Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Moderátor: SandrikGVI

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

Pánové, máte osvědčený nějaký vychytávky, jak čistit skla? Je v prostředcích vyšší cenový úrovně skryto něco víc než v okeně za 10 korun?
Já jsem právě nikdy nenašel nic, za co by stálo takový prachy dát. Ale třeba něco znáte.

Jo a napadá mě...strašně moc se říká, že vosk na sklech je strašnej, dokonce se prodávaj i odstraňovače vosků atd. A mě by zajímalo proč? Já třeba po zkušenostech se starým autem, který jezdí do myčky (a kde je vosk nastříkán i na skla) zaznamenal jedinej rozdíl. Voda dělala krásný velký kapky. Tak jsem začal běžně voskovat skla i s celým autem (ručně). Žádný šmouhy nemám, vidím ven krásně, na skle se dělaj velký "vodní prely" a stěrače je krásně jen tak zametaj pryč. Absolutně stěrače neskáčou.
Tak v čem tkví to zlo? Nějak mi to nejde do hlavy, proč se to tak říká, když já v tom našel stejnej výsledek, jakej poskytujou tekutý stěrače.
Naposledy upravil(a) Koprolit dne 08.05.2010 22:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Pašák »

Koprolit píše:Pánové, máte osvědčený nějaký vychytávky, jak čistit skla? Je v prostředcích vyšší cenový úrovně skryto něco víc než v okeně za 10 korun?
Já jsem právě nikdy nenašel nic, za co by stálo takový prachy dát. Ale třeba něco znáte.

Jo a napadá mě...strašně moc se říká, že vosk na sklech je strašnej, dokonce se prodávaj i odstraňovače vosků atd. A mě by zajímalo proč? Já třeba po zkušenostech se starým autem, který jezdí do myčky (a kde je vosk nastříkán i na skla) zaznamenal jedinej rozdíl. Voda dělala krásný velký kapky. Tak jsem začal běžně voskovat skla i s celým autem (rušně). Žádný šmouhy nemám, vidím ven krásně, na skle se dělaj velký "vodní prely" a stěrače je krásně jen tak zametaj pryč. Absolutně stěrače neskáčou.
Tak v čem tkví to zlo? Nějak mi to nejde do hlavy, proč se to tak říká, když já v tom našel stejnej výsledek, jakej poskytujou tekutý stěrače.
Co chceš slyšet když vidíš ven krásně? Tak není potřeba se namáhat a něco shánět. Jinak já na to používám spešl vodičku ale název ted nevím (mám to v garáži) a při překročení 65km/h nepotřebuju stěrače.. Tak asi tak :wink:
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Jara77K »

Koprolit píše:Pánové, máte osvědčený nějaký vychytávky, jak čistit skla? Je v prostředcích vyšší cenový úrovně skryto něco víc než v okeně za 10 korun?
Já jsem právě nikdy nenašel nic, za co by stálo takový prachy dát. Ale třeba něco znáte.

Jo a napadá mě...strašně moc se říká, že vosk na sklech je strašnej, dokonce se prodávaj i odstraňovače vosků atd. A mě by zajímalo proč? Já třeba po zkušenostech se starým autem, který jezdí do myčky (a kde je vosk nastříkán i na skla) zaznamenal jedinej rozdíl. Voda dělala krásný velký kapky. Tak jsem začal běžně voskovat skla i s celým autem (ručně). Žádný šmouhy nemám, vidím ven krásně, na skle se dělaj velký "vodní prely" a stěrače je krásně jen tak zametaj pryč. Absolutně stěrače neskáčou.
Tak v čem tkví to zlo? Nějak mi to nejde do hlavy, proč se to tak říká, když já v tom našel stejnej výsledek, jakej poskytujou tekutý stěrače.
Čao,známej mi doporučil toto:
http://web.berner.cz/cps/rde/xchg/cz-cz/hs.xsl/746.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od mefix »

