Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Thorwards »

Já používám nějakou pěnu a leštim to papírovejma ubrouskama nebo toaleťákem.

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od honzanun »

Koupil jsem umělou jelenici za 45 Kč a s tím to jde náááádherně - vůbec nenechá čmouhy!!!
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Stug »

Hoši v první řadě je dobrý vědět, že na slunci nikdy sklo neumyjete, vždy jen c normální teplotě a ve stínu a v druhý řadě jak tu někdo psal, vzít třeba obyč okenu, rozetřít jí hajzlpapírem a pak rozleštit do sucha dalšim čistym papírem.

Já měl třeba na golfu prasklý topení a jak mi to foukaylo teplej vzduch na sklo, tak jsem na něm měl film, na to jsem musel použít přímo "lihový čistič". V podstatě by ten líh měl obsahovat každý přípravek na sklo a tady byl nezředěnej.

Tento postup jsem samozřejmě myslel na skla zevnitř.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od caravelle »

ja mam taku handricku.... proti zahmlievaniu okien znutra... taka biela a na nej su napisy... nazov firmy... atd... stala par drobnych niekde v tescu... a som uplne spokojny... inak aj obyc. handra staci... taka co "vyzera" ako alcantara ci co to je... opat... maju ich v tescu balene po dvoch jedna je biela a druha hneda... tiez super... na smuhy na oknach... ;-)
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od pásovec »

Chlapi, kdyby jste chteli trochu zprofesionalizovat svoji vybavicku, tak se mi ozvete ;-) Trochu se mi otvira kudla v kapse, kdyz tady ctu: iron, diava, jelenice, sonax apod... Staci jen malo, koupit napriklad produkt Fast glass od AG, na venkovni stranu ma rain off efekt, takze krasne voda steka ze vsech skel a uvnitr je radost s nim pracovat. Pak uz jen koupit mikrovlaknovou uterku a okamzite poznate rozdil :lol:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od caravelle »

pásovec... chill out ... ;-)

ale keď už sme pri tom... tak poraď, čo kupiť a kde... alebo ak to ponukaš... tak "nám" teda mne niečo nabidni... som sice z Ba... ale do prahy chodim pravidelne... ;-)
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od pásovec »

Tak vidis, ja jsem zrovna ted kousek od BA :) Jiank jestli jezdis do Prahy,tak to bys byl idealni spojka s vecma pro ostatni klubaky ze slovenska :) Ale zpatky k tematu, jak uz jsem psal, zatim nejlepsi a zaroven velmi cenove vyhodny je autoglym fast glass, cena 225kc. Idealne mit jeste uterku na okna z mikrovlakna ..
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

pásovec: Iron + dva suchý hadry a sklo je čistočistý beze šmouch. Tekutej stěrač se může přidat jako bonus. Osobně moc nechápu, co se snaží prodejci dokázat novejma a novejma prostředkama na čištění skla.

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od honzanun »

Pásovec: Sorry, ale říct o jelenici na leštění, že se ti otevírá kudla v kapse... Hmm, nevim, nevim... 8O
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od pásovec »

Jelenice na leštění? Zajimavý slovní spojení! :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Sullaco »

honzanun píše:Pásovec: Sorry, ale říct o jelenici na leštění, že se ti otevírá kudla v kapse... Hmm, nevim, nevim... 8O
Ahoj,

sorry, že se sem vtírám, ale upřímě, meju , leští a starám se o auta, motorky a bůhvíco ještě už poměrně dlouho a musím se zastat pásovce, že jelenice je svinstvo největší. Tobě, to možná asi nepřijde, protože máš bílý auto, ale zkus si vzít jelenici na úplně tmavý lak a pak si to dej na sluníčko. Pokud chceš sušit auto opravdu co nejšetrněji, tak si pořiď nějaký sušící ručník z ultra jemného a hustého mikrovlákna a pokud možno suš beztahovou metodou, aby jsi skutečně lak nepoškodil. Sice se ti to zdá možná opravu zbytečné, zdlouhavé a příliš hi-tech, nicméně opak je pravdou. Znovu opakuji, že máš jediné štěstí, že světlý lak toho snese celkem dost. Nicméně i tak bych ti při nasvícení ukázal, co ti to udělá na laku za svinstvo. Jen doufám, že už alespoň nemejete auta houbou :wink:

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od TSIman »

Sullaco píše:
honzanun píše:Pásovec: Sorry, ale říct o jelenici na leštění, že se ti otevírá kudla v kapse... Hmm, nevim, nevim... 8O
Ahoj,

sorry, že se sem vtírám, ale upřímě, meju , leští a starám se o auta, motorky a bůhvíco ještě už poměrně dlouho a musím se zastat pásovce, že jelenice je svinstvo největší. Tobě, to možná asi nepřijde, protože máš bílý auto, ale zkus si vzít jelenici na úplně tmavý lak a pak si to dej na sluníčko. Pokud chceš sušit auto opravdu co nejšetrněji, tak si pořiď nějaký sušící ručník z ultra jemného a hustého mikrovlákna a pokud možno suš beztahovou metodou, aby jsi skutečně lak nepoškodil. Sice se ti to zdá možná opravu zbytečné, zdlouhavé a příliš hi-tech, nicméně opak je pravdou. Znovu opakuji, že máš jediné štěstí, že světlý lak toho snese celkem dost. Nicméně i tak bych ti při nasvícení ukázal, co ti to udělá na laku za svinstvo. Jen doufám, že už alespoň nemejete auta houbou :wink:
A sakra, já myji auto houbou a suším falešnou jelenicí. :roll: Kartáčem auto nikdy neumyji důkladně. Švagr myje bavora wapkou. To bych zase já neudělal.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od pásovec »

Wapkou, jak to myslíš?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Sullaco »

Co myslíš tim kartáčem? Nevím sice, jak někdo může mýt auto pouze wapkou, wapka slouží pouze k oplachu hrubých nečistot, samozřejmě z dostatečné vzdálenosti. Houba je svinstvo, neboť nevstřebává nečistoty ale tahá je sem tam po laku a tudíž škrábe. Pokud mohu doporučit, kup si mycí rukavici z ovčí vlny, to je základ, pak jsou ještě lepší. Nejen, že přežije několik hub a je šetrná k autu, ale vymeješ veškeré nerovnosti i spáry a to jednoduše a rychle. :wink:

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od haikee »

a ja myju auto pouze vodou ato proc? protoze je na nem vosk, a jaky ze to vosk? dodo vosk :) a na vosk dodo vosk prijde red mist a pak se deje co? ze je auto stale krasne ciste hebke a vonave...

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“