Žárovky

Moderátor: SandrikGVI

thomason
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.12.2011 22:28

Re: Žárovky

Příspěvek od thomason »

fridrikh píše:Tak foto za tmy. 8O Mně to svítí tak :good: Kup si celá světélka a máš klid. Mně žárovky taky hlásily chybu, dal jsem světélka a bez problémů. :wink: Ale pozor, které kupuješ, oni sice píšou pro 6, ale pak nepasujou, ty naše musí mít zobáček na zacvaknutí a z jedné strany zakulacený konektor. Když budeš potřebovat poradit, klidně ti někde najdu foto. Žárovky jsou malé a neudrží stabilitu.
Ahoj, prosímtě můžeš potvrdit čísla dílů - komplet lampiček LED interiér GVI - jsou to tyto? - zadni 3C0 947 291 Y20, přední - 1K0 947105TWRC. Díky moc!
GVI 1.2 TSI 77kw (sloužil skvěle…); GVII Variant CE 1.2 TSI 77 kW

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od fridrikh »

Ahoj, podle čísel, co jsi mně poslal, jsou to stropní světla, do kterých se dávaji 25w žárovky, žádný led neexistuje, pouze tuning tabulky (jsou zbytečně drahý), já jsem do něj dal jen žárovky s odpory, bez odporu dělají paseku, stačí ledky do parkovaček, bez kovové patice do parkovaček s odporem a máš led efekt :wink:

thomason
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.12.2011 22:28

Re: Žárovky

Příspěvek od thomason »

Dík z ainfo, já si to myslel, jenom mě zmátlo to slovo LED v téhle nabídce http://shop.ahw-shop.de/vw-led-innenleu ... wrc?c=1780. Jsou to tedy ty zřejmě dvě červený mr.ky vedle lampiček - mají nějakej význam? Mě v podstatě jde o jedno, aby tlačítka na osvětlení byly podsvícený, protože nahmatávat to za jízdy ve tmě je dost vopruz se trefit. Předpokládám tedy, že tento díl má podsvícená tlačítka a klasické žárovky…
GVI 1.2 TSI 77kw (sloužil skvěle…); GVII Variant CE 1.2 TSI 77 kW

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od fridrikh »

Ano a tě mrd. jsou tam asi pro dyzajn :D

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: Žárovky

Příspěvek od oizik »

ja mam ve strope led bez odporu sviti super a kdyz je zhasnuto tak sviti malinko vecer za jizdy super neni v aute tolik tma a neosvetluji v spz mam obycejny ledky bez odporu s odporem ti tam nevydrzi.odpor se hreje a ledka nema rada teplo tak praskne.

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od fridrikh »

No, nevím, jestli je to super, když to pomalu nezhasíná a pořád svítí a taky asi musí být příjemný vidět chybu na palubce. Myslím, že jak už bylo psaný, do spz světýlka mně fungují bez problémů a do interiéru s odporem a funguje vše, jak má :wink:

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: Žárovky

Příspěvek od oizik »

proc by to pomalu nezhasinalo?na to odpor nebo bez odporu prece nema vliv.a na palubce mi nic nesviti kdyz das samostatne odpor :tongue:

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od fridrikh »

Abych odpověděl na tvůj krásný smajlík, tak právě odpor dělá to, že ne jak tobě, ty ledky nesvítí a pomalu zhasínají, takže je to blbost takhle patlat osvětlení, ti vysvětlím jednoduše. Kazíš si oči, protože díváš se ze světla do tmy a namáháš je, když ti to v autě tak krásně svítí a tím jim taky neprospíváš, dej si tam ještě neony a budeš cool. K osvětlení SPZ, měl jsem je x-krát venku a délka kabeláže je krátká, takže pro napájení odporu potřebuješ shodit nárazník nebo najít kabeláž v autě. A jsem zvědavý, když to odejde a nikdo nebude vědět, jak to bylo udělaný, jestli na tento postup budou mít stejný názor jako ty. Takže myslím když něco odejde, je jednodušší vytáhnout to a vyměnit kus za kus. Tak jediný názor na všechno, co jsi tady napsal, koupit si šestku a šetřit na takových věcech, je nesmysl a v tom případě jsi měl koupit něco levnějšího, co nemá tak chytrou elektroniku. Neber to nijak ve zlém, je to jen můj názor :tongue:

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: Žárovky

Příspěvek od oizik »

to ze to pomalu nezhasina toho jsem si ani nevsiml takze mi to nezchazi.co se tyce toho kazeni oci sviti to jen decentne to uz i radio a budiky sviti vic a kdyz mi praskne v spz dioda tak uz to auto jezdit nebude jeste jsem nevidel aby dioda bez odporu odesla a kdyz odejde tak tam koupis tu stejnou.Me za 4 roky co to auto vyrobili odrezly ve svetylku spzty vsechny kontakty takze jsem to musel vse odstipat a udelat znova a kabely jsem mel dost dlouhy

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od fridrikh »

Nevím, co ti za 4 roky uhnilo, ale já všude mám pryžový těsnění. Asi mašiny při výrobě svazku pro tebe udělaly něco extra, ale zas aby se ušetřilo, to ubrali na těsnění :mrgreen: Víš, že životnost diody není měřena, kolikrát se rozsvítí a zhasne, ale dobou, kterou svítí, takže když jemně svítí, pomalu stárne a chcípá. Takže to, co jsi ušetřil na žárovce bez odporu, v konečně etapě prodrbeš na množství. Dělej si, co chceš, je to tvoje auto. Jak jsem už psal, nemám v plánu se s tebou hádat :drinks:

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: Žárovky

Příspěvek od oizik »

:-) az praskne koupim zas jinou nejde mi o cenu ale o efekt

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od fridrikh »

oky hlavně že jsi spokojen :pleasantry: je to tvoje auto :wink:

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: Žárovky

Příspěvek od oizik »

jo :-D

Uživatelský avatar
Forseti275
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.06.2014 20:43

Re: Žárovky

Příspěvek od Forseti275 »

Ahojte nadšenci. Jsem tady druhý den a poté, co jsem viděl pár vymazlených GVI jsem objednal koncovky na výfuk a rád bych si pořídil bílé žárovky do předních světel. Měl jsem tam původně toto: http://www.tuning-in.cz/vw-golf-vi-pred ... 7-iii.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale už to nebylo ono.
Takže.... rád bych měl bílé denní svícení/dálkové (asi H15?) a taky potkávačky a parkovačky? Má už tady někdo tip kde sehnat?
PS: pokud by někdo chtěl ty moje stare předni svěla koupit, tak jsou volná :)
VW GOLF VI 1,4 TSI 90kw/122HP

Uživatelský avatar
fridrikh
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2510
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky

Příspěvek od fridrikh »

Ahoj, pokud se koukneš ke mně do topicu, víc zde:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... &start=195" onclick="window.open(this.href);return false;
,tak uvidíš, že přední světla už mám namontovaný, pokud budeš hledat žárovku H15 na denní a dálkový světla, jinou než žlutou barvu, tak já osobně jsem ji nenašel. Nechci tvrdit, že není, možný je všechno, ale asi neexistuje. Vzhledem k výměně jakýchkoli žárovek nezapomeň na to, že tato elektronika je dosti vyvinutá. Takže pokud tam narveš cokoli, co se jí nebude líbit, ti ukáže kontrolku na palubovce. Tak se raději rozkoukej a pořádně promysli každý krok než něco vytvoříš. Jinak tě tu vítám

Odpovědět

Zpět na „Exterier + Styling + Tuning“