Očista litých kol

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Očista litých kol

Příspěvek od TSIman »

Ahoj, zajímá mě, zda máte zkušenosti s čističi litých kol. Mám kola Wellington a jejích důkladné umytí mi zabere tolik času co půl auta. Tak nevím, zda mám investovat do nějakého spreje. Zda po nástřiku kola bude stačit kolo opláchnout a bude klid?

Uživatelský avatar
PeterCent
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 15.09.2009 20:56
Bydliště: Budweis Hood/Pilsen Hood

Re: Očista litých kol

Příspěvek od PeterCent »

TSIman píše:Ahoj, zajímá mě, zda máte zkušenosti s čističi litých kol. Mám kola Wellington a jejích důkladné umytí mi zabere tolik času co půl auta. Tak nevím, zda mám investovat do nějakého spreje. Zda po nástřiku kola bude stačit kolo opláchnout a bude klid?
pokud mám mluvit z vlástní zkušenosti (pracoval sem i ve firmě co se zabývá leštěním laků a čitěním interiérů) tak neexistuje sprej nebo přípravek kterej nastříkáš na kola a smeješ a budeš je mít čistý jak nový !
Prostě je lepší si s tim dát práci třeba tam ten přípravek nastříkat a pěkně prejet štetečkem nebo kartáčkem na zuby :-)
Ten efekt když to tam nastříkáš a smeješ proudem vody je sice to že je to na oko čistý když ale přejedeš prstem tak uvidíš že ne !
Takže radím - mej si kola pěkně růčo, klidně si nějakej přpravek kup ale pak to udělej štetečkem :-) nebo si kup jiný kola :-) nejlíp kanáldekly ty vezmeš houbou a máš hotovo :D

Muj názor jen !

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Očista litých kol

Příspěvek od honzanun »

Používám Arvu (hooodně ředěnou) - je to nějakej sajrajt na kola a motory. Nastříkám na kola, nechám 5 min působit a pak klasickým smetáčkem otírám a oplachuju vodou. Všechna čtyři kola (18" Vancouver) mám včetně vnitřní strany hotový za cca 10 min a jsou skutečně jako nový!!! Doporučuju!!!
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
Mira_83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.01.2011 07:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista litých kol

Příspěvek od Mira_83 »

Ja zkousel taky ruzne pripravky a spise sem tu spinu a mastnotu dostal z kola vlastni silou nezli tim cisticem. ALE .... jednou sem uplne nahodou prisel na skvelej zpusob. Potreboval sem umyt auto, ale v celym baraku nic cim bych ho omyl krom vody. Tak sem zasel do koupelky a dal sem do kyblu s teplou vodou sprchac Radox a pri myti kol sem se nestacil divit. Mam takovou tu chlupatou houbu na ruku (bezne se prodava kolem 30 KC) a kola se myly skoro samy ... pouhym lehkym setrenim spina uplne zmizela.

Pozn. Nejdriv sprchac a pak voda, kvuli bohate pene.

:) :) :)
VW GOLF VI 1.2TSI

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Očista litých kol

Příspěvek od pásovec »

Co zkusit kola navoskovat? ;-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Mira_83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.01.2011 07:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista litých kol

Příspěvek od Mira_83 »

Toto sem jeste nikdy nezkousel. Z jara to prubnu, docela me zajima jaky bude rozdil oproti pouhemu umyti.
VW GOLF VI 1.2TSI

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Očista litých kol

Příspěvek od mefix »

Na litá kolo používám 2-3x ročně běžnou leštěnku na zašlý lak, mám rád třeba Nigrin. Rychlé a účinné. Jen pro zajímavost - stejnou leštěnku používám na plastová okna - není lepšího ošetření zašedlého rámu a impregnace je dokonalá.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Očista litých kol

Příspěvek od pásovec »

Je to jednoduchý, přijedeš na wapku a jen kola opláchneš tlakem vody a nemusíš na to šáhnout :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Očista litých kol

Příspěvek od Black Dragon »

Mira_83 píše:Ja zkousel taky ruzne pripravky a spise sem tu spinu a mastnotu dostal z kola vlastni silou nezli tim cisticem. ALE .... jednou sem uplne nahodou prisel na skvelej zpusob. Potreboval sem umyt auto, ale v celym baraku nic cim bych ho omyl krom vody. Tak sem zasel do koupelky a dal sem do kyblu s teplou vodou sprchac Radox a pri myti kol sem se nestacil divit. Mam takovou tu chlupatou houbu na ruku (bezne se prodava kolem 30 KC) a kola se myly skoro samy ... pouhym lehkym setrenim spina uplne zmizela.

Pozn. Nejdriv sprchac a pak voda, kvuli bohate pene.

:) :) :)
Ty jo, na co českej člověk teda nepřijde, to žasnu. :lol: Po ošetření kol sprcháčem, ještě doporuč namazat kola lubrikčním gelem - to aby šla špína potom ještě líp dolů a je to. :lol:

davesport
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.02.2014 21:08

Re: Očista litých kol

Příspěvek od davesport »

Moja je čistí s nějakým přípravkem od Amwaye, myslím, že se to jmenuje LOC, nebo ZOOM, používá to na všechno a nemůže si to vynachválit, něco z toho je super na mušky v létě, není to sice zrovna levné, ale je to dost ředitelné.
VW Golf VI Variant 1.6 TDI CR Bluemotion Comfortline/Highline

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“