Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od TSIman »

pásovec píše:Wapkou, jak to myslíš?
Má wapku s nějakým rotačním kartačem

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od TSIman »

Sullaco píše:Co myslíš tim kartáčem? Nevím sice, jak někdo může mýt auto pouze wapkou, wapka slouží pouze k oplachu hrubých nečistot, samozřejmě z dostatečné vzdálenosti. Houba je svinstvo, neboť nevstřebává nečistoty ale tahá je sem tam po laku a tudíž škrábe. Pokud mohu doporučit, kup si mycí rukavici z ovčí vlny, to je základ, pak jsou ještě lepší. Nejen, že přežije několik hub a je šetrná k autu, ale vymeješ veškeré nerovnosti i spáry a to jednoduše a rychle. :wink:
Mycí rukavice z ovčí vlny, to slyším poprvé. Může se u toho použít šampon s voskem? A čím potom sušíš auto.

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

Už se to sice na VW fóru řeší poněkolikáté, ale zase mi to nedá. :-) Pořád nerozumím tomu, co je špatného na houbě. :-) Přijde mi, že někteří z toho dělají, jako kdyby ti, co používají houbu, drhli auto drátěnkou. Přeci když auto dostatečně dlouho ostřikuju vodou se saponátem, tak se nejhrubější špína (ta taky nejvíc škrábe) odplaví a zbytek se odmočí. V tu chvíli už by na laku nemělo bejt moc věcí, který jsou schopný škrábat lak. Pokud tam přecijen zůstávají, pak je přeci jedno, jestli to roztíráte houbou nebo rukavicí z ovčí vlny. Houba je na rukou velice jemná, rozhodně mi to nepřijde jako materiál, který dělá škrábance.

Pokud někdo říká, že rukavice z ovčí vlny pohlcuje špínu do sebe... nezlobte se, ale děláte z toho nějakou hi-tech technologii. Opravdu nevěřím tomu, že by ovčí vlna vsála do sebe oděruschopné částice a na jejím povrchu nezůstávaly. :lol: A potom při vypláchnutí by asi jako zázrakem pochopila, že nyní je čas vyplavit to zase na povrch. Nevím, jak by měla houba pochopit, kdy je máchána v kýbli, se kterým se bude mýt auto (a má tedy udržovat částice pohlcené) a kdy se ocitla v kýblu na umyti rukavice (a je tedy čas vyplavit částice ven) :-) :lol: 8O :lol:

Myslím, že jde zejména o lobby firem, které se snaží samozřejmě co nejvíce prodat za co nejvíce peněz, ikdyž se nejdená o nic speciálního. Jako jediný relevantní považuju to, jak moc škrábe mycí předmět (houba/rukavice) lak sám svým povrchem. Pak ovšem houba není není nic drastickýho, je to normálnímycí nástroj. Jako logický bych viděl ty ručníky na utírání, ikdyž sám suším jen přikládáním velkých látkových čtverců z klasické bavlny.

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Patrik »

Taky jsem k tomu přistupoval skepticky, ale Pásovec a jiní lidé, kteří s tim dělají, vědi, že at už perfektní přípravek na skla, super vosk, nebo super šampon je best...
Sám jsem tomu nevěřil, než jsem objednal špičkovej šampon, rukavici a další... Rukavice je po namočení měkčí, a úplně o něčem jiném, kdežto houba ať se to někomu líbí nebo ne, je pořád stejně tvrdá, jen někomu příjde že ne, protože je mokrá. Ale logicky, budu li mít na autě nečistotu, tak aby jsem eliminoval poškrábání, musím mít materiál který je natolik "měkký", aby byla nečistota pohlcena tak hluboko, aby mi zustaly jen ty konce, chlupaté rukavice. Šamponů je spoustu, at už na navoskované auto, nebo dokonce s leštící schopností, která at se to někomu opět nezdá, tu funkci opravdu má., neznamená to že to pak bude jako když to vyleštim pastou, ale ono to jakovy zbyví povrh té hrubosti, na kterou se potom drží špína a prach...

dalšími přípravky jako jsou přípravky na pneu apod, ten kdo má pěnu někde z benzínky, nikdy nemůže srovnat přípravek na profi úrovni. Pneu ted dělám jen tak z nudy, protože pokud ho udělám jednou, vydží měsíc krásně černé a lesklé, a jen obnovuju...
kdežto obyč. přípravek se už po pár projetí vodou smývá, a ve wapce je to pro něj konečná. A neříkejte že ne, sám jsem si taky říkal že to neni pravda, do tý doby než jsem nakoupil profi věci...
EX Passat 3BG US Look

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

Patrik:

Co se týká šamponů, vosků, přípravků na sklo, pneumatiky atd., o tom se nepřu. Všechno to je chemie, některá lepší, některá horší a tam věřím v diametrálně jiný vlastnosti přípravků a je mi jasný, že profi výrobky jsou o několik řádů lepší.