Používám koncentráty od Sonaxu (zelené jablko nebo broskev). Cena je 2-6 EUR za balení - záleží kde se kupuje a zda je v akci. Má to výborné odmašťovací schopnosti jak při dešti, tak na mouchy a hezky voní. Přínos je v i tom, že se použije velmi malé množství do ostřikovače a voda tak má stále stejnou hustotu na rozdíl od letních směsí od pupmy, které mi z toho důvodu nevyhovují. Doporučuju ale dávkování zvýšit cca o 1/4 oproti návodu.
http://www.sonax.de/Autopflege/Produkte ... sich-Fresh

Obdobý přípravek je od firmy Wurth, ale ti dělají jen jednu vůni. Pokud bys náhodou na tyto přípravky narazil v CZ, pak se cena pohybuje okolo 140-180 Kč/kus.
Naposledy upravil(a) mefix dne 10.05.2010 13:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od haikee »

autoglym fast glas na okna, nebo swissvax crystal - na predni sklo antirain treba rain x.

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od skuci »

myslim že já používám sonax ale nejsem si upa jistej prostě když přijdeš do prodejny řekni že chceš tekutý stěrače oni budou vědět a je to přesně ono cca nad 60km/h ty kapičky lítaj silou větru sami ;-)
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Pašák »

skuci píše:myslim že já používám sonax ale nejsem si upa jistej prostě když přijdeš do prodejny řekni že chceš tekutý stěrače oni budou vědět a je to přesně ono cca nad 60km/h ty kapičky lítaj silou větru sami ;-)
A nebo taky na tebe budou koukat jak na deb*ila... :mrgreen:
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
skuci
Pilot
Pilot
Příspěvky: 888
Registrován: 18.01.2010 13:12
Bydliště: Jateční, Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od skuci »

mno teda alespoň u nás na mě nekoukali jako na debila sem jim řek co chci a oni se otočili a ještě mi ochotně dali na výběr
Poradce klubu pro POV, HAV aj.

Moje hlavní vlákno


lukas@lukaskucera.eu
tel.: 773 270 787
nově jsem pro Vás i na facebooku

...
VW Golf VI 2,0TDi 81kW - prodáno

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

Tak jsem teda, kluci, koupil ten tekutej sterac, mel jsem stesti, meli vyprodej nejakyho "Mer Rain Away." Byl zlevnenej ze 250 na 50. Nekup to. No a jak v patek lilo, tak jsem to vyzkousel a musim rict, ze to je fakt rozdil. Neni potreba moc stirat, fakt jde voda pryc.

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od honzanun »

Hmm, já jsem použil tekutý stěrače od "želvy". Voda jde krásně pryč, ale stěrače neuvěřitelně vržou...:-/
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

honzanun: Poprvé jsem měl ten stejnej problém. Až pak mi známej řek... : "A natřel sis tím i gumičky stěračů?" No jistě že nenatřel. Udělal jsem to teda a vrzání je pryč! :-) (Stačí to v tý "vodičce" navlhčit a přetřít tu styčnou plochu)

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od honzanun »

Díky za informaci, hned to zkusím :-)
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

Tak pak dej vědět, jestli budeš taky spokojenej. :-)

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od -Jouda- »

Ahoj.

Nemate nejakej typ na blizkani vnitrni strany predniho skla? Jednou jsem na nej pri umistovani parkovaci karty sahl mastnou prackou a od te doby se to se mnou veze. At lestim, jak lestim, vzdycky jsou proti slunicku videt smouhance.

Diky moc

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

To je klasika, no. Mně se na to osvědčilo následující: Jako přípravek obyčejnej Iron nebo okena (mají tak akorát obsah těkavejch látek, některý speciální odmašťovače skla jsou tak nasáklý alkoholem, že tak rychle vytěkaj, že to schne a nestačí člověk zasáhnout).
No, takže ten iron, nějakým menším kouskem hadříku (pořádně provlhlčeným) umejt sklo, dalším hadrem utřít a jakoby rozleštit. No a pak si beru vypranou klasickou látkovou, naprosto suchou dětskou plínku a tou to rozleštěný ještě přeleštím, otočím plínu a znova přeleštím.

Určitě to nemusí bejt plína. Jde v principu o to mít uplně suchej látkovej hadr a tím to po předchozím předleštění 2x přeleštit. Na nic lepšího jsem nepřišel, ale tahle věc ale funguje.

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“