, jestli to za tyhle peníze má vůbec cenu, jestli to neni jenom o trochu rychlejší zahradní hadice.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Ochrana nového laku

Příspěvek od Thorwards »

Tak wap už mam doma a dneska mi odeslali DODO, takže jupí. Už se těšim na pondělí. Škoda že PPL nerozváží i o víkendu, to bych se vyblbnul. O víkendu asi vezmu auto přítelkyně. Jaký prostředky používáte na odstranění hološkrábanců? Má to docela solidně vzatý z myčky. Našel jsem tohle http://autodoplnky-prikryl.cz/_c50_l3_p ... ibrna.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; ale nevim jak moc je to kvalitní a taky jakej je rozdíl mezim timhle a http://autodoplnky-prikryl.cz/_c50_l3_p ... itive.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; a třeba timhle http://autodoplnky-prikryl.cz/_c50_l3_p ... ssive.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; Raději bych něco co je na všechny laky abych tim mohl kdyžtak ošetřovat i auta rodičů, ale zase jestli to barvený by měl být o tolik lepší, tak to bych to raději koupil v té barvě laku.

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“