Mluvil jsem jen o houbě vs. rukavici. A opět musím zopakovat, že i kdyžby na krásně uměla ta rukavice vsát nečistoty do sebe, tak následně pak je jen několik možností. Buď ji do sebe jen nasává, a tedy se v ní nakonec nahromadí a funkci ztrácí, nebo ji i vyplavuje. A jelikož dooufám nechcete tvrdit, že je ta rukavice vysoce vzdělná, tak ji vyplavuje vždy, tedy nejen při vyplachování doma, ale i v při mytí auta (následně tu špínu nabíráte a "škrábete" s tím auto). Tedy ještě jednou: Buď ji jen pohlcuje (a za chvíli ztratí svou funkci) anebo ji i vyplavuje (a pak tu funkci ani nemá). Jinak věř tomu, že není houba ajko houba.

Opět opakuju - přípravky neřeším, sám jsem v poslední době začal používat několik "profi." Ale co se týká mycího nástroje - je to jedno, hlavně když není hrubej. A to houby nejsou (pokud si nekoupíte houbu na kola.)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Thorwards »

Já si myslím, že u té rukavice jde o to, že když s ní nabereš nějakou nečistotu na nějaké z jejích vláken, tak když s tou rukavicí jedeš dál po povrchu auta, tak mezi vlákno na kterém je nějaká nečistota a lak vozu se dostávají ostatní čistější vlákna, která lak tolik nepoškodí a navíc ta rukavice má ty vlákna opravdu dlouhé, tak si myslim, že i kdyby jsi na ní pořádně tlačil, tak stejně na ten lak nebudeš ty nabraný nečistoty tak tlačit, jako u houby, která se tolik nehne. No a když jí pak vymácháš ve vodě, tak se ta špína uvolní.

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Koprolit »

Thorwards: No, chtělo by to vypracovat nějakou studii, abychom v tom měli jasno. :lol: Každopádně pokud zde je ještě nějakej barbar jako já a používá houbu, tak snad alespoň trochu uklidní to, že minulý auto jsem myl celejch 5 let houboua lak vypadá velmi dobře. :-)

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Patrik »

To Koprolit. Když ty nečistoty vztřebá, musí se logicky vyplavit, od toho je mytí pomocí dvou kýblů. Přece když opláchneš auto wapkou, musíš mít napuštěný kyblík, nemůžeš to přece drhnout polosuchou houbou...
EX Passat 3BG US Look

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od pásovec »

Připadá vám to jako povrch houby?
Přílohy
djsnwashmittinhand.jpg
djsnwashmittinhand.jpg (22.4 KiB) Zobrazeno 1784 x
Naposledy upravil(a) pásovec dne 13.10.2010 00:10, celkem upraveno 1 x.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Polo boy gti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 887
Registrován: 29.11.2008 01:18
Bydliště: skoro K-town(Kralupy nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Polo boy gti »

nepatrnej rozdíl tam je :lol:
Little black car 4ever GTI
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=199&t=103503" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od pásovec »

Hej, co ty tady :lol: Ale neměli by jsme tady řešit spíš přípravky na skla než fascinace světem hub? :lol:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Polo boy gti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 887
Registrován: 29.11.2008 01:18
Bydliště: skoro K-town(Kralupy nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Polo boy gti »

já jsem všude :mrgreen: .Každopádně investovat do kosmetiky se vyplatí,když chcete aby to auto nějak vypadalo :wink: .Sám vím o čem mluvím,ale ještě nemám uplně všechno 8)
Little black car 4ever GTI
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=199&t=103503" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od pásovec »

Ve finále se i dost ušetří. Bývalí majitelé různých spreyů, pěn, pochybných šampónu a leštěnek by mohli vyprávět, o kolik méně toho teď spotřebovávají za menší námahy a se zlomkem času.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od andre.11 »

Když už se takhle odbočilo od původního tématu...do myčky teda nejezdím, ale při umývání používám obyč rukavici z Tesca za 70,- no a používám pro vás asi trapnej:) Sonax black(leštěnka s voskem) za 450,- k tomu "normální" leštící utěrku za 100,- a myslím že to úplně stačí...jestli to dělá nějaký škrábance nebo ne to nevím...pod UV lampu to opravdu nedávám :D .....ale kdo s autem i jezdí ví že stačí jedna jízda a nějaký ten škrábanec je na světě:) nedej bože když proti vám v 90km/h projede kamión na okresce...waw :) pak už zbývá jedině koupit leštěnku od Horsta...ta ochrání lak i od střelby z malorážky :D

pár fotek po leštění:
PS: za dobu co mám auto cca 9měsíců jsem to leštil 2x

Obrázek
Obrázek
Obrázek
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Co na sklo - aneb Výhled je nejdůležitější

Příspěvek od Sullaco »

Rukavice samozřejmě není 100%. Nic není 100%. Ale absorbci nečistot zvládá o dost lépe nežli houba. Pokud tomu někdo nevěří, nebudu mu to upírat. Rukavice se navíc krásně vyplachuje a nečistoty, které pojme až do hloubky svých vláken nádherně vyplavou pomocí sítka v kýbli Gritt Guard. To je vše k rukavici. Víc psát nehodlám.

K Sonaxu řeknu jen jedno. Používal jsem ho hodně dlouho, není špatnej, jen naprosto h***o vydrží a to je ten jeho problém.

Fotky jsou pěkný ale chce ten lak vidět přímo na živo, směrem po slunci. Jen tak vylezou napovrch škrábance a podobně. Každý máme měřítko "dobrého" laku někde jinde. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“