Stěrače

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Stěrače

Příspěvek od tatoch »

tak jsem koupil gumicku u Hellera za 175,- vcetne krytek, ktere jsem nakonec nepotreboval neb jsem pouzil tu puvodni. Prace na cca 5 minut.......

adultboy333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 31.08.2011 14:57
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od adultboy333 »

chcem sa spytat, ze v pripade ked teraz mam stierace na ktorych sa nedaju vymenit gumicky, nemozem kupit nove stierace na Golfa VI a to tie na ktorych sa uz gumicky daju vymienat??? Ci tie stierace na ktorych sa daju vymienat gumicky nepasuju do tych mojich ramien (do tych kde mam teraz stierace kde sa nedaju vymenit gumicky).
Prisiel som totiz s VINom do Volkswagen nahradnych dielov a borec za PC mi povedal, ze si mozem kupit jedine celu sadu stieracov, pretoze na mojom modely sa nedaju vymenit len gumicky v strieracoch.
Dakujem za radu.
VW Golf VI 1.2 tsi rabbit - 77 kW,Komfort/Secure/Sport packet,RNS 510,MF volant,HF "premium",blue graphit perlet,bixenony s natacanim do zakrut, LED GTI zadne svetla

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Stěrače

Příspěvek od tatoch »

No taky mi rikali, ze podle Vinu to nejde ale stejne to slo. Poznas to podle toho kdyz zkusis pohnout tou gumou v podelnem smeru pokud s tim pohnout jde tak to vymenis pokud ne tak smula....

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: Stěrače

Příspěvek od martin.palicka »

Ja som gumicky vymenil bez toho aby som daval dole plastove krytky, na kratkom stieraci je krytka na vonkajsej strane otvorena tak, ze gumicka tam ide nasunut krizom cez tu krytku (akurat sa to musi potom niecim zaslepit ako niekto pise vyssie, ja som to urobil tavnym lepidlom) a na dlhom stieraci sa nova gumicka nasunie cez otvor ktory je na koncoch stieraca medzi kovomi listami ktore gumicku drzia. Stara gumicka sa jednoducho vyrve vonku, staci silnejsie potiahnut. Cele ma to stalo 4,70 Eur co je cca 120 Kc a 15 minut prace (ale takych 12 minut som to len ocumoval :mrgreen: ) Jo a vymenil som aj na zadnom, tam som dokonca gumicku poskladal z dvoch casti/odrezkov co ostali spredu, stira normalne, nenechava pasik.

Sice som tych stieracov vela nevidel, ale podla mna sa da gumicka vymenit na kazdom z nich.
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

Uživatelský avatar
JVlasy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.06.2013 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Stěrače

Příspěvek od JVlasy »

OXBOW píše:
lichoresnice píše:byl jsem se na jarově zeptat na stěrače - na mém nejdou vyměnit pouze gumičky, celá sada stěračů stojí cca 950 Kč. na internetu stojí asi 920 korun.

Gumičky jdou vyměnit i na těch kde VW tvrdí, že vyměnit nejdou.
Problém je pouze s krytkami, které z nové sady nepasují a jedna původní z toho kratšího stěrače se musí trošku ucpat... třeba tavným lepidlem, aby gumička nevyjížděla ven.

Kdo chce pouze gumičky, objedná si 2x toto 1K0 955 429 B za cca 180,-
Opatrně sundá jednu krytku, aby jí nerozlámal.
Vymění stírátka, krytku opatrně zpátky a je to.

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak je to s výměnou zadní stírky. Objednává se stejná položka jako u předních a jen se zkracuje?
Golf GTI mkVI '10 - 5door,18",DSG,DCC

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“