Spodní kovový kryt motoru

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od michpo »

Čaute, mám Golfa VI a chtěl bych se zeptat jestli se dělá spodní kovový kryt motoru. Jestli jsou na autě montážní otvory, aby se nemuselo nic vrtat. Pokud s tímto máte někdo zkušenost, prosím napište. Ptal jsem se v prodejně a dozvěděl jsem se, že se originální kovový kryt nedělá. Rád bych si tento kryt na auto pořídil, protože občas jezdím i po špatných cestách a s původním Golfem IV jsem občas líznul, nicméně naštěstí bez nehody. Mám ale dojem, že tento Golf VI je o něco níže než původní (nemám sportovní podvozek, právě z tohoto důvodu, aby auto nebylo moc nízko, abych projel i horší cestou). Navíc tento kryt také pomáhá udržovat motor čistší. Nevíte někdo jestli se kovový kryt dělá? Ať už originál nebo neoriginál. Díky.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od jar_da »

No zjistil bych, jestli se origo spodní kryt dělá nebo ne, protože pokud ne, tak se s ním nepočítá, v tom případě můžeš jeho dodatečnou instalací narušit teplotní rovnováhu v motorovém prostoru, kterým určitým způsobem musí vzduch proudit.
CAXA

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od alean »

Na zážehové motory se dávají je malé plastové kryty,na vznětové jsou velké kryty ale cena origo je 3800.- dal by se přizpůsobit i na benzín.motor ale musel bys koupit i boční držáky ,dá se koupit i neoriginální levný http://www.sportovniautodoplnky.cz/vw-k ... or-spodni/
ale asi bych ti doporučil lyžinu která se namontuje na převodovku na nápravnici a auto se na nerovnostech po ní sklouzne a nezachytí se nebo nerozbije nic vespod.

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od michpo »

V prodejně mi právě řekli, že se pro Golfa nedělá, dále mi řekli, že se podvozek používá u více aut a je tak možné, že se ten kryt dělá pro jiné auto a že bude sedět. Zkusil jsem tedy pohledat na netu a našel jsem toto http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Gol ... ES1892332/" onclick="window.open(this.href);return false;
Píší tam, že se jedná o originál kryt od VW. Kryt má táké větrací otvory, právě pro zachování chlazení motoru a převodovky. Vypadá to opravdu moc dobře, ikdyž cena je trochu vysoká.
Dále jsem našel toto http://www.agauto.sk/cz/detail/kryt-mot ... 16991.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zde se ale jedná o neoriginál a nevím jestli je součástí veškerý montážní materiál. Navíc zde nejsou vidět větrací otvory. Píší zde ale, že se kryt montuje na originální montážní otvory, takže by teoreticky na autě mohly být.
Prosím poradí někdo? Díky.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od michpo »

alean píše:...ale asi bych ti doporučil lyžinu která se namontuje na převodovku na nápravnici a auto se na nerovnostech po ní sklouzne a nezachytí se nebo nerozbije nic vespod.
O tomto jsem neslyšel, nemáš nějaký odkaz nebo více informací o tomto řešení? Docela mě to zaujalo. Cesta po které občas jedu (cestou na zahradu), je taková ta s vyjetýma kolejema, kdy kola jsou níže než střed cesty a tím pádem je střed blíže k podvozku a občas se zde objeví nějaký kamen (né ale nějaký velký), který se jakoby převalí a mám tak obavu abych nepoškodil vanu apod. Díky.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od jar_da »

každopádně na tom prvním odkazu máš číslo dílu:
1K0098001
tak si můžeš zjistit, jestli je to pro tvou motorizaci
CAXA

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od skacel99 »

základ úspěchu je,za každou cenu se vyhýbat kolejím a většinou to jde...jiank tady je něco na GV,akorát teda cena strašná: http://www.jlracing.cz/jl-racing/eshop/ ... -VW-Golf-V než za to dát ty peníze,radši bych asi oslovil někoho šikovnýho,neměl by být až tak problém to vyrobit za desetinu ceny

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od michpo »

Kolejím se samozřejmě snažím vyhýbat, nicméně když je na obou stranách plot jiných zahrádek, tak to ani moc dobře nejde :(
Ta ochranná ližina vypadá zajímavě, ale ta cena je opravdu strašná za "kus plechu". Asi budu muset ještě pohledat.

2jar_da: Číslo dílu jsem tam taky našel. Ověření pro jaký model myslíš dle ETKY? Díky.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od jar_da »

jj, Etku
CAXA

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od alean »

všechny ty kryty v odkazech jsou na nafťáky ,tím pádem je bez uprav na své auto nedáš.Jinak jsou stejné kryty na O II,nebo A 3
ty máš tenhle
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... erb-2.html

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od michpo »

Tento kryt jsem už také viděl, ale přijde mi krátký, takže asi nezakryje všechny důležité části, proto jsem hledal ten větší. Nevěděl jsem, že je to pro nafťáky. Zkusím ještě pohledat jestli něco nenajdu. Díky za info.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od alean »

když tam dáš ten velký,tak ti v těch kolejích praskne. Dej si tam klasickou lyžinu neboli ,,šusplech,,
dělá se to z duralu nebo hliníku a kryje to vanu,převodovku a nápravnici před nárazem, něco takového http://skoda-virt.cz/cz/forum/podvozek- ... felicia-1/

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Spodní kovový kryt motoru

Příspěvek od michpo »

Aha, tak to jsem nevěděl, že to může prasknout, myslel jsem že je to pevné. Ale asi na tom něco bude, když se to moc nedělá. Podívám se tedy po té lyžině, díky za tip.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